Avalon » Serie komiksowe » Age of Ultron » Age of Ultron #10

Age of Ultron #10

Postacie
Zapowiedź

• FINAŁ!
• Zostanie wam wyjawniony największy z sekretów! Tak wielki, że tylko jeden z artystów o nim wie - Joe Quesada!

Streszczenie

Parę miesięcy temu. Hank Pym pracuje w swoim laboratorium, gdy nagle na ekranie jego monitora pojawia się prośba, by wyjrzał na zewnątrz. Gdy, podejrzewając jakąś sztuczkę, otwiera drzwi, odkrywa za nimi paczkę podrzuconą mu przez niewidzialną Sue Richards. W środku odnajduje tablet, a po jego uruchomieniu odkrywa, że nagrany jest na nim film – jego młodsza wersja wyjaśnia, że nie pamięta nagrywania tego filmu, gdyż konieczne było, by o tym zapomnieli. Dodaje, że zbliża się wielkie niebezpieczeństwo związane z Ultronem. Dalej tłumaczy, że wkrótce specjalnie zebrana drużyna Avengers zostanie wysłana tropem Intelligentii, kabały genialnych super-łotrów, którzy odnaleźli coś, co wyglądało jak pozaziemska technologia. Tak naprawdę jednak była to jedynie "kapsuła ratunkowa", za pomocą której Ultron mógł wrócić na Ziemię [patrz Avengers vol. 4 #12.1 – przyp. S_O].

Kryjówka Intelligentii. Avengers powalają geniuszy i zajmują się uwięzioną przez nich Spider-Woman. W tym momencie z Iron Manem kontaktuje się Pym, który przesyła mu pewien plik, informując, że nadeszła pora, której się obawiali. W tym momencie Spaceknight, nad którym pracowali łotrzy, powstaje, przeistaczając się w Ultrona. Gdy Thor atakuje robota, Pym prosi Starka, by ten uruchomił program – inaczej wszyscy zginą. Ultron tymczasem stwierdza, że nie jest jeszcze gotowy do walki i próbuje powalić herosów olbrzymią eksplozją, nie udaje mu się to jednak. Odkrywa, że jego pracę zakłóca przesyłany przez Tony'ego wirus, a przyjrzawszy mu się stwierdza, że program musi być dziełem jego ojca. Iron Man każe pozostałym Mścicielom odwrócić uwagę robota, podczas, gdy on kontynuuje przesyłanie wirusa. Gdy w końcu pasek postępu dociera do końca, a wirus zaczyna swoją pracę, Ultron ogłasza, że na nic to się nie zda i że nadeszła pora, by zniszczyć rasę ludzką. W tej jednak chwili cichnie, a jego ciało przestaje się poruszać, w końcu opadając na ziemię, gdzie zostaje zmiażdżone przez Thora. Zdziwionemu Starkowi Pym wyjaśnia, że choć wyglądało to tak, jakby próbowali zainfekować robota zwykłym trojanem, program miał jedynie odwrócić jego uwagę – gdy tylko zaczął go zwalczać, Ultron uruchomił ukrytą w głębi jego oprogramowania komendę, która zaczęła wymazywać całą jego jaźń. Gdy Tony pyta, czemu Pym wcześniej nie użył tego sposobu, by pokonać Ultrona, Hank przyznaje, że wcześniej o nim nie wiedział, na co jego rozmówca pyta, czy coś się wydarzyło.

Gdzie indziej. Wolverine ląduje aerochodem w Nowym Jorku, radząc Invisible Woman uściskać dzieciaki. Gdy zostaje sam, stwierdza, że zamierza spać przez następne tysiąc lat, wtedy jednak
kontinuum
                czasoprzestrzenne
                                        rozpada
                                                    się.

W laboratorium Tony Stark, Hank Pym i Hank McCoy zastanawiają się, co się właśnie zdarzyło, w końcu uznając, że by zniszczyć Ultrona, Wolverine nieodwracalnie uszkodził kontinuum czasoprzestrzenne. Nie są w stanie jednak stwierdzić, czemu wydarzyło się to akurat teraz, skoro od lat podróże w czasie są stałą częścią ich życia. Tony zastanawia się, jak to zdarzenie może wpłynąć na inne światy, a nawet inne Wszechświaty.

Nowy Jork, Ziemia-1610. Nowy Spider-Man patroluje miasto na swojej pajęczynie, gdy nagle o mało nie zostaje trafiony piorunem. Gdy ląduje na dachu pobliskiego budynku, Miles Morales spogląda w niebo, gdzie widzi Galactusa.

Ziemia-616. Hank Pym przyznaje Starkowi, że nie może przestać myśleć o Ultronie. Wyjaśnia, że zadaniem sztucznej inteligencji miała być pomoc ludzkości w osiągnięciu jej potencjału, pomoc w urzeczywistnieniu ich marzeń. Nagle stwierdza, że wie, gdzie popełnił błąd.

Gdzieś na orbicie okołoziemskiej Angela budzi się, nie wiedząc, co się stało. Stwierdza jednak, że nie pozwoli, by ktoś z nią pogrywał i obiecuje, że ktokolwiek ją tu sprowadził, zapłaci jej za to.

Autor: S_O

Galeria numeru

Age of Ultron #10 Age of Ultron #10 Age of Ultron #10

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.