Avalon » Serie komiksowe » Avengers vol. 5 » Avengers vol. 5 #15

Avengers vol. 5 #15

Avengers vol. 5 #15

"Sent and Received"

Postacie
Zapowiedź

• Wstęp do "Infinity", odsłona druga.
• Captain Universe i Manifolda wycieczka przez wszechświat.
• Obce rasy rozbijają się na Ziemi, podczas gdy Avengers są zajęci aktywowanymi Origin Sites.

Streszczenie

W Perth w Australii Avengers walczą z nieskończoną liczbą gigantycznych karaluchów, rozmnażających się jeszcze w trakcie walki. Captain America zapewnia, że doktor Banner poszukuje lepszego rozwiązania.

W centrum obserwacyjnym S.H.I.E.L.D. Bruce rozdziela zadania między agentami. Odnaleźli źródło sygnału, to jednak niewiele zmienia. Praworęczni agenci mają zająć się znalezieniem sposobu na jego wyłączenie, podczas gdy mańkuci zajmą się samą jego istotą – czy jest alarmem, próbą komunikacji, ostrzeżeniem... i do kogo zostaje wysłany. Nagle zgłasza się jedna z agentek, której zadaniem była obserwacja Barbudy. Informuje, że dzieje się tam coś ważnego.

AIM Island. Scientist Supreme zostaje poinformowany, że cała wyspa została otoczona kwarantanną, gdy nagle zauważa grupę agentów uciekających z laboratorium. Chwyta jednego z nich i pyta, co ma to znaczyć, a gdy ten przerażony stwierdza, że nie powinni byli przeprowadzać eksperymentu, Forson rozkazuje go stracić i udaje się do laboratorium. Na miejscu znajduje majaczącą Superię, która oświadcza, że "to" usłyszało zew i uwolniło się.

Karaluchy z Perth ponownie wysyłają sygnał, który w końcu zostaje odebrany przez jednego z Alephów.

Black Widow wyraża swój brak przekonania co do wiedzy agentów S.H.I.E.L.D. w temacie walki z armią gigantycznych insektów, a Cap przyznaje jej rację i postanawia improwizować, na początku każąc Thorowi strącić "antenę" za pomocą pioruna. Mściciele przechodzą do ofensywy, na tyle skutecznej, że gdy wkrótce później z Rogersem łączy się Banner, Kapitan oświadcza, że już rozwiązali problem. Hawkeye pyta, czy to koniec kłopotów, wtedy jednak zjawia się przed nimi Captain Universe, która oświadcza, że nic nigdy się nie kończy, dopóki nie nadejdzie czas na koniec. Teraz zaś jest czas na początek, dlatego muszą rozpocząć to, co rozpoczną przed końcem. Shang-Chi pyta, jak mogą jej pomóc, ta stwierdza więc, że potrzebuje płaszcza. Poza tym wymaga jedynie pomocy Manifolda. Gdy oboje się teleportują, kobieta stwierdza, że on też powinien założyć płaszcz – w Kosmosie jest zimno.

Na Peak, bazie S.W.O.R.D. na orbicie okołoziemskiej, Abigail Brand chce wiedzieć, jakim cudem nad planetą pojawiła się cała flota statków kosmicznych. Agenci stwierdzają, że nie otrzymali żadnych informacji, ostrzeżeń ani sygnałów. Próbują połączyć się ze statkami, na razie jednak bez skutku. Brand każe więc zarzucić "sieć", która unieruchamia pojazdy – wszystkie poza jednym, należącym do Skrullów, któremu udaje się przedostać na Ziemię.

Gdzieś we Wszechświecie. Captain Universe i Manifold zjawiają się na dachu jednego z wieżowców, a gdy Eden pyta, gdzie są, jego kompanka oświadcza, że znajdują się u początków końca. Chłopak odpiera, że nie wygląda to tak źle, Universe wyjaśnia więc, że widzi on to, co jest, a nie to, co wkrótce się stanie. Gdy Eden zauważa zbliżający się statek kosmiczny, Captain oświadcza, że to nie wrogowie, lecz rycerze-obrońcy tego świata, pierwsi, którzy staną naprzeciw zagrożeniu – i pierwsi, którzy polegną.

W centrum obserwacyjnym S.H.I.E.L.D. agenci próbują namierzyć uciekiniera z AIM Island, ten jednak porusza się zbyt szybko, by mogli go "schwytać". Na podstawie miejsc, w których zwolnił, udaje im się wyznaczyć jego trajektorię – udaje się do Perth. Bruce ostrzega więc Capa – zbliża się do nich coś dużego.

Autor: S_O

Galeria numeru

Avengers vol. 5 #15 Avengers vol. 5 #15 Avengers vol. 5 #15 Avengers vol. 5 #15 Avengers vol. 5 #15 Avengers vol. 5 #15 Avengers vol. 5 #15 Avengers vol. 5 #15

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.