Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 » Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #25

Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #25

Postacie
Zapowiedź

• Czy niespodziewane pojawienie się Cloak i Dagger wystarczy, by Miles powrócił do roli bohatera?
• Jeszcze więcej debiutów! Kim oni są?

Cytat

Jessica Drew: "I'm not trying to torture you, Miles... I'm just trying to show you why this is all so important. Why you need to be Spider-Man..."

Streszczenie

Queens. May Parker wraca do domu z zakupami, by znaleźć w salonie leżącą bezczynnie Gwen. Dziewczyna lakonicznie tłumaczy, że nie jest w pracy, bo super-ludzie zadbali, by jej nie miała. May nie rozumie, a wtedy Gwen opowiada, co zaszło. Włącznie z tym, że spoliczkowała Milesa. Martwi to May. Prosi, by Gwen pozwoliła Milesowi samemu podjąć decyzję co do jego przyszłości. Gwen w milczeniu pozwala sobie pozostać przy swoim zdaniu.

Miles i Kate uczą się na przerwie. A raczej próbują, bo chłopak wciąż odpływa gdzieś myślami. Kate nie rozumie, dlaczego Miles się jej nie zwierzy, a kiedy nieopodal przechodzi Ganke i przyjaciele nawet na siebie nie spojrzą domyśla się, że się pokłócili. Miles wyjaśnia, że nie tyle ze sobą nie rozmawiają, co Ganke nie odzywa się do niego. Mówi, że to samo przejdzie, ale Kate ma swoje podejrzenia, że Ganke jest zazdrosny. O nią. Miles nie rozumie, co próbuje powiedzieć, a kiedy Kate tłumaczy, że Ganke jest w Milesie zakochany, ten omal nie wybucha śmiechem. Zapewnia ją, że to nie o to chodzi, ale nie wyjaśnia, skąd ta pewność.

Wcześniej. Ganke otrzymał od Gwen SMSa. Dziewczyna opowiedziała mu, co zaszło w chińskiej restauracji. Przypiera Milesa do muru, a wtedy ten wybucha, że przez Spider-Mana zginęła jego matka. Ganke nie daje się tym zbyć. Miles sam mu mówił, że ostatnie słowa jego mamy były o tym, jak bardzo jest z niego dumna. Od jej śmierci minął rok, a to dość czasu by się otrząsnąć. Przez ten rok mógł uratować wiele ludzi, tak jak tej nocy, kiedy zmarła jego mama. Przypomina mu, że to nie Spider-Man ją zabił, ani nawet Venom - tylko kula policjanta. Wściekły Miles nie chce, żeby wciąż go naciskać, na co Ganke odpiera, że tak naprawdę sam nie wie, czego chce.

Tydzień wcześniej, zdemolowane laboratorium Roxxon. Przerażeni Ty i Tandy próbują zrozumieć, co się z nimi stało. Wygrzebujący się spod gruzów Zola jest zachwycony wynikiem swojego eksperymentu. Transformuje i atakuje swoich podopiecznych, zmuszając ich do użycia ich nowych zdolności. Jest nimi zachwycony. Dopóki Ty nie łapie przyjaciółki i nie teleportuje ich w nieznane.

Teraz. Przy kiosku z gazetami Miles przegląda Daily Bugle, gdzie tematem #1 są Cloak i Dagger - nastolatki z supermocami. Spotyka go wracający z pracy ojciec i razem wracają do domu. Jefferson idzie się na pół godziny zdrzemnąć, więc Miles wraca do swojego pokoju. Gdzie czeka już na niego Jessica Drew.

Chłopak jest zaskoczony i wściekły tym naruszeniem jego prywatności. Chce wyjaśnień. Jess obiecuje mu je, jeśli tylko ściszy głos, żeby nie obudzić ojca. Najpierw jednak pyta, dlaczego nie wyrzucił kostiumu Spider-Mana, skoro nie chce nim być. Miles ripostuje, że może go sobie zabrać. Wtedy Jessica przypomina mu, że rok wcześniej zapytał ją, jakie jest pomiędzy nimi powiązanie. Teraz się dowie.

Dwa lata temu, naukowcy bez znajomości pojęcia moralności uzyskali dostęp do próbek DNA Petera Parkera. Eksperymentowali z nim, a ona jest jednym z wyników ich eksperymentów. Nie jest klonem Petera, a jedynie nieudaną kopią. Nie chciała mu tego mówić wcześniej, bo trudno jej to przyznać nawet przed sobą samą - nie jest prawdziwą osobą. Ona, Peter, Hulk czy Captain America mają ze sobą wspólnego to, że gdyby nie naukowcy grzebiący tam, gdzie nie powinni, nigdy by nie powstali.

Z upływem czasu wspomnienia z dzieciństwa Petera, wspomnienia z bycia chłopcem, zaczęły zanikać. Pozostała tylko ona, Jessica Drew. Nie Peter Parker, bo on nie żyje. I nie Spider-Man, bo to Miles nim jest. Nadal jednak czuje w sobie Petera i dlatego wie - nie zgaduje, nie domyśla się, ale wie - że ten chciałby, żeby Miles podjął jego walkę. Walkę o to, by do takich eksperymentów, jak w przeszłości, już nigdy nie dochodziło. Eksperymentów, które stworzyły ją, jego, a teraz Cloaka i Dagger.

A tylko oni mogą coś z tym zrobić, bo S.H.I.E.L.D. i Roxxon - gdzie eksperymentowano na Ty'u i Tandy - są powiązane na tyle różnych sposobów, że ta organizacja nigdy się za to nie zabierze. A Roxxon nie przestanie próbować stworzyć nowego Hulka, nowego Kapitana Ameryka, nowego Spider-Mana, nie zważając na to, ile istnień zniszczą po drodze.

Teraz już wie, co ich łączy. Rozumie, dlaczego to takie ważne. I rozumie, dlaczego musi być Spider-Manem. Dlaczego Spider-Man jest potrzebny.

Miles wspomina moment śmierci swojej mamy.

Zostawia tacie karteczkę, że zjedzą razem kolację kiedy indziej. Tymczasem jako Spider-Man, rusza z Jessicą na miasto.

Autor: Hotaru

Galeria numeru

Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #25 Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #25 Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #25 Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #25 Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #25 Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #25

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.