Avalon » Serie komiksowe » New Avengers vol. 3 » New Avengers vol. 3 #8

New Avengers vol. 3 #8

New Avengers vol. 3 #8

"What Maximus Made"

Zapowiedź

• Ofiary w wojnie między Wakandą a Atlantydą są coraz liczniejsze, a jeden z Illuminati będzie musiał dokonać trudnego wyboru.
• Inhuman dowiaduje się o planach Illuminati.
• Wstęp do "Infinity" - wszystko się rozpada.

Cytat

Namor: "This is not done."
Black Panther: "It never is."

Streszczenie

Reed Richards teleportuje się do Avengers Tower, gdzie czeka już na niego Tony Stark, który sam dopiero co wrócił ze swojej podróży w kosmos. Tony wspomina widok, którego był świadkiem razem z Watcherem – martwe ciało Living Tribunala – postanawia jednak nie informować o tym przyjaciela, decydując, że mają ważniejsze sprawy na głowie. Informuje, że większość Avengers wyruszyła w kosmos, by walczyć przeciwko zbliżającej się flocie inwazyjnej, sam pozostał jednak na miejscu, by przygotować pozostałych ziemskich bohaterów na wypadek ich porażki, nie był to jednak jedyny powód. Stwierdza, że muszą być bardziej proaktywni, jeśli chodzi o zderzenia światów, i postanawia zająć się pewną niewiadomą.

Attilan. Maximus prezentuje bratu swe "arcydzieła" – głowice załadowane kryształami Terrigenu. Zapewnia, że komora, w której się one znajdują, jest całkowicie szczelna, po czym przedstawia kolejny wynalazek – portal do wymiaru, w którym Black Bolt będzie mógł mówić bez szkody dla otoczenia i gdzie będzie mógł przeprowadzać swe super-tajne spotkania. Nagle zauważa Medusę, ewakuuje się więc, pozwalając małżeństwu na rozmowę. W "szczęśliwym miejscu" w ich umysłach królowa zauważa, że ostatnio rzadko kiedy rozmawiali i domyśla się, że mąż coś przed nią ukrywa, a Black Bolt potwierdza. Pokazuje jej wizję – obraz startych w pył kryształów Terrigenu i zniszczonej korony królewskiej, a widząc to, Medusa uderza go w twarz i odchodzi.

W Mieście Zmarłych w Wakandzie Namor proponuje Black Swan pewne porozumienie, pewien, że będzie ona zainteresowana, gdy do cel zagląda Black Panther, prosząc Sub-Marinera na rozmowę. Na zewnątrz król Atlantydy stwierdza, że otrzymał odpowiedź na temat możliwego zawieszenia broni od Shuri i dziękuje T'Challi za wstawiennictwo, ten jednak ujawnia, że niczego nie dokonał. Został zignorowany, a Namor – okłamany. Gdy wojska Wakandy atakują Atlantydę, Panther sugeruje, by Namor udał się na pomoc poddanym, ten więc, odlatując, zapewnia, że to nie koniec.

Avengers Tower. Wracając ze spotkania "z niewiadomą", Reed stwierdza, że osoba ta będzie mieć trzy miesiące, by wykonać swoje zadanie. Nagle on i Tony zauważają alarm wczesnego ostrzegania – inwazja na Ziemię rozpoczęła się. Przed Sanctum Sanctorum zjawia się Ebony Maw. U granic Wakandy ląduje Black Dwarf. Instytut Jean Grey zostaje zaatakowany przez Corvusa Gleive'a. A do zniszczonej Atlantydy dociera Proxima Midnight.

Autor: S_O

Galeria numeru

New Avengers vol. 3 #8 New Avengers vol. 3 #8 New Avengers vol. 3 #8 New Avengers vol. 3 #8 New Avengers vol. 3 #8

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.