Avalon » Serie komiksowe » Uncanny Avengers » Uncanny Avengers #9

Uncanny Avengers #9

Uncanny Avengers #9

"Ragnarok Now" Part 3

Postacie
Zapowiedź

• Zespół podzielony. Apocalypse Twins tryumfują!
• Wolverine odkrywa Midnight City... i szybko tego żałuje.
• Jeźdźcy Śmierci masakrują Avengers...

Cytat

Captain Amercia: "If you have any respect for me, for our time serving together, you tell me straight. Did you kill Warren Worthington? Did you kill a child Apocalypse?!"
Wolverine: "Yeah. I led the X-Force squad that did. Did what we had to. There was no other solution..."
Captain America: "NO OTHER SOLUTION THAN TO MURDER A CHILD?!"

Streszczenie

Wolverine śni. Widzi utopionego Dakena. Archangel i dziecięcy klon Apocalypse'a wyrzucają mu, że nie próbował ich ocalić, że nie szukał sposobu, by im pomóc.

Ambulatorium w Avengers Mansion. Wolverine budzi się z krzykiem. Wonder Man uspokaja go. Informuje Logana, że Uriel i Eimin wysadzili ukryte miasto Akkaba, zabijając tysiące mieszkańców, ale hex Scarlet Witch ocalił znajdujących się na miejscu Avengers. Mutant wstaje z łóżka. Zdziwionemu Simonowi mówi, że niektórzy muszą się szykować do walki. Wonder Man czuje się urażony, ale Logan wyjaśnia, że nie krytykuje jego pacyfistycznego nastawienia - więcej, chwali go za to, że trwa w swoim postanowieniu. Sam nie widzi dla siebie wyboru - ktoś musi stawić czoło Bliźniętom Apokalipsy. Łączy się z Instytutem Jean Grey. Każe Beastowi zamknąć Angela i Genesisa w Danger Room, i pilnować ich jak oka w głowie.

Sala odpraw w Avengers Mansion. Havok i Scarlet Witch rozmawiają z hologramami Marii Hill i Abigail Brand. Kapsuła ratunkowa, z której skorzystał Steve Rogers, została uszkodzona przez agenta SWORD. Ów agent popełnił samobójstwo, nim SWORD mogło go przesłuchać. Ponieważ nie wiadomo, do jakiego stopnia Akkaba zinfiltrowali SHIELD i SWORD, Maria Hill zarządza, że obie organizacje podporządkują się rozkazom Avengers. Scarlet Witch się zgadza. Havok zaś mówi o tym, o czym nikt dotąd nie wspomniał - sytuacja jeszcze się pogorszy, gdy ujawnią się Jeźdźcy Apocalypse'a.

Uriel rozkoszuje się towarzystwem ptasiogłowych służek Akkaba. Sugeruje, by zapoznali się lepiej, ale odpoczynek zakłóca mu przybycie Eimin. Mutantka właśnie zakończyła wydobywać Ziarna ze zwłok Celestiala. Rodzeństwo przemierza korytarze swojej fortecy - ogromnego okrętu kosmicznego, ukrytego w Nebuli Akkaba. Sama Nebula jest pomniejszona za pomocą usprawnionych cząsteczek Pyma, wyniesionych ze skarbnicy Kanga. Ma rozmiar piłki, dzięki czemu energie którymi manipulują w jej wnętrzu są nie do wykrycia. Mimo tych środków zapobiegawczych Eimin obawia się, że Kang może ich znaleźć. Uriel rozwiewa jej obawy - tama tachionów działa z pełną mocą, blokując tę epokę. Nikt podróżujący w czasie nie może się w niej pojawić - ani z niej uciec.

Rozmowa schodzi na Genesisa i Angela. Poplecznicy bliźniąt dopytują się, czy klon Apocalypse'a ma prawo do tronu. Eimin nie ma wątpliwości, że dzieciak nie ma żadnych praw. A co do ich ojca, to przebudzą go, gdy już znajdą się w nowym świecie.

Rodzeństwo wchodzi do środka pojazdu. To arka, wypełniona tysiącami komór hibernayjnych, w których mutanci prześpią podróż do nowego świata. Tymczasem Uriel i Eimin spotykają się ze swoją matką. Pestilence nadzorowała przygotowanie Wybranych - cztery zmumifikowane ciała czekają na rozpoczęcie procedury. Bliźnięta wybierają cztery Ziarna odebrane Celestialowi i wręczają je sługom, którzy wbijają je w zwłoki. Wybrani wracają do życia. Eimin informuje ich, by nie mieli wątpliwości - mają służyć Śmierci.

Południowy Sudan. Tajemnicze urządzenie uruchomione przez Kapitana Amerykę wyświetla hologram Kanga (pod postacią Immortusa). Rogers słucha nagrania. Zbliża się historyczna chwila - moment, w którym główna linia czasu rozdzieli się na siedem linii, wszystkie równie ważne. Miało to zostać wywołane tajemniczym wydarzeniem, ale przybycie Bliźniąt Apokalipsy to zmieniło. W chwili, w której Kang nagrywa te słowa, temporalna burza niszczy całą rzeczywistość. Kang przyznaje, że manipulował Bliźniętami dla swoich celów, ale dzieci odkryły jego machinacje. Kang przypuszczał, że Apocalypse pewnego dnia strąci go z tronu i przejmie jego imperium, dlatego spiskował przeciwko niemu - ale pustkę po Apocalypsie zapełniły Bliźnięta. Ich działania doprowadzą do zniszczenia Ziemi i wszystkich siedmiu linii czasowych. Generator pola tachionów, którym posługują się Bliźnięta, blokuje dostęp do tej epoki. Jeśli Kapitanowi Ameryce uda się go zniszczyć, Kang pospieszy na pomoc na czele swoich armii.

Ze skrzyni wysuwa się mniejsze urządzenie. Kang prosi Rogersa, by je wziął - pomoże mu znaleźć kryjówkę Bliźniąt.
W tym momencie urządzenie zostaje zniszczone. To sudańscy bojownicy - znaleźli Kapitana Amerykę i otworzyli ogień.

Kapitan Ameryka rzuca się na bojowników, by wywalczyć sobie drogę na zewnątrz. Nie ufa Immortusowi, ale wie, że tym razem mówił prawdę - i że bez urządzenia, które chciał mu wręczyć, pokonanie Bliźniąt będzie o wiele trudniejsze.
Na zewnątrz na Rogersa czeka zadowolony żołnierz HYDRY, który nie dowierzał w rewelacje bojowników o pojawieniu się Kapitana Ameryki. Jego szczęście wyczerpuje się chwilę później, wraz z przybyciem Wonder Mana. Simon pozostaje wierny swoim przekonaniom. Nie wyprowadza ani jednego ciosu - wystarczy, że bojownicy patrzą, jak kule się od niego odbijają, jak zgina w rękach lufę karabinu - nieustannie cytując Martina Luthera Kinga. Sudańczycy i żołnierze HYDRY uciekają.

Kuchnia w Avengers Mansion. Rogue dzieli się swoimi podejrzeniami co do Avengers. Wolverine próbuje ją przekonać, by dała im szansę, po czym urywa rozmowę, gdy Anna Marie pyta o to, co się przydarzyło Angelowi.

Danger Room w Avengers Mansion. Wonder Man, Sunfire, Scarlet Witch i Rogue mierzą się z wygenerowanymi przez salę ćwiczeń przeciwnikami Spider-Mana. Trenując, dyskutują o przemowie Havoka na konferencji prasowej. Według Rogue i Sunfire'a Alex kazał mutantom ukrywać, że są mutantami. Scarlet Witch i Wonder Man argumentują, że Alexowi chodziło wyłącznie o to, by wszystkich ocenić według ich czynów. Najbardziej zapalczywie dyskutują Anna Marie i Wanda. Avengerka twierdzi, że mutantów nie łączy nic poza tym, skąd mają swoje moce, dlatego nie potrafi zrozumieć X-Manki mówiącej o "mutanckiej kulturze" i "mutanckiej historii". Rogue kończą się argumenty, więc ponownie wyrzuca Scarlet Witch to, że pozbawiła mocy 90% mutantów na świecie. Coraz bardziej emocjonalną rozmowę przerywa komunikat od Havoka i Kapitana Ameryki - cały zespół ma się bezzwłocznie stawić w salonie.

Kapitan Ameryka mówi, że Bliźnięta Apokalipsy wyjawiły coś niepokojącego Thorowi, i od razu przechodzi do rzeczy. Pyta, czy Wolverine zabił Archangela i dziecięcego klona Apocalypse'a. Logan potwierdza. Rogers nie wierzy własnym uszom. Rogue bierze Wolverine'a w obronę, a Wasp pyta, czemu X-Man nie podzielił się swoimi informacjami o Bliźniętach Apokalipsy, gdy ważą się losy świata.

Po stronie Wolverine opowiada się Thor. Przyznaje, że i on coś zataił - Jarnbjorn, topór, którym posługuje się Uriel, należał kiedyś do niego, i z jego winy stał się tak potężną bronią. Dla Wasp nie ma to znaczenia, wina Wolverine'a jest dużo cięższa. Janet nie ma zamiaru dłużej służyć ramię w ramię z mordercą, który nidy nie powinien był zostać Avengerem. Thor twardo broni Wolverine'a, mówiąc, że jest honorowym człowiekiem, który nie robi niczego bez słusznego powodu. Kapitan Ameryka pozostaje niewzruszony.

Wolverine mówi, że nigdy nie ukrywał przed Rogersem, kim naprawdę jest. Wychodzi, mówiąc, że każdy, kto chce zapolować na Bliźnięta, może pójść razem z nim. Rogue, Thor i Sunfire ruszają za nim. Havok próbuje opanować sytuację. Mówi, że Bliźnięta podzieliły się tymi informacjami z Thorem właśnie po to, by ich skłócić - i że Drużyna Jedności Avengers nie może do tego dopuścić. Apeluje do grupy Wolverine'a, by zostali, żeby wszyscy mogli omówić całą sprawę. Logan odrzuca jego ofertę, mówiąc, że prawdziwi dowódcy Avengers wydali już swój wyrok. Wychodzi, zabierając ze sobą Thora, Rogue i Sunfire'a.

Na pokładzie arki ukrytej w Nebuli Akkaba, Pestilence wciąż martwi się o sukcesję - kto wstąpi na tron Apocalypse'a, jeśli Bliźnięta polegną? I czemu wywyższyli dwóch zwykłych homo sapiens? Eimin i Uriel uspokajają matkę - to, co robią, wynika z uważnego badania rozwoju wydarzeń we wszystkich siedmiu liniach czasowych. Każdy ich ruch został perfekcyjnie zaplanowany.

Trójka wchodzi do pomieszczenia, gdzie na rozkazy czekają Jeźdźcy. Czterech Jeźdźców Śmierci, którzy poprowadzą mutantów do nowej ojczyzny - Grim Reaper, Banshee, Daken i Sentry.

Autor: Krzycer

Galeria numeru

Uncanny Avengers #9 Uncanny Avengers #9 Uncanny Avengers #9 Uncanny Avengers #9 Uncanny Avengers #9

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.