Avalon » Serie komiksowe » Age of Ultron » Age of Ultron #9

Age of Ultron #9

Zapowiedź

• Aby uratować Ziemię - i cały Wszechświat - bohaterowie muszą podjąć najbardziej kontrowersyjną decyzję w historii!
• To ostatnia szansa na naprawienie wszystkiego. Czy ją wykorzystają?

Cytat

* Wolverine (x2), Invisible Woman
* Hank Pym
* Tony Stark

Streszczenie

Eksplozja Carrierów wstrząsa całym Nowym Jorkiem. Nieliczni obrońcy miasta giną pod naporem sił przeciwnika. Tymczasem spod gruzów wydostaje się Wolverine, którego noga została wypalona do kości. Dotarłszy na powierzchnię, mutant mdleje.

Budzi się pięć dni później, całkowicie zregenerowany. Zostaje zauważony przez patrol Doomołaków, które pokonuje, po czym zaczyna uciekać. Nagle za nogę chwyta go Tony Stark – a raczej to, co z niego zostało. Przyznaje, że zastanawiał się nad tym, czy jedna osoba – w tym przypadku Hank Pym – jest w stanie tyle zmienić, po czym stwierdza, że wie, że Logan planuje wrócić do przeszłości i naprawić swój błąd. Nie może jednak tego zrobić – czas jest żywą istotą i ciągłe próby ingerencji w kontinuum jedynie ją ranią. Pyta, co się stanie, gdy w końcu jedna z tych ran okaże się śmiertelna i stwierdza, że nie są sami we Wszechświecie, po czym umiera.

Przeszłość. W laboratorium Pyma Wolverine ogłasza, że pochodzi z miejsca, w którym wszyscy, których zna, zginęli przez Hanka, po czym rzuca się na herosa. Na zewnątrz Sue zaczyna się zastanawiać, czy powinna pozwolić mutantowi na to, co planuje. Nagle zauważa herosa, dziwiąc się, że tak szybko mu poszło. Ten jednak bez słowa ją nokautuje.

Logan przygotowuje się do zadania ostatecznego ciosu, zapewniając Pyma, że uczynił on w swoim życiu wiele dobrego, dlatego też nie jest to łatwe. Wtedy jednak powstrzymuje go drugi Logan, wyjaśniając, że ich pierwotny plan nie poskutkował – zmienili tylko jeden kryzys na inny. Wykorzystując zaskoczenie przeciwnika, Goliath zrzuca go z siebie, po czym pyta, co ma to wszystko znaczyć. Drugi Wolverine wyjaśnia, że sytuacja jest dokładnie taka, na jaką wygląda, przekonując swoje przeszłe "ja" wspomnieniem o czymś, co tylko on wie. Pierwszy Logan pyta, czy powinni wobec tego zabić Pyma w jakimś innym miejscu i czasie. Jego przyszła wersja odpowiada, że to naukowiec musi wszystko naprawić. Hank obiecuje więc, że nie stworzy sztucznej inteligencji, którą planował, drugi Logan zaprzecza - musi to zrobić. Wszystko, co się wydarzyło, musi się wydarzyć – poza najnowszym atakiem Ultrona. Próbuje wyjaśnić pomysł z opóźnionym czasowo wirusem, wymyślony przez Starka. Pym pyta więc, czy robot jest częstym problemem dla Avengers i czy dotychczasowe starcia z nim były ciężkie, a gdy na oba pytania uzyskuje twierdzące odpowiedzi, pyta, jak może na to pozwolić. Właśnie przybyła Sue Richards stwierdza, że będzie musiał o wszystkim zapomnieć. Wytyka drugiemu Wolverine'owi, że ją zaatakował, a gdy ten stwierdza, że musiał ją powstrzymać przed nie-powstrzymaniem pierwszego siebie, kobieta stwierdza, że będą musieli skontaktować się z jej mężem – Reed z tego okresu będzie w stanie im pomóc. Logan stwierdza jednak, że nie powinni mieszać w to nikogo innego. Pym tymczasem próbuje zapewnić Sue, że nigdy nie zrobiłby czegoś, co doprowadziłoby do końca świata, ta stwierdza jednak, że tak, czy inaczej tak się stało. Naukowiec pyta więc, jak może to powstrzymać.

Jakiś czas później, Savage Land. Invisible Woman pyta, czy ma wrócić do teraźniejszości z oboma Loganami, ci więc postanawiają to rozwiązać między sobą. Wchodzą do jaskini, gdzie drugi Wolverine zgłasza się na ochotnika – nie chce żyć z tym, co widział. Pierwszy Logan wysuwa pazury, a po chwili wychodzi z groty sam, po czym prosi Sue, by wrócili do swojego miejsca w czasie.

Tymczasem. W swoim laboratorium Hank Pym opada na podłogę po wykonanym zadaniu. Za jego plecami Ultron-1 informuje swojego "tatę", że żyje.

Autor: S_O

Galeria numeru

Age of Ultron #9 Age of Ultron #9 Age of Ultron #9 Age of Ultron #9 Age of Ultron #9 Age of Ultron #9 Age of Ultron #9 Age of Ultron #9 Age of Ultron #9

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.