Avalon » Serie komiksowe » Runaways » Runaways #16

Runaways #16

Runaways #16

"The Good Die Young" - Chapter 4

Postacie
Cytat

Bruiser (do państwa Minoru): "Stop it! You guys should be more like Harry Potter's parents. They're good wizards. And they're dead."

Streszczenie

W tajnej kryjówce Gibborim Gert stwierdza, że nie wyczuwa pulsu Chase'a, Molly i Karolina zaczynają się więc kłócić, co w takiej sytuacji powinni zrobić. Nico stwierdza, że jeśli to Lucy in the Sky jest podwójnym agentem, może chcieć wyłączyć Chase'a z akcji, dlatego Alex postanawia pójść za radą Bruiser i spróbować resuscytacji. Gert wykonuje sztuczne oddychanie, a gdy zaczyna uciskać jego klatkę piersiową, chłopak odzyskuje przytomność. Stwierdza, że musiał doznać udaru mózgu, Arsenic bowiem nagle stała się najgorętszą laską, jaką widział, ta więc całuje go, a raczej – jak ogłasza dziewczyna, grożąc przerobieniem na karmę dla dinozaura każdego, kto będzie twierdził inaczej – rewentyluje go. Chase próbuje wstać, okazuje się jednak, że nie ma na to sił. Stwierdza, że reszta będzie musiała go zostawić. Karolina protestuje, zauważając, że nie może zostać sam, Alex przekonuje ją więc, że wyłączył wszystkie zabezpieczenia i tutaj Talkback będzie najbezpieczniejszy. A poza tym, bez jego pomocy, pozostali będą musieli trzymać się razem, jeśli chcą pokonać ich rodziców. Chase stwierdza, że nie wszystko stracone, po czym wręcza Wilderowi swoje fistigony i okulary rentgenowskie, pewien, że taki geniusz szybko domyśli się, jak ich używać. Przekazuje też Nico swój nóż.

Pride tymczasem przygotowuje się do Obrzędu, choć niektórzy z nich zaczynają mieć wątpliwości. Robert zastanawia się, czy naprawdę pragną końca świata, Yorkesowie zapewniają jednak, że każda przyszłość, którą odwiedzili, cierpiała na najgorszą plagę dzisiejszych czasów – superherosów. Stwierdza, że armia trykociarzy zawsze pilnowała, by ludzie tacy, jak oni, nie próbowali obalić starego porządku rzeczy i stwierdza, że ich dzieci zasługują na coś lepszego. Tymczasem trzymający się na uboczu Deanowie i Hayesowie zastanawiają się, czy zaatakować teraz, czy już po ceremonii, gdy nagle Leslie zauważa ich właśnie przybyłe dzieci. Alex, nie marnując czasu, więzi Geoffa i Catherine w ognistej "klatce", po czym wysyła Arsenic – która każe Old Lace słuchać w razie czego rozkazów Alexa – i Lucy in the Sky przeciwko ich rodzicom. Yorkesowie zauważają, że dinozaur został genetycznie uwarunkowany tak, by nie być w stanie ich zaatakować, Deanowie również stwierdzają, że moce ich córki na nich nie zadziałają, dzieciaki jednak to przewidziały i zamieniają się przeciwnikami, szybko sobie z nimi radząc. Nico tymczasem wznosi Steinów w powietrze, zapewniając, że ich synowi nic się nie stało, zostaje jednak "zamrożona" przez zaklęcie swoich rodziców. Tych powala Molly, sama jednak zapada w sen. Hayesowie dopadają do Gert i pozbawiają ją przytomności, po czym telepatycznie unieruchamiają jej raptora. Gdy atakuje ich Karolina, stwierdzają, że nie ma ona pojęcia, co chcieli dla niej uczynić, dziewczyna jednak nie słucha i powala ich swoją mocą. Następnie podlatuje do Alexa, który potrzebuje jej pomocy z Nico, najpierw musi ją jednak przeprosić. Następnie uderza ją, pozbawiając przytomności, po czym uwalnia swoich rodziców. Gdy ci nie rozumieją, co się dzieje, Alex przypomina, że zostawił im notkę, a teraz uratował ich przez ich tak zwanymi "przyjaciółmi". Teraz mogą w spokoju dokończyć Obrzęd Gromu, do którego jednak nie będą potrzebować reszty Pride, a jedynie jego samego. Uzbrojony w Fistogony, Staff of One i z niezadowoloną z takiego obrotu sprawy Old Lace u boku pyta, czy rodzice są z niego dumni.

Autor: S_O

Galeria numeru

Runaways #16

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.