Avalon » Serie komiksowe » Runaways » Runaways #17

Runaways #17

Runaways #17

"The Good Die Young" - Conclusion

Postacie
Cytat

Sister Grimm: "No. No, not you. You.. you can't be the traitor."
Alex: "You have to betray something to be a traitor, Nico. And I've never been anything but loyal to the people who matter."

Streszczenie

Gdy Alexowi w końcu udaje się odnaleźć zaklęcie, dzięki któremu może obudzić Nico, ta z przerażeniem zauważa, że za jego plecami stoją jego rodzice. Gdy go jednak ostrzega, ten odpiera, że doskonale o tym wie. Dziewczyna odkrywa też, że pozostali Uciekinierzy leżą bez ruchu na ziemi. Młody Wilder zapewnia, że są jedynie nieprzytomni – nie zamierzał ich zabić, chyba, że nie miałby innego wyjścia. Wtedy Sister Grimm domyśla się prawdy i oskarża Alexa o zdradę. Ten odpiera więc, że nikogo nie zdradził – od początku stał po stronie swych rodziców. Dziewczyna próbuje się jeszcze upewnić, że chłopak tylko udaje, by uśpić ich czujność, ten jednak zaczyna jej wyjaśniać to, co już wytłumaczył Wilderom.

Wszystko zaczęło się ponad rok temu, podczas poprzedniego zjazdu członków Pride. Znudzony, Alex zaczął kręcić się po rezydencji. To właśnie wtedy odkrył tajne przejście, prowadzące do lustra weneckiego. Obserwował, jak po jego drugiej stronie ich rodzice, przebrani w swoje kostiumy, mordują młodą dziewczynę. Zamiast jednak dzwonić na policję, postanowił zaufać swoim rodzicom, pewien, że istnieje jakieś logiczne wyjaśnienie. Przez następne kilka nocy, po tym, jak Wilderowie kładli się spać, on zakradał się do biblioteki swego ojca, gdzie próbował rozszyfrować Abstrakt. To dzięki temu odkrył wszystko na temat Pride i tego, co musieli poświęcić, by stworzyć raj dla swoich dzieci, i zrozumiał, że jego rodzice są prawdziwymi bohaterami. Wtedy też odkrył, że nie wszyscy członkowie ugrupowania mają tak czyste intencje – pewnej nocy bowiem do biblioteki zakradli się Deanowie i Hayesowie, by zniszczyć strony Abstraktu skupiające się na zdradzie, którą właśnie zaplanowali. Magiczna księga bowiem zawiera w sobie opisy tak przeszłości, jak i przyszłości Pride i poprzez sam akt zaplanowania ataku informacje na ten temat trafiłyby między jej strony.

Alex przyznaje, że chciał ostrzec swych rodziców, nie mógł jednak ryzykować, że dowiedzą się o tym mutanci i kosmici. Na szczęście w Abstrakcie odkrył opisy arsenału należącego do każdego z członków zespołu, dlatego też przy okazji następnego Obrzędu Krwi zebrał swoją "armię" i ich uzbroił, wmawiając im, że szukają dowodów przeciwko ich rodzicom. Gdy Nico zauważa, że to ona wpadła na pomysł, by zaatakować Pride, Wilder stwierdza, że nie dał jej wyboru – nie po tym, jak nasłał na nich policję. Zapewnia jednak, że nie wszystko było grą i że naprawdę ją kocha, dlatego chce, by ona i jej rodzice – którzy właśnie są budzeni – dołączyli do Wilderów w raju, gdzie będą mogli wszystko rozpocząć na nowo – oni i, kiedyś, ich dzieci.

Wściekła, Nico uderza Alexa, po czym budzi Karolinę, której pokrótce tłumaczy, co się stało. Lucy in the Sky atakuje Wildera, który jednak wyczarowuje łańcuchy, które pętają kosmitkę i dezaktywują jej moce. Chłopak każe następnie spocząć wściekłej Old Lace, właśnie obudzona Gert jednak odbiera mu kontrolę nad raptorem, któremu każe odzyskać Staff of One. Gdy Sister Grimm zamierza pokazać zdrajcy, co z różdżką może zrobić ktoś z doświadczeniem, Alex zaczyna grozić Lucy in the Sky śmiercią w płomieniach. Nagle przez ścianę przebija się Leapfrog prowadzony przez Chase'a, Nico wykorzystuje więc okazję i zaklęciem niszczy Fistigony. Państwo Minoru każą córce się poddać, stwierdzając, że powinna być wdzięczna za dar, który ich rodzina otrzymała od Wilderów, a słysząc to, pozostali członkowie Pride, którzy właśnie odzyskali przytomność, żądają wyjaśnień. W całym tym zamieszaniu nikt nie zauważa, że obudzona Molly dostała się do urządzenia przetrzymującego duszę zamordowanej dziewczyny. Stwierdza ona, że ich rodzice nie powinni trzymać dzieci w "skrzynkach" i niszczy urządzenie, czym wywołuje gigantyczną, spirytualną "eksplozję" widoczną nawet z brzegu.

W tym właśnie momencie na scenie zjawiają się Gibborimowie, którzy żądają wyjaśnień. Geoffrey Wilder próbuje ich uspokoić, Alex jednak ogłasza, że chciał udowodnić, że również jest dorosły i bierze na siebie pełną odpowiedzialność. Giganci dziękują mu za szczerość i jednym ruchem go spopielają, po czym ogłaszają, że skoro lata przygotowań poszły na marne, wykorzystają oni resztkę swoich mocy, by zniszczyć Pride i ich dzieci. Dorośli stają więc z nimi do walki, każąc dzieciakom uciekać. Cała piątka wpada do Leapfroga, który przebija się z powrotem do morza. Chwilę później następuje potężna eksplozja, która zawala całą konstrukcję i wyrzuca pojazd prosto na plażę. Gdy wstrząśnięci, ale nadal cali uciekinierzy wysiadają na zewnątrz, właśnie przybyły Captain America pyta, czy mają prawo jazdy na ten pojazd.

Autor: S_O

Galeria numeru

Runaways #17

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.