Avalon » Serie komiksowe » Order vol. 2 » Order vol. 2 #3

Order vol. 2 #3

Order vol. 2 #3

"3: James - or - The Wind of Mount Rokko"

Postacie
Zapowiedź

Jesteś członkiem grupy zwanej The Order. Przez rok masz nadludzkie moce i pozwolenie na ratowanie świata. Co z tym robisz? Bo na przykład "Pechowiec" James Wa, były baseballista, którego karierę zatrzymał wypadek spowodowany przez pijanego kierowcę, postanawia się zemścić. Ponadto: w połowie zombie, w połowie menele, w całości zagrożenie dla mieszkańców Beverly Hills. Niech ktoś wezwie The Order!

Cytat

"Practice until you die." -- Suishu Tobita, Japan's God of Baseball.

Streszczenie

"Mój ojciec grał zawodowo w baseballa. I to nie byle gdzie - w Tygrysach! Nie, nie tych z Detroit [Detroit Tigers - przy. Lex], tylko z Hanshin [The Wind of Mount Rokko, hymn fanatycznych kibiców Hanshin Tigers - przyp. Lex, sports fan first, a person second.]. To drugi najstarszy zespół w całej Japonii, jak można go nie znać?
Po zakończeniu kariery przeprowadził się do USA i tam się urodziłem. Gdy byłem mały, chciałem zostać inżynierem, ale pewnego dnia ojciec zabrał mnie na mecz swojej dawnej drużyny. Tego dnia zmieniło się moje życie. Byłem szybki, za szybki dla innych. Moja kariera rozwijała się równie błyskawicznie, ale nie przeszedłem na zawodowstwo. Wybrałem studia w Luizjanie. Przygotowanie doktoratu z inżynierii nie przeszkodziło mi w rozwijaniu kariery sportowej - również w biegach przełajowych i lekkoatletycznych. Dzięki temu wskoczyłem na okładkę Sports Illustrated. Śmieszyła mnie łatka "chłopaka skazanego na sukces". Potrafiłem nawet pogodzić start tego samego dnia w stanowych finałach lekkoatletycznych i w pierwszym meczu o mistrzostwo uniwersyteckiej ligi baseballa.

Co stało się potem?

Potem pijany kierowca o nazwisku Carl Crenshaw zadbał o to, żebym skupił się na inżynierii. W wieku dwudziestu dwóch lat skonstruowałem przełomowe protezy nóg, które straciłem w wypadku samochodowym. Projekt był tak dobry, że wkrótce zostałem milionerem. Po prostu jest ze mnie 'chłopak skazany na sukces'..."


Los Angeles. Order ma za zadanie powstrzymać inwazję przypominających zombie potworów. W misji nie biorą udziału Supernaut i Veda, ponieważ taktyka Hery zakłada minimalizację zniszczeń. Niestety o tych poleceniach zapomina sam lider grupy - Anthem poraża rzesze przeciwników, jednocześnie niszcząc szyby w okolicznych budynkach. Mulholland i Aralune nie radzą sobie najlepiej, więc Calamity bierze walkę na swoje barki. Z zadziwiającą szybkością zabija wszystkich pozostałych wrogów, nie słuchając rozkazów Anthema i Hery.

Po akcji nie ustają spory pomiędzy Mulholland i Calamity. Japończyk zarzuca dziewczynie nieumiejętne korzystanie z mocy, a ta wypomina mu brak zdecydowania przy likwidacji radzieckich superżołnierzy [poprzedni numer - przyp. Lex]. Kłótnię przerywa Heavy, którego zdrowie poprawiło się na tyle, że wyszedł ze szpitala. Kończy sprzeczkę, wysyłając Jamesa na spotkanie z Henrym, a Mulholland do Pepper.

Henry ma pretensje do Jamesa za brak współpracy z resztą zespołu. Zarzuca mu złamanie rozkazów i działanie niezgodne z planem grupy. Calamity przyznaje, że ciągle myśli o wyborze, którego musiał dokonać w konfrontacji z radzieckimi superżołnierzami i o tym, że przez swoje niezdecydowanie naraził miliony ludzi. Anthem uspokaja go, zapewniając, że rozumie jego dylematy i na razie nie zamierza wyrzucić go z zespołu.

Mulholland również ma przed sobą trudną rozmowę. Pepper chce wiedzieć, jakim cudem dziewczyna potrafiła w czasie walki z zombie trafić swym młotem poruszającego się z błyskawiczną szybkością Jamesa. Zapewnia przestraszoną dziewczynę, że nie grozi jej wyrzucenie z Order, zwłaszcza, że wygląda na to, że jej moce wreszcie zaczynają działać prawidłowo. W związku z tym Pepper ma dla niej nowe zadanie. Prowadzi ją do kostnicy, w której znajduje się ciało Avony. Informuje Mulholland, że była członkini Order prawdopodobnie popełniła samobójstwo, wykorzystując miecz, który jakimś sposobem znalazł się w jej rękach po wyrzuceniu z zespołu. Pepper chce wykorzystać moce Mulholland w celu pozyskania informacji od zmarłej Avony.

W tym samym czasie Milo wykorzystuje technologię dostarczoną przez Tony'ego Starka i zbiera informacje o żołnierzach, którzy przejęli od Order Infernal Mana [The Order vol. 2 #1 - przyp. Lex]. W przerwie tych poszukiwań chwali się Jamesowi, że dzięki tej technologii jest w stanie wytropić każdego człowieka. Wzbudza to spore zainteresowanie Jamesa.

"Co stało się Carlem Crenshawem? Nie wiem. Nigdy się tym nie interesowałem."

Milo odbiera przekaz o kolejnym ataku zombiech i James rusza poinformować Henry'ego. Przerywa mu spotkanie z radnymi, którzy właśnie informują go, że siedziba Order jest zabytkowym budynkiem i zamierzają odebrać go z powrotem w posiadanie miasta. Henry jest wściekły, bo budynek został niedawno specjalnie wzmocniony dzięki technologii Starka, ale nie ma czasu na dyskusję z politykami. W trzech rejonach miasta pojawiły się mechaniczne zombie, więc Hera mobilizuje cały zespół. Wyjątkiem jest Mulholland, która próbuje analizować wspomnienia Avony oraz Calamity, któremu Henry daje dzień wolnego na przemyślenie swoich spraw osobistych.

Przedmieścia Los Angeles. Calamity trzyma w ręku kij baseballowy i puka do drzwi przyczepy kempingowej, w której mieszka Carl Crenshaw. Zaskoczonemu właścicielowi mówi "cześć"...

"Co bym powiedział Crenshawowi, gdybym go spotkał? Pewnie na początku popatrzyłbym mu głęboko w oczy i powiedział 'cześć'. Co potem? To zależy od nastroju, w jakim będę tego dnia..."

Autor: Lex

Galeria numeru

Order vol. 2 #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2018 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.