Avalon » Serie komiksowe » The Spectacular Spider-Man » The Spectacular Spider-Man #246

The Spectacular Spider-Man #246

The Spectacular Spider-Man #246

"The Legion of Losers!"

Postacie
Streszczenie

Spider-Man przemierza odległe zakątki Nowego Jorku w poszukiwaniu Chameleona. Mieszkańcy tej części miasta, z rzadka widujący zamaskowanych herosów, nie do końca go rozpoznają. Parker w końcu dochodzi do przekonania, że potrzebuje pomocy by odnaleźć złoczyńcę, i wie do kogo się udać.

Instytut Ravencroft. Ashley Kafka odbywa bardzo burzliwą rozmowę z panią senator Roeberg. Ta jest wściekła, że kolejny złoczyńca uciekł z tego zakładu. Ogłasza, że Kafka zostaje zwolniona i zastąpi ją Leonard Samson. Próbujący coś wskórać Jameson również zostaje zwolniony, przez zaniedbania w ochronie. Pojawienie się Spider-Mana nie pomogło, a wręcz zaogniło sytuację. Po wyjściu senator, Kafka uspokaja Spider-Mana, że to nie jego wina. Sama na siebie sprowadziła karę. Dodaje, że nie zlokalizowała Chameleona. Na jednym z pobliskich dachów stoi Kraven the Hunter.

Manhattan. Midtown Savings Bank. Spot otwiera w skarbcu bankowym międzywymiarowy portal, z którego wychodzą również Gibbon, Grizzly oraz Kangaroo. Gibbon pyta Spota dlaczego okradają bank, skoro ich misją miała być zemsta na Spider-Manie. Ten odpowiada, że jedną sprawą jest zemsta a inną bezpieczeństwo finansowe. Po krótkiej dyskusji Gibbon i Grizzly nie chcą mieć nic wspólnego z towarzyszami. Zostają zostawieni w skarbcu i jedynie poprzez otwarcie drzwi od wewnątrz mogą uciec. Powoduje to włączenie alarmu. Przed głównym wejściem czekają na nich uzbrojeni policjanci.

Daily Bugle. Jameson pracuje nad korektą istotnego tekstu. Równocześnie rozmawia przez telefon ze swoją żoną. Gdy mówi jej, że tekst dotyczy znowu Spider-Mana, kobieta rozłącza się. Aby Marla nie była jeszcze bardziej wściekła niż zazwyczaj, Jonah postanawia szybko do niej wrócić by załagodzić sytuację. Gdy wciska guzik windy wita go w niej Jack O'Lantern. Mężczyzna próbuje uciec, ale bezskutecznie i zostaje wciągnięty do środka.

Spider-Man przemierza ulice w poszukiwaniu Chameleona. Jego uwagę przykuwają syreny policyjne. Okazuje się, iż Grizzly i Gibbon uciekają przed policjantami. Udaje im się wrócić do jednej z kryjówek. Tam czeka na nich Spider-Man. Mówi by oddali pieniądze, bo wie, że są w gruncie rzeczy dobrymi ludźmi. Ci jednak atakują go, mówiąc przy tym, iż to nie oni je ukradli. W tym momencie do pomieszczenia wchodzą przez portal Kangaroo oraz Spot. Mówią bohaterowi, że to oni ukradli pieniądze. Zaskoczony Spider-Man nie jest w stanie uniknąć ciosu i zostaje znokautowany. Złoczyńcy decydują się zabrać Spider-Mana do mieszkania, które Grizzly wynajmuje.

Betty Brant odwiedza mieszkanie Flasha. Choć jego zachowanie było niestosowne podczas ich ostatniego spotkania, to chce spróbować mu pomóc. Mężczyzna otwiera jej, i widać wyraźnie, że jest pijany. Kobieta jest wściekła i chce już wyjść gdy Flash na kolanach błaga ją o pomoc. Po chwili zastanowienia Betty przytula przyjaciela i postanawia mu pomóc w walce z alkoholizmem.

Złoczyńcy zastanawiają się w mieszkaniu co zrobić ze Spider-Manem. Dochodzi do kolejnej sprzeczki, ponieważ Kangaroo oraz Spot nie zamierzają oddawać pieniędzy i chcą zabić bohatera, który wisi przed nimi uwięziony rękoma i nogami w portalach. Gdy walka między złoczyńcami nabiera tempa, i koniec końców Grizzly oraz Gibbon pokonują przeciwników, okazuje się, iż Spider-Man udawał nieprzytomnego by zdobyć wszystkie informacje. Decyduje, iż zabierze ze sobą prawdziwych złoczyńców na policję i opowie o pomocy ze strony tych dwóch mężczyzn. W zamian prosi by trzymali się z dala od kłopotów. Ci zgadzają się i między sobą zastanawiają nad stworzeniem duetu herosów.

Daily Bugle. Ochroniarz ściąga windę aby udać się na patrol na wyższe piętro. W środku odkrywa pobitego i zakrwawionego Jamesona.

Autor: Xavier83

Galeria numeru

The Spectacular Spider-Man #246

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.