Avalon » Serie komiksowe » Runaways » Runaways #13

Runaways #13

Runaways #13

"The Good Die Young" - Chapter 1

Postacie
Cytat

Stacey Yorkes: "You worthless meshuggener!" You've stranded us in the 1980s! Have you ever even read a history book? This is the worst decade of the millennium!"

Streszczenie

W Hostelu Chase przysłuchuje się raportom policyjnym. Wściekły stwierdza, że tydzień po ich spotkaniu z Cloakiem i Dagger nadal do miasta nie przybył żaden heros, nie pojawiła się też ani jedna wzmianka o aresztowaniu ich rodziców. Karolina stwierdza, że może Avengers muszą sobie poradzić z jakimś kosmicznym kryzysem, według Talkbacka jednak po prostu zostali wystawieni do wiatru. Nagle do pomieszczenia wpada Alex, ogłaszając, że udało mu się odcyfrować pierwsze kilka rozdziałów Abstraktu, dzięki czemu poznał historię Pride. Teraz zaczyna ją przedstawiać reszcie grupy...

Dwadzieścia lat temu. Geoffrey i Catherine Wilder uciekają przed policją po obrabowaniu banku. Widząc skradzione pieniądze, Kate stwierdza, że kiedyś będą rządzić tym miastem. Nagle oboje znikają w blasku światła.

Gdzie indziej Dale i Stacey Yorkes zjawiają się w swoim wehikule czasu. Kobieta jest wściekła, że jej mąż wysłał ich do "najgorszej dekady tysiąclecia", nim jednak ten zdąży naprawić swój błąd, oni także zostają wyteleportowani.

Gene i Alice Hayes zostają otoczeni przez swoich sąsiadów, gotowych zlinczować mutantów. Gdy jednak mężczyzna postanawia stanąć do walki, on i jego żona znikają z oczu tłumu.

To samo przydarza się pracującym w swoim laboratorium Victorowi i Janet Stein, biorącym ślub Robertowi i Tinie Minoru oraz przygotowującym się za kulisami Frankowi i Leslie Dean. Cała dwunastka zjawia się w gigantycznym, pustym pomieszczeniu. Gdy Tina rozpoznaje aktorów, Geoff sięga po swoją broń, pewien, że znalazł się w ukrytej kamerze, zostaje jednak powalony przez moce kosmitki. Yorkesowie zgadują, że mają do czynienia z mutantami. Leslie stanowczo zaprzecza, na co obruszają się Hayesowie. Minoru tymczasem przyzywają chmarę nietoperzy, by wydusić od winnych wyjaśnienia, te jednak znikają za sprawą gospodarzy, którzy właśnie stają przed zebranymi – trójki gigantów zwących się Gibborimami.

Gdy Chase nie ma pojęcia, o kim mowa, Nico wyjaśnia, że to rasa sześcioplaszastych, złych olbrzymów z czasów sprzed od Starego Testamentu – co wyjaśnia "odcisk" stopy na okładce Abstraktu. Talkback powątpiewa w prawdziwość historii, na co Alex zauważa, że jego ojciec zareagował tak samo.

W przeszłości. Gibborim oznajmiają, że pochodzą z czasów, gdy Ziemia była rajem, i chcą przywrócić ją do tego stanu, a gdy Geoff pyta, w jaki sposób ich zbieranina miałaby im w tym pomóc, gigant wyjaśnia, że nie posiadają wystarczająco dużo mocy, by tego dokonać. Dlatego potrzebują ugrupowania, które im w tym pomoże – The Pride, składającej się według tradycji z sześciu par: Złodziei, Podróżników, Magów, Wyrzutków, Mędrców i Osadników. Spytani, jak zamierzają "uratować świat", Gibborim oświadczają, że planują zniszczyć ludzkość. W zamian za pomoc, moce Pride zostaną wielokrotnie zwiększone, otrzymają też władzę nad Miastem Aniołów na ćwierć wieku, które będzie potrzebne, by zebrać potrzebną energię życiową. A gdy w końcu nadejdzie czas realizacji ich planów, Gibborim pozwolą szóstce najbardziej lojalnych sług osiedlić się w ich Nowym Edenie i obdarują ich wiecznym życiem. Gdy Dale pyta, skąd mogą mieć pewność, że giganci ich nie oszukają, ci stwierdzają, że przyszłość nigdy nie jest pewna, moc jednak, którą zebrani mogą otrzymać, jak najbardziej jest. Zapewniają też, że zastąpienie którejkolwiek z par nie będzie dla nich problemem. Cała dwunastka uznaje to za dobry interes i pytają, co mają zrobić. Gibborim wyjaśniają więc, że każdego roku Pride będzie musiała się zebrać na Obrzęd Krwi...

Tym razem to Karolina przerywa historię, Alex wyjaśnia więc, że chodzi o ceremonię poświęcenia młodej kobiety, której większość z nich była świadkami. Lucy in the Sky nie może uwierzyć, że za każdym razem, gdy ich rodzice się spotykali, za ich plecami mordowali kolejną dziewczynę i pyta, jak ich szóstka ma się do tego wszystkiego, Alex więc kontynuuje.

Trzy lata po utworzeniu Pride, podczas Obrzędu Krwi, Janet Stein ogłasza, że jest w ciąży. Catherine stwierdza, że nie tylko ona myślała o założeniu rodziny, pyta jednak, jak mogła zdecydować się na sprowadzenie dziecka na świat, który pomagają zniszczyć. Steinowie ogłaszają więc, że jeśli zostaną wybrani przez Gibborimów, zamierzają oddać swe miejsce potomkowi. Dale i Stacey przyznają, że też myśleli o dziecku, Tina również pyta więc męża, czy mogliby spróbować. Geoffrey zaczyna się zastanawiać, czy Gibborim zgodziliby się na to, by każda z par wyznaczyła swoje potomstwo na ich miejsce, wtedy jednak protestuje Frank, który nie zamierza mieć dzieci. Hayesowie również zauważają, że w związku z ich genami mogą nie być w stanie spłodzić dziecka. Wilder ucina jednak dyskusję, stwierdzając, że gdy zgodzili się pomóc gigantom, zrobili to wspólnie, Catherine próbuje ich też przekonać, że tym sposobem wszyscy zapewnią sobie dziedzictwo w nowym świecie. Leslie stwierdza więc, że może dzięki dziecku dostanie się na okładkę "People", Hayesowie również obiecują spróbować. Ustaliwszy to, Pride wraca do Obrzędu – i do związanej dziewczyny.

Dzieciaki nie mogą uwierzyć, że wszystkie potworności, za którymi stali ich rodzice, zostały dokonane z myślą o nich. Chase stwierdza, że księga jest wystarczającym dowodem, by ich zamknąć, Alex zauważa jednak, że nie mają komu jej pokazać – w końcu cała policja Los Angeles siedzi u ich rodziców w kieszeni. Z tym stwierdzeniem zgadza się właśnie przybyły z oddziałem antyterrorystycznym porucznik Flores, który stwierdza, że zasłużył na podwyżkę.

Autor: S_O

Galeria numeru

Runaways #13

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.