Avalon » Serie komiksowe » Superior Spider-Man » Superior Spider-Man #12

Superior Spider-Man #12

Superior Spider-Man #12

"No Escape" Part 2

Postacie
Zapowiedź

• Raft zostaje odcięte.
• Spider-Man, Jonah, Glory i Norah zostają uwięzieni wewnątrz...
• ...wraz ze złoczyńcami, których zamknął tu Superior Spider-Man!

Streszczenie

Raft. Jameson wspomina śmierć żony i oznajmia, że Smythe nie może się wydostać z terenu placówki. Po chwili do pomieszczenia wkradają się Spider-Boty. Spider-Man wykorzystuje swoje urządzenia i oznajmia zebranym, że odciął Spider-Slayerowi wszystkie drogi ucieczki i jedyne czego się obawia, to wzięcie zakładników. Informuje ich także, że obejmie ich polem ochronnym,  co też robi. Jameson jednak ucieka w ostatniej chwili z sugerowanego obszaru i postanawia samemu wymierzyć zemstę.

W innym miejscu Potto walczy z Spider-Slayerem. Ścianołaz mówi rywalowi, że już zawołał wsparcie w postaci Avengers. Przez przypadek wygaduje się też o archaicznym źródle zasilania. Smythe szybko łączy fakty i stwierdza, że musi zniszczyć sieć elektryczną aby uciec. Wtedy do starcia włącza się Jameson, który strzela laserami w Spider-Slayera. Robi to w idealnym momencie, gdyż złoczyńca prawie pokonał Spider-Mana. Jonah podnosi Potta z ziemi, a Smythe ucieka. Burmistrz oznajmia, że dzisiejszego dnia Alistaire miał zginąć i chce aby tak się stało. Daje tym jasno do zrozumienia Ścianołazowi, aby ten go zabił. Po tej wiadomości Spider-Man prosi Jamesona, aby wrócił do reszty.

Tymczasem Spider-Man szuka Spider-Slayera, co uniemożliwiają mu Vulture, Scorpion i Boomerang.

W innym miejscy Mythe wyłącza prąd. W więzieniu zapad zmrok.

Lizard wychodzi z celi, która właśnie się otworzyła.

Kiedy Spider-Slayer cieszy się ze zwycięstwa, włącza się zapasowe zasilanie.

Spider-Man dalej walczy z trójką złoczyńców. Smythe rozkazuje przez swoje roboty, aby Boomerang, Scorpion i Vulture zabili każdego w więzieniu ze szczególnym uwzględnieniem Jamesona. Garganowi nie trzeba było tego dwa razy powtarzać i udaje się, aby dopaść burmistrza. Toomes udaje się do pozostałych w polu ochronnym. Ścianołaz przylepia Myersa do ściany na pastwę wybuchu w pobliskim sektorze. Spider-Slayer pyta się Potta, kogo zamierza uratować. Pająk odpowiada, że ma inny priorytet. Jest nim zabicie Smythe'a.

Autor: Undercik

Galeria numeru

Superior Spider-Man #12 Superior Spider-Man #12 Superior Spider-Man #12 Superior Spider-Man #12 Superior Spider-Man #12 Superior Spider-Man #12

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.