Avalon » Serie komiksowe » Superior Spider-Man » Superior Spider-Man #13

Superior Spider-Man #13

Superior Spider-Man #13

"No Escape" Part 3

Postacie
Zapowiedź

• Superior Spider-Man w duecie z Lizardem.
• Burmistrz Jameson domaga się od SSM zabicia Spider-Slayera!

Streszczenie

Raft. Spider-Man zmierza w kierunku Smythe'a, grożąc mu śmiercią. Spider-Slayer proponuje Superiorowi, aby ten umożliwił mu ucieczkę, a w zamian wycofa Vulture'a i Scorpiona. Potto oznajmia, że Alistaire opuści więzienie tylko w worku na zwłoki, po czym przedziera się przez ścianę i rozpoczyna pojedynek ze Smythem. 

Vulture dociera do osób będących w polu ochronnym stworzonym przez Spider-Mana. Toomes powoli rozwala Spider-Boty, które generują tarczę, a Norah Winters wraz zresztą grupy próbuje namówić złoczyńcę, na zaprzestanie działań.

Scorpion odnajduje Jamesona i zaczyna z nim nierówną walkę. W ostatniej chwili pojawia się Lizard i ratuje burmistrza przed śmiercią.

Pole siłowe zanika.

Spider-Slayer poddaje się Spider-Manowi i proponuje negocjacje o życie cywili. Potto jednak stwierdza, że Smythe był tu zamknięty o wiele za długo, wyrywa jedno z ramion złoczyńcy i dźga go w klatkę piersiową, co wyłącza pluskwy.

Zbroja opada z ciała Scorpiona. Lizard odchodzi wraz z Jamesonem.

Boomerang zostaje złapany w sieć przez Spider-Mana.

Vulture traci zbroję, spada na ziemię i zostaje porażony paralizatorem przez strażników więzienia. Do cywili przybywa Jameson z Connorsem, a także Spider-Man, który wypuszcza wszystkich na świeże powietrze. Lizard zostaje skuty. Jonah pyta Superiora, czy ten zajął się Spider-Slayerem. Potto dostrzega wtedy pojedynczą pluskwę i każe się wszystkim rozstąpić.  Z wentylacji wychodzi poobijany Smythe i zabija jednego ze strażników. Spider-Man szybko atakuje złoczyńcę i wpada z nim do wody. Umierający Alistaire próbuje przelać swoją świadomość do ciała Ścianołaza.  Nie udaje mu się, a Potto oznajmia mu, że umysł jest już zajęty przez Octaviusa. Po usłyszeniu tej informacji, Spider-Slayer umiera.

Jameson, Spider-Man i cywile odpływają na stały ląd. Potto bierze burmistrza na słowo i sugeruje, aby przekształcić Raft na swoja bazę operacyjną Jonah odmawia, ale Superior jest gotowy na tą sytuacje. Nagrał jak Jameson sugerował mu egzekucje Smythe'a i jeżeli mężczyzna nie zgodzi się na ten pomysł, to Ścianołaz ujawni film prasie. Przerażony burmistrz uświadamia sobie, że zawsze miał racje co do Spider-Mana.

Jameson ogłasza na konferencji wdzięczność Ścianołazowi za uratowanie życia i przekazuje Raft na rzecz nowej bazy Spider-Mana. Potto dodaje, że miejsce to od teraz nazywa się Spider-Island.

Spider-Island. Pająk projektuje gigantycznego robota i próbuje załatwić sobie byłych wojskowych jako swoich minionów.

Autor: Undercik

Galeria numeru

Superior Spider-Man #13 Superior Spider-Man #13 Superior Spider-Man #13 Superior Spider-Man #13 Superior Spider-Man #13 Superior Spider-Man #13

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.