Avalon » Serie komiksowe » Runaways » Runaways #14

Runaways #14

Runaways #14

"The Good Die Young" - Chapter 2

Postacie
Cytat

Sister Grimm: "But our base, our wheels... We just lost everything but the stank clothes on our backs. What do we do now?"
Alex Wilder: "What we're best at, Nico... We run."

Streszczenie

Rezydencja Wilderów. Geoffrey spogląda na monitory, na których wyświetlane są zdjęcia jego syna. W pewnym momencie do pomieszczenia zagląda Victor Stein, który przypomina, że muszą się przygotować na Obrzęd Gromu. Złodziej pyta, jaki ma to sens, skoro ich dzieci – jedyny powód, dla którego robią to, co robią – uciekły. Geniusz zauważa więc, że nie zawsze byli tak bezinteresowni. Przypomina, że początkowo każdy z nich liczył na to, że to on lub ona zyskają wieczne życie w nowym świecie Gibborimów, i dopiero, gdy jego żona zaszła w ciążę, postanowili pozostawić swoje miejsca swym dzieciom, uznając, że czas przeznaczony na przygotowania w zupełności im wystarczy. Teraz jednak, po latach, perspektywa wiecznego życia staje się coraz bardziej pociągająca. Zgaduje, że Wilder czasem zastanawia się nad tym, czy nie porzucić syna, który go zdradził, i zająć należne sobie miejsce w raju. Słysząc to, Geoffrey rzuca się na Victora, stwierdzając, że zniszczy każdego, kto spróbuje skrzywdzić Alexa, a wtedy Stein dziękuje mu za to, że rozwiał jego wątpliwości. Wyjaśnia, że – mimo nieporozumień – kocha swego syna nad życie, musiał się jednak upewnić, że pozostali członkowie Pride również tak myślą. Nagle odzywa się jego zegarek, skanujący policyjne raporty – najwyraźniej mundurowi otrzymali anonimowy donos wspominający o białej furgonetce takiej, jak ta należąca do Chase'a.

Hostel. Talkback nie może uwierzyć, że policja znalazła ich kryjówkę. Flores wyjaśnia, że pomógł im podwójny agent w ich "drużynie". Każe anty-terrorystom zatrzymać dzieciaki przy użyciu broni nieśmiercionośnej, pozwala im jednak zabić Old Lace. Chase wytwarza między drużyną a policją ścianę ognia, a Karolina wzlatuje w powietrze, ostrzeliwując funkcjonariuszy. Nico tymczasem wkłada rękę do pyska Old Lace, każąc jej się ugryźć, w ten sposób przywołując Staff of One. Jej zaklęcie powoduje zapadnięcie się kryjówki, anty-terroryści wzywają więc do odwrotu. Flores protestuje, grożąc, że zastrzeli każdego, kto spróbuje uciec, wtedy jednak spada na niego sporej wielkości kamień. Po chwili opada całe sklepienie, pogrzebując Uciekinierów. Jak się okazuje, Lucy in the Sky udało się wytworzyć za pomocą swych mocy "parasol" chroniący jej przyjaciół przed zgnieceniem, nadal są jednak uwięzieni, a kosmitka nie ma wystarczająco dużo mocy, by przebić się na powierzchnię. Molly stwierdza, że to niesprawiedliwe, że po ucieczce z domu straciła też tę kryjówkę i wściekła wali ręką w ścianę, tworząc sporej wielkości dziurę. Gert pyta, czy Bruiser byłaby w stanie przebić się na powierzchnię, a Chase kieruje ją w odpowiednią stronę za pomocą okularów rentgenowskich.

Jakiś czas później na miejscu zjawiają się Wilder i Stein, który oświadcza, że według jego skanerów cała szóstka ich dzieci przeżyła, zdołała jednak zniknąć. Zapewnia, że nie udało im się uciec daleko i dlatego powinni zostawić poszukiwania policji, samym udając się na Obrzęd Gromu. Geoff nie jest jednak przekonany. Nagle jeden z policjantów ogłasza, że kogoś znaleźli. Okazuje się, że to jedynie Flores, któremu wydawało się, że jest już martwy. Geoffrey oświadcza jedynie, że dla odmiany się nie mylił i strzela do niego, po czym ogłasza, że podobny los spotka też wszystkich innych, jeśli dzieci nie zostaną odnalezione w przeciągu następnych dwunastu godzin.

Jakiś czas później, Mount Lee. Dzieci Pride ukrywają się za słynnymi "literami" Hollywood. Podczas, gdy Molly drzemie, reszta zastanawia się nad kolejnym ruchem. Chase proponuje, by ich kolejną kryjówkę zorganizować właśnie tutaj. Gert zauważa jednak, że za kilka godzin pełno będzie tu policji. Uznawszy, że nie mogą nic zrobić, dopóki ich rodzice władają miastem, Nico proponuje, by ich zaatakować. Karolina zauważa, że ledwo udało im się uciec przed trzema z nich [patrz Runaways #5-6 – przyp. S_O], nigdy nie będą więc w stanie pokonać całej dwunastki. Sister Grimm mówi, że teraz mają jednak doświadczenie w używaniu swych mocy, a także są w stanie odczytać Abstrakt, dzięki któremu będą mogli zaskoczyć swych rodziców wtedy, gdy będą się ich najmniej spodziewać. Alex przypomina o zdrajcy, o którym wspominał Flores, na co Gert sugeruje, że Nico próbuje ich wpędzić w pułapkę, a gdy Wilder próbuje jej bronić, Chase stwierdza, że być może oboje pracują dla Pride. Karolina przerywa im, stwierdzając, że pewnie nie ma żadnego zdrajcy, a policjant chciał ich jedynie skłócić, po czym oznajmia, że nie zamierza się do końca życia ukrywać i popiera pomysł Sister Grimm. Alex również się zgadza, a Talkback stwierdza, że nie trzeba go przekonywać do zrobienia czegoś głupiego. Arsenic zgaduje więc, że ma ona zostać z Molly. Na to jednak Nico zauważa, że jeśli to Gertrude jest podwójnym agentem, dziewczynka nie będzie z nią bezpieczna, a Lucy in the Sky dodaje, że Bruiser udowodniła już, że potrafi sobie poradzić na polu bitwy. Alex protestuje, stwierdzając, że Molly to jeszcze dziecko. Nico ripostuje, że oni również – i jeśli czegoś nie zrobią, nigdy nie dorosną.

Tymczasem, w rezydencji Deanów, wściekły Frank niszczy słuchawkę telefonu, po czym informuje zebranych – swoją żonę i małżeństwo Hayesów – że ludzie Wildera odnaleźli ich dzieci, ale pozwolili im uciec. Leslie pociesza go jednak, zauważając, że ich uciekinierzy odnaleźli się dzięki pomocy wiernego im dziecka i jest pewna, że wkrótce otrzymają od niego kolejne wieści. Gene stwierdza, że Molly wkrótce się z nimi skontaktuje, a gdy kosmici nie dowierzają, że dziewczynka byłaby w stanie wymyślić taki plan, mutant zapewnia, że choć jego córka zachowuje się dziecinnie, tak naprawdę jest nadzwyczaj bystra, co jest typowe u mutantów w jej wieku. Leslie kończy kłótnię stwierdzając, że powinni skupić się na tym, co ma wydarzyć się dzisiaj. Alice upewnia się, że reszta Pride niczego nie podejrzewa, Frank zapewnia więc, że gdyby wiedzieli, że ich czwórka zamierza ich zabić podczas Obrzędu Gromu, już dawno by nie żyli. Mutantka nadal nie jest pewna, jak zareagują na to Gibborim, Leslie przypomina więc, że giganci nienawidzą ludzi, a ich czwórka – i ich córki – są jedynymi nie-ludźmi w Pride, więc pewnie im jeszcze pogratulują. Razem wznoszą toast za ich szóstkę – ostatnią szóstkę.

Autor: S_O

Galeria numeru

Runaways #14 Runaways #14 Runaways #14 Runaways #14 Runaways #14

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.