Avalon » Serie komiksowe » Avengers vol. 5 » Avengers vol. 5 #13

Avengers vol. 5 #13

Postacie
Zapowiedź

• High Evolutionary właścicielem Children of the Sun?
• Hyperion poznaje prawdziwe konsekwencje swej decyzji z Savage Land.
• Powrót Terminusa.

Cytat

Thor: "You are a brave and fearsome warrior, and together we are sure to face many foes on many adventures... Standing side-by-side in great battles, and the celebrations that will follow. But this is a giant. And I was born to fell giants."

Streszczenie

W laboratorium High Evolutionary'ego w Savage Land dzieci bomby genezowej są prowadzone do specjalnie zaprojektowanych kapsuł. Tam, każde z nich zostaje oplecione mechanicznymi mackami.

Gdzie indziej w prehistorycznej krainie Hyperion z wściekłości spopiela wszystko wokół swoimi promieniami optycznymi. Iron Man stwierdza, że bestie, które porwały ich podopiecznych, całkowicie zniknęły z jego skanerów. Ich jedyną nadzieją są umiejętności tropicielskie pozostałych członków drużyny.

W kolejnym miejscu puszczy Hawkeye narzeka na fakt, że Wolverine'a nigdy nie ma, kiedy jest potrzebny. Spider-Man zauważa ciszę i spokój, którą mogą się cieszyć, nim jednak Spider-Woman zdąży powiedzieć mu do słuchu, pojawia się przed nimi Captain Universe, która przedstawia im Garokka – strażnika krainy. Ogłasza on, że wie, gdzie znajdują się dzieci i ten, który je uprowadził. I może ich do nich zaprowadzić.

W laboratorium kapsuły ze śpiącymi dziećmi są umieszczane na specjalnej platformie. Po chwili przez macki zaczyna przepływać energia.

Garokk doprowadza Avengers do ściany skalnej, gdzie ogłasza, że dotarli na miejsce – nie będzie jednak w stanie pomóc im w walce, nie taka jest bowiem jego rola. Spider-Man stwierdza, że dali się wodzić za nos postarzałemu hippisowi, wtedy jednak przechodzi przez skałę – w istocie jedynie hologram – i staje przed statkiem, z którego zaczynają się wysypywać bestie. Domyślając się, co stało się z Pająkiem, reszta drużyny rusza za nim.

Jeden z New Men informuje High Evolutionary'ego, że zostali odnalezieni, ten więc każe zbudzić bestię.

Mściciele walczą z krzyżówkami genetycznymi. W pewnym momencie Iron Man zostaje zaatakowany i zmiażdżony przez właśnie przybyłego Terminusa. Widząc tytana, Thor każe Hyperionowi udać się na poszukiwania dzieci, samemu atakując olbrzyma. Hyperion dociera do laboratorium, gdzie staje twarzą w twarz z High Evolutionarym. Naukowiec ujawnia, że wie, kim jest heros, dowiedział się bowiem o nim wiele dobrego od dzieci. Gdy Marcus chce wiedzieć, gdzie są jego podopieczni, Wyndham prosi o cierpliwość, chcąc wyjaśnić swoje motywy. Bohater nie zamierza jednak czekać i odrywa łotrowi jego rękę. Podczas, gdy jego ramię odrasta jako gigantyczne działo, High Evolutionary wyjaśnia, że młodzi są czymś znacznie więcej, niż po prostu dziećmi – są samowystarczalnymi akumulatorami. Dzięki nim jako źródłom energii byłby w stanie przyspieszyć ewolucję życia na tej planecie. Hyperion nie zamierza pozwolić mu na wprowadzenie tego planu w życie. Wtedy łotr ujawnia, że już to zrobił – gdy znalazł Terminusa, był on tylko zniszczoną, pustą skorupą. Marcus rozumie więc, co musi zrobić i wylatuje z laboratorium, pozostawiając Evolutionary'ego samego. Ten, żałując straty, po chwili również znika.

Na zewnątrz tymczasem Thor przyzywa burzę, by zniszczyć mechanicznego tytana. Hyperion woła do niego, prosząc, by się wstrzymał, ten jednak nie słyszy. Marcus przyspiesza więc i przebija się przez głowę robota, wyrywając platformę z uwięzionymi dziećmi na chwilę przed tym, jak w olbrzyma uderza potężny piorun.

Wkrótce później. Thor i Hyperion przesiadują na wzgórzu. Odinson pyta, jak czują się dzieci, jego kompan odpiera więc, że wszystko z nimi w porządku i w tej chwili odpoczywają, obawiał się jednak najgorszego. Thor radzi mu więc nie rozmyślać o tym i przypomina, jak nie tak dawno pytał go o potomstwo. Nim jeszcze jednak usłyszał odpowiedź, już ją znał. Jest bowiem bogiem i zna potrzeby ludzi – kiedy powinni skupiać się na żywych, a kiedy przygotować się do żałoby. Stwierdza, że nadchodzą mroczne czasy, i choć więzy rodzinne mogą umotywować wojownika, mogą też być obciążeniem. Hyperion nie zgadza się – przez całe swoje życie walczył za ideały, teraz jednak znalazł coś ważniejszego. A to czyni go silniejszym.

Autor: S_O

Galeria numeru

Avengers vol. 5 #13 Avengers vol. 5 #13 Avengers vol. 5 #13 Avengers vol. 5 #13 Avengers vol. 5 #13 Avengers vol. 5 #13 Avengers vol. 5 #13 Avengers vol. 5 #13 Avengers vol. 5 #13

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.