Avalon » Serie komiksowe » New Avengers vol. 3 » New Avengers vol. 3 #7

New Avengers vol. 3 #7

New Avengers vol. 3 #7

"Why not war?"

Postacie
Zapowiedź

• Zimna wojna między Atlantydą a Wakandą nabiera rumieńców.
• Kto jest tajnym członkiem Illuminati, o którym nie wie nawet większość członków loży?
• Jak Black Bolt kłamie?

Cytat

 

Streszczenie

Od walki z Mapmakers i ocalenia Ziemi przez Avengers minął miesiąc. Tony Sark przemierza Drogę Mleczną, by zgłębić istotę zagrożenia, z którym niedawno musiał się zmierzyć wraz z Mścicielami. Okazuje się, że zderzenia światów zdarzają się często i w miarę regularnie. W rozmowie z Reedem Richardsem, Iron Man wyraża jednak niepokój, że wspomniana regularność została przerwana.

Tymczasem Black Swan wciąż jest więziona przez Avengers. Czas upływa jej głównie na czytaniu książek. Ponadto, każdy z Mścicieli (oprócz Dr. Strange'a) pełni wartę przy kobiecie, aby przeciągający się areszt nie wywarł negatywnego wpływu na jej psychikę. Okazuje się, że bardzo dobry kontakt z więźniarką ma Beast, który zaczął jej udzielać lekcji łaciny. Mr. Fantastic podejrzewa nawet, że Henry przeszedł pod wpływem Black Swan jakąś wewnętrzną przemianę. Informuje przy tym Iron Mana o napiętych stosunkach między Wakandą a Atlantydą. Wspomniane królestwa stoją na skraju wojny, która może przynieść opłakane skutki dla całego świata.

T'Challa spotyka się z Namorem w Nekropolis, aby porozmawiać o zaistniałej sytuacji. Władca Atlantydy przekonuje, że Wakanda nie ma szans w ewentualnej wojnie, gdyż jej społeczność staje się nieufna w stosunku do władzy, a szczególnie do siostry Black Panther, Shuri, która obecnie piastuje urząd królowej. Namor oferuje korzystne dla obu stron konfliktu warunki rozejmu w zamian za zaprzestanie działań wojennych ze strony Wakandy. T'Challa przekonuje jednak, że jego państwo nie ugnie się przed propozycją Namora, który ponownie prosi o rozważnie swoich postulatów i odchodzi.

Mr. Fantastic i Dr. Strange zostali zaproszeni do zamku Dr. Dooma na kolację. Przy stole znajduje się również syn Victora - Kristoff. Władca Latverii za wszelką cenę pragnie się dowiedzieć, co wydarzyło się w jego państwie przed miesiącem. Dwójka Avengers lekceważy jednak jego prośby, co wprawia Dooma w złość. Czując, że sytuacja staje się coraz bardziej napięta, Reed i Stephen opuszczają kolację.

Tymczasem na Attilanie Black Bolt przy pomocy swojego brata Maximusa buduje tajemnicze urządzenie, które wydaje się być jakimś rodzajem broni.

T'Challa radzi się Reeda Richardsa jak powinien postąpić w związku z zaostrzającym się konfliktem z Atlantydą. Rozmówca radzi, aby zaprzestać działań wojennych, gdyż świat wciąż stoi przed zagrożeniem zderzenia z innym. Mr. Fantastic cały czas usprawnia system wczesnego ostrzegania przed wspomnianym zagrożeniem.

W Wakandzie odbywa się narada, na której ma zapaść decyzja o wypowiedzeniu wojny Atlantydzie. Królowa Shuri radzi się swojego brata, co powinna zrobić. T'Challa przekonuje, że wojna przyniesie tylko niepotrzebny rozlew krwi i na dłuższą metę nie będzie opłacać się jej prowadzić. Jeden z generałów, H'Llah, twierdzi, że pogwałcony honor ojczyzny wymaga zemsty, zarzucając przy tym Black Panther, że nie jest tą osobą, którą znał kiedyś. Królowa Shuri ulega argumentom generała i utwierdza się w przekonaniu o wypowiedzeniu wojny Atlantydzie.

Autor: Trollem

Galeria numeru

New Avengers vol. 3 #7 New Avengers vol. 3 #7 New Avengers vol. 3 #7 New Avengers vol. 3 #7 New Avengers vol. 3 #7 New Avengers vol. 3 #7 New Avengers vol. 3 #7 New Avengers vol. 3 #7 New Avengers vol. 3 #7 New Avengers vol. 3 #7

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.