Avalon » Serie komiksowe » All-New X-Men » All-New X-Men #13

All-New X-Men #13

Postacie
Zapowiedź

• All-New X-Men staja twarzą w twarz z Uncanny Avengers!
• Młody Cyclops spotyka dorosłą wersję swojego młodszego brata, którego wydawało mu się, że juz nigdy nie zobaczy.

Cytat

Madame Hydra: "You could have tried. But instead you're going to give me a giant pile of money and send me on my way."

Mystique: "If I would have killed you, two more would have grown in your place. Isn't that the thing?"

Streszczenie

Jean stoi w obłokach płomieni Phoenix. Na ziemi leżą nieprzytomni żołnierze Hydry i Lady Mastermind. Mystique i Sabretooth jeszcze resztkami sił próbują ustać. Cyclops zastanawia się jak to się stało, a Wolverine tylko błaga, aby Grey przestała.

Sześć godzin temu, Blackbird. Iceman nadal nie może dojść do siebie po stracie Angela. Beast pociesza go mówiąc, że ten w końcu wróci. Po chwili Bobby zmienia temat i pyta się, czy ktoś z oryginalnych X-Men wiedział o tym, że Scott ma brata. Drake twierdzi, że może wcale tak dobrze siebie nie znają jak myśleli. Wolverine przerywa pogadanke i postanawia dać młodym mutantom lekcje. Logan daje zadanie Jean, aby ta postarała się "ukryć" Blakbirda jak już dolecą do celu, aby nikt nie zauważył ich obecności.

Resilient International, Seattle. Wolverine szuka tropu, aby określić kto podszył się pod X-Men. Pobliscy wojskowi nie są problemem, ponieważ dzięki telepatii Jean nawet nie widzą mutantów. Po chwili Logan ma już pewność – za wszystkim stoi Mystique wraz z Victorem Creedem. Dzięki wyłapanemu zapachowi, Jamesowi będzie łatwiej wytropić Bractwo. Nagle Grey traci koncentracje i otaczający ich żołnierze widzą co się dzieje. Drogę ucieczki tworzy Iceman, który odgradza lodem mutantów.

Kryjówka Bractwa. Mystique i Sabretooth ogląda relacje z przemówienia Havoka [patrz Uncanny Avengers #5 - dop. Undercik]. Przerywa im Lady Mastermind, która żąda wyjaśnień do czego maja służyć pieniądze. Raven jednak udziela wymijającej wypowiedzi. Nagle w pomieszczeniu pojawia się Silver Samurai. Jak się okazuje przybył tutaj z Madame Hydrą. Okazuje się, że Darkholme chce kupić Madripoor.

Blackbird. X-Men oglądają przemówienie Havoka, po czym rozpoczyna się dyskusja na temat "słowa na M".  Shadowcat twierdzi, że trzeba nazywać rzeczy po imieniu. W międzyczasie Scott rozmawia z Jean, która jest niepocieszona tym, że zawaliła sprawę.

Kryjówka Bractwa. Viper oświadcza, że nie posiada Madripooru. Mystique jest jednak przekonana, że Madame Hydra posiada nad nim kontrolę. Viper zastanawia się tylko, dlaczego Raven nie mogła przeniknąć do ich organizacji, zabić kogo trzeba i podszyć się pod nią. Darkholme jednak przypomina, że ponoć jak się odetnie jedną głowę hydry, to odrosną na jej miejsce dwie.

Na miejsce docierają X-Men. Jean analizuje sytuacje w środku i widzi, jak Madame Hydra zastanawia się, gdzie jej organizacja miała by się udać, jeśli nie będą mieć Madripooru. Loganowi nie potrzeba jednak konkretnych argumentów i wraz z drużyną wpada do środka kryjówki, po czym rozpoczyna się walka. Lady Mastermind postanawia stworzyć przy Grey iluzje jaką tworzył jej ojciec podczas "Dark Phoenix Saga". To powoduje tylko jedno. Jean unosi się w powietrze, otoczona ogniem Phoenixa. Regan patrzy na to i stwierdza, że skoro Marvel Girl zniszczyła jej rodzinę i doprowadziła ojca do szaleństwa, to teraz ona może zabawić się z dziewczyną.

Autor: Undercik

Galeria numeru

All-New X-Men #13 All-New X-Men #13 All-New X-Men #13 All-New X-Men #13 All-New X-Men #13

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.