Avalon » Serie komiksowe » Runaways » Runaways #15

Runaways #15

Runaways #15

"The Good Die Young" - Chapter 3

Postacie
Streszczenie

Uciekinierzy przekradają się kanałami, nie mogąc ryzykować, że ktoś zauważy Old Lace. Gdy Gert nie jest zadowolona z sytuacji, w której się znajdują, Nico przypomina, że to wina ich rodziców – i dlatego muszą ich pokonać. Alex przyznaje, że nie znalazł w Abstrakcie żadnego słabego punktu Pride, odkrył jednak coś o "Obrzędzie Gromu", podczas którego ich rodzice przekazują Gibborimom duszę dziewczyny zamordowanej podczas Obrzędu Krwi. Według Abstraktu, członkowie kabały mają się na ten obrzęd stawić "w pokorze", co, jak zgaduje Wilder, oznacza "bez broni". Gdy Chase uznaje, że to świetny moment na atak, Alex stwierdza, że jest tylko jeden problem – Obrzęd odbywa się dzisiejszego wieczora.

Tymczasem, na prywatnej plaży Wilderów, the Pride oczekują na ostatnich członków – Geoffrey'a i Victora, którzy właśnie przybywają. Geoff ogłasza, że ich dzieciom udało się umknąć, będą musieli więc wznowić poszukiwania już po Obrzędzie. Alice zauważa, że nie mogły one wybrać gorszego momentu na ucieczkę. Robert zgadza się, dodaje jednak, że to zbyt duży zbieg okoliczności i stwierdza, że może któreś z nich potajemnie pomaga ich uciekinierom. Stacey przypomina, że poświęcili wszystko, by zagwarantować swym dzieciom miejsce w nowym świecie. Geoffrey ucina rozmowę, stwierdzając, że to również może poczekać. Na jego prośbę Janet wyłącza kamuflaż pojazdu – gigantycznej "żaby", Leapfroga – po czym członkowie Pride zaczynają wsiadać do środka. Deanowie i Hayesowie zostają w tyle, by dyskutować między sobą. Leslie cieszy się, że pozostali martwią się o "szpiega" w ich szeregach, znaczy to bowiem, że nie mają pojęcia o ich planie. Alice nie jest jednak pewna, czy powinni wcielać go w życie, skoro ich dzieci nadal się nie odnalazły. Leslie zapewnia, że teraz, gdy ludzie myślą o swoich potomkach, jest na to najlepsza okazja.

Jakiś czas później dzieci Pride docierają na Plażę Santa Monica, gdzie Alex wyjaśnia, że kryjówka Gibborimów znajduje się głęboko pod wodą. Nico wytwarza więc "bańkę", dzięki której będą mogli się tam dostać, Chase protestuje, stwierdzając, że jeśli to Sister Grimm jest zdrajcą, będzie mogła ich zabić w oka mgnieniu. Wilder jednak w pełni ufa czarownicy – po pierwsze, miała już setki okazji, żeby ich zabić, a poza tym... całuje ją przy wszystkich, po czym ogłasza, że choć nie zawsze to okazywał, naprawdę ich wszystkich lubił, nawet zanim zaczęła się cała ta przygoda, i zawsze wyczekiwał ich spotkań. Większość jego "znajomych" to tylko nicki na ekranie, jednak z pozostałą piątką dzieciaków zawsze czuł pewien związek. Nie wierzy, by ktokolwiek z nich był w stanie ich zdradzić. Ogłasza jednak, że jeśli tak się stanie, pozostali nie zawahają się go pokonać, na co inni przytakują. Następnie wszyscy "wsiadają" do bańki i wyruszają.

Jakiś czas później i setki metrów głębiej. Karolina próbuje uciszyć zachwycającą się widocznymi morskimi żyjątkami Molly, stwierdzając, że Nico musi się skoncentrować. Sister Grimm zapewnia jednak, że większość pracy wykonuje za nią jej różdżka, której "podobają się" rozmowy pozostałych. W takim razie, Lucy in the Sky pyta, kim pozostali chcą zostać, gdy dorosną. Gert zdradza, że chciała zostać senatorką, teraz jednak pozycja władzy już do niej nie przemawia. Karolina również przyznaje, że nie chce już iść w ślady rodziców i zostać aktorką. Alex oświadcza, że jego rodzice zawsze chcieli, żeby został doktorem, stwierdza więc, że będzie projektował gry komputerowe, a Nico dodaje, że kupi sobie gitarę basową, na którą nigdy jej nie pozwolili. Chase stwierdza, że chciał być spikerem dla ESPN, teraz jednak zastanawia się nad pomocą dzieciakom takim, jak oni, może nawet wstąpieniem do FBI – dzięki czemu mógłby cały czas nosić broń. Molly natomiast chce po prostu zostać mamą – ale nie taką, jak jej, tylko dobrą. Tymczasem bańka dociera do kryjówki.

Wkrótce później dzieciaki dostają się do gigantycznego pomieszczenia, w którym stoi między innymi pojazd ich rodziców. Alex oświadcza, że czeka ich półgodzinny spacer do głównej sali, Nico więc rusza przodem. Niestety, uruchamia strażnika-golema ukrytego w ścianie, który powala ją jednym ciosem. Na jej ratunek ruszają Lucy in the Sky i Talkback, to jednak jedynie wścieka kamiennego tytana, który, teraz stojąc w ogniu, atakuje Old Lace. Podczas, gdy Alex próbuje znaleźć w Abstrakcie hasło dezaktywujące, Chase wpada do "sadzawki" stanowiącej wejście do pomieszczenia i zwraca na siebie uwagę potwora. Ten zaczyna na niego szarżować, a wpadając do wody, gasi płonący na nim ogień. Okazuje się, że Chase nie zaplanował swojej ucieczki, golem więc dopada do niego i przygniata go. Na szczęście w tej właśnie chwili Alex odnajduje hasło – "Philoprogenitiveness", miłość rodzica do dziecka. Niestety, wyciągająca Talkbacka z wody Gert odkrywa, że chłopak nie oddycha. Przerażona ogłasza, że Chase nie żyje.

Autor: S_O

Galeria numeru

Runaways #15

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.