Avalon » Serie komiksowe » Superior Spider-Man » Superior Spider-Man #14

Superior Spider-Man #14

Superior Spider-Man #14

"A Blind Eye"

Postacie
Zapowiedź

• Superior Spider-Man niszczy Shadowland.
• W całości. Do gołej ziemi.

Streszczenie

Mieszkańcy Hell's Kitchen od dłuższego czasu czują się zagrożeni ze strony Shadowland. Kiedy z okien dochodzi wielki hałas, myślą, że przychodzą po nich złowrodzy ninja. Na zewnątrz pojawia się jednak olbrzymi robot.

Kingpin planuje rozszerzenie biznesu po tym jak Spider-Man zaczął likwidować konkurencyjne gangi. Nagle dochodzi go hałas i komunikat, że powinien wyjrzeć na zewnątrz. Przed budynkiem Shadowlandu stoi wielki pajęczy robot ze Ścianołazem w środku, a u boku znajdują się mniejsze kopie z minonami Potta za sterami. Superior rozpoczyna najazd na fortecę, a jego podopieczni ostrzegają mieszkańców Hell's Kitchen, aby nie podchodzili do budynku. Rozwałka trwa w najlepsze, kiedy do Spider-Mana dzwoni Jameson, z pytaniem co ten wyprawia. Potto oznajmia, że jest to siedziba Kingpina i większość mieszkańców jest świadoma tego, iż wewnątrz przebywają przestępcy. Potwierdzić to mogą także niektórzy członkowie Avengers, którzy byli w środku. Burmistrz oznajmia, że Ścianołaz nie ma tam jurysdykcji. Pająk mówi, że Jonah na pewno to zaraz załatwi. 

Kingpin wraz z Hobgoblinem szykują się do ucieczki. Fisk wyjmuje z szafy swojego schowanego sobowtóra, skręca mu kark i zostawia go w widocznym miejscu, aby został uznany z martwego. Wynika to z tego, że ciało było modyfikowane genetycznie na podobieństwo Kingpina. Po tym wszystkim uruchamia wybuch w pomieszczeniu i odpływa sekretną łodzią podwodną. Hobgoblin wylatuje na zewnątrz gdzie spotyka Spider-Bota. Robot jednak uznaje, że to goblin i zawraca [zostały przeprogramowane przez Goblin Kinga patrz Superior Spider-Man #10 – dop. Undercik], puszczając złoczyńce wolno.

Spider-Man oznajmia, że ze wsparciem burmistrza Jamesona udało mu się pozbyć Shadowland, a mieszkańcy Hell's Kitchen nie muszą się już obawiać zagrożenia z tej strony.

Podopieczni Goblin Kinga powoli przejmują kontrole nad handlem narkotykami w Hell's Kitchen. 

Kanalizacja. Gobliny przyprowadzają ocalałych członków Hand do siedziby ich gangu. Tam wita ich Goblin King, który tytułuje się nowym Kingpinem Nowego Jorku.

Autor: Undercik

Galeria numeru

Superior Spider-Man #14 Superior Spider-Man #14

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.