Avalon » Serie komiksowe » Hawkeye vol. 4 » Hawkeye vol. 4 #12

Hawkeye vol. 4 #12

Postacie
Zapowiedź

• Kto jest z Hawkeye'em? Kto przeciw? Kto chce go zabić? I dlaczego? Tyle pytań...
• A kiedy już upadek Clinta nie mógł być dużo bardziej dotkliwy... na scenę wkracza Barney.

Streszczenie

Barney dzwoni z budki telefonicznej i umawia się z Clintem na spotkanie na następny dzień na dziewiątą. Gdy jednak rankiem dzwoni do drzwi brata, ten mu nie otwiera. Podchodzi więc do zaparkowanego niedaleko vana, z którego wysiadają dwaj ubrani w dresy mężczyźni. Jeden z nich w żartach proponuje mu, że zapłaci mu dolara, jeżeli ten da się uderzyć w twarz. Barney zgadza się, ale za pięć dolarów. Mężczyźni wyśmiewają go, Barton mimo to nalega. Gdy zostaje uderzony, żąda swych pieniędzy. Niestety, zbir ponownie uderza. Na szczęście jego uwaga zostaje po chwili odciągnięta przez szczekającego na nich psa, dzięki czemu Barney może uciec. Gdy przelicza pieniądze, jakie mu zostały, przypominają mu się dawne czasy.

Dawniej. Barney uczy Clinta, jak rzucić monetą by rozbić butelkę. Mimo prób, młodszy z braci nie odnosi sukcesów w tej dziedzinie. Ich zabawę przerywa wołanie ojca, który rozkazuje im natychmiast wrócić do domu. Podczas posiłku mężczyzna krzyczy na Clinta, co wyprowadza chłopca z równowagi. Rzuca się na ojca i atakuje go.

Później. Gdy Clint leży już w łóżku, przychodzi do niego Barney, który radzi mu, by dopóki nie będzie starszy i silniejszy, nie próbował po raz kolejny rzucać się na ojca, bo ponownie oberwie tak jak teraz. Przykłada młodszemu bratu kompres do spuchniętego oka, po czym proponuje podszkolić go trochę w walce. Nalega, by Clint go uderzył. Gdy chłopiec robi co mu kazano, Barney ocenia jego cios i uczy, jak uderzyć lepiej. Po serii ciosów, obaj chłopcy zasypiają.

Teraz. Barney budzi się w jednym z zaułków. To spotkani wcześniej mężczyźni przyszli do niego wraz z kolegami, by zaproponować mu pewien układ. Pokazują plik banknotów w zamian za dwie minuty bicia. Barney zgadza się. Gdy mija określony czas, Barton zatrzymuje zmierzający w jego kierunku cios i informuje o tym oprawców. Ci jednak wyśmiewają go, a on mówi im, że skłamałby, gdyby powiedział, że na to nie liczył, po czym atakuje ich. Bije kolejno każdego ze zbirów, aż w końcu ci uciekają w popłochu.

Barton posyła w kierunku ich vana strzałę. Trafia w oponę. Spokojnie podchodzi do rozbitego na latarni auta i nieprzytomnemu kierowcy odbiera forsę. Z pieniędzmi idzie do monopolowego, gdzie zaopatruje się w butelkę czegoś mocniejszego i drobne na telefon. Zostawia wiadomość na sekretarce Clinta po czym oddaje się piciu.

Dawniej. Policjanci informują Clinta i Barneya, że ich rodzice zginęli w wypadku samochodowym. Clint kwituje to krótkim "I dobrze".

Teraz. Barneya witają Clint z Luckym. Bracia przytulają się.

Autor: Rodzyn

Galeria numeru

Hawkeye vol. 4 #12 Hawkeye vol. 4 #12 Hawkeye vol. 4 #12 Hawkeye vol. 4 #12 Hawkeye vol. 4 #12 Hawkeye vol. 4 #12

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.