Avalon » Serie komiksowe » The Spectacular Spider-Man » The Spectacular Spider-Man #254

The Spectacular Spider-Man #254

Postacie
Streszczenie

Spider-Man, z założoną maską, ale bez górnej części kostiumu, siedzi unieruchomiony na fotelu. Jest podłączony przewodami do komputerów. Naprzeciw niego siedzi doktor Angst, który przeprowadza na nim badania w zakresie strachu. Towarzyszy mu Sir. Mówi do bohatera, że jego zleceniodawca chce zbadać dokładnie jakie ma granice wytrzymałości psychiczne i fizyczne. Wciskając guzik na panelu kontrolującym zaczyna sprawiać ból Spider-Manowi, który stara się przypomnieć sobie, jak tu się znalazł.

Kilka godzin wcześniej. Peter pokazuje zdjęcia Osbornowi, które zrobił w hospicjum. Norman mówi, że są pełne emocji. Do Petera podbiega mały Normie, który towarzyszy dziadkowi w pracy. Rozmowę mężczyzn odnośnie śmierci niejakiego Joeya Z, który został uduszony pajęczą siecią, przerywa przebiegający Robbie Robertson. Mężczyzna ogłasza kolegom z redakcji, że odchodzi bo ma już dość panoszenia się Normana Osborna w gazecie. Peter próbuje coś wskórać u Jamesona, ale ten trzaska mu przed nosem drzwiami i odmawia współpracy. Za zamkniętymi drzwiami sięga do szuflady gdzie ma ukryty pistolet. Mówi sam do siebie, że to wszystko wina Osborna. Nadchodzi czas wymierzenia sprawiedliwości.

Spider-Man jest zmuszany do wspominania duchów przeszłości i swoich niepowodzeń. Widzi duchy ludzi, którzy zginęli bo on ich zawiódł. Obserwacja poczynione przez Angsta coraz bardziej go ekscytują. Jego sługa Sir wydaje się być poruszony tym co widzi. Stara się wyprzeć skojarzenia, jakie przychodzą mu do głowy. Tymczasem duchy Petera, które według niego zawiódł w życiu doczesnym, zastępuje pojawienie się cioci May. Ta mówi mu, że nikogo nie zawiódł i jest prawdziwym bohaterem. Dane jakie zbiera Angst zadziwiają go, widząc nagły spokój jaki opanował Spider-Mana.

Kilka godzin temu. Mary Jane odwiedza Petera w pracy. Ich krótką rozmowę przerywa Ben Urich, który zmierza na rozmowę z Normanem Osbornem. Jest przekonany, że zostanie zwolniony za książkę, w której napisał, iż Norman Osborn to Green Goblin. Okazuje się, że Osborn nie chce go zwolnić. Pragnie by wyśledził prawdziwego Green Goblina i oczyścił do końca nazwisko Osborna. Zarówno Peter jak i Mary Jane są pod wrażeniem szopki, jaką Norman odstawia.

Angst postanawia zwiększyć dawkę strachu, tak by jego badania nad Spider-Manem były kompletne. Mówi by Sir stanął przed bohaterem by wzmocnić działanie na jego umysł. To był błąd, ponieważ Peter przypomina sobie jak wujek Ben poinformował go o losie jego rodziców. Zrywa się z fotela i atakuje Sira. Ten jest jednak bardzo silny. Trzyma bohatera w uścisku. Angst w tym czasie daje mu zastrzyk, który sprawia, iż traci przytomność.

Kilka godzin wcześniej. Peter wyczuwa niebezpieczeństwo z gabinetu Osborna. Szybko przebiera się w kostium i wdziera się przez jedno z okien. W środku widzi nieprzytomnych ochroniarzy oraz Normana osłaniającego wnuka przez wielkim mężczyzną, którym jest Sir. Złoczyńca chwyta Spider-Mana i wyskakuje z nim przez okno. Tam czeka na nich helikopter. Spider-Man stara się pochwycić przeciwnika. Jednak stojąc na drabince zostaje pochwycony przez stalowe macki, które wysunęły się z helikoptera. Zostaje porażony prądem i traci przytomność.

Spider-Man zaczyna dochodzić do siebie. Angst mówi do Sira, że muszą zakończyć eksperyment na dzień dzisiejszy. Chce zrobić zastrzyk Spider-Manowi by ten nie pamiętał co się działo i wypuścić go na wolność. W przyszłości zrobią kolejną serię badań, bardziej złożonych. Nagle Spider-Man chwyta go za gardło. Mówi mu, że nie jest szczurem laboratoryjnym i rzuca nim o ścianę. Angst jest pod ogromnym wrażeniem determinacji i zdolności bohatera. Krzyczy do Sira by ten mu pomógł, jednak ten zniknął. Parker robi złoczyńcy wykład, iż ludzie mają serca i dusze, które odróżniają ich od maszyn. Nawet manipulując umysłem bardzo głęboko, nikt nie jest wstanie ich zniszczyć. Spider-Man przekazuje wiadomość do Osborna, że ta gra nie może wiecznie trwać. Obiecuje, że doprowadzi do jego upadku, nawet jeśli go to zabije. Peter niszczy komputery doktora i po chwili wychodzi z laboratorium.

Po chwili z cienia wychodzi Norman Osborn. Pomaga wstać doktorowi. Na zewnątrz doktor mówi, że siła ducha walki tego bohatera jest wielka. Jego odmowa na poddanie się w obliczu beznadziejnej sytuacji głęboko odmieniła Sira. Jednak inaczej niż Spider-Man, Sir nie ma nic przeciwko zabijaniu. Z pobliskiego dachu rozmowę Angsta i Normana ogląda Sir, który ma prawdziwie psychopatyczny uśmiech na twarzy.

Autor: Xavier83

Galeria numeru

The Spectacular Spider-Man #254

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.