Avalon » Serie komiksowe » All-New X-Men » All-New X-Men #12

All-New X-Men #12

All-New X-Men #12

All-New X-Men meet the Uncanny Avengers

Postacie
Zapowiedź

• All-New X-Men staja twarzą w twarz z Uncanny Avengers!
• Młody Cyclops spotyka dorosłą wersję swojego młodszego brata, którego wydawało mu się, że juz nigdy nie zobaczy.

Streszczenie

Avengers Mansion, kilka godzin wcześniej. Havok ogląda wystąpienie swojego brata, który opowiada o swojej rewolucji. Do Alexa podchodzą Captain America i Thor, którzy chcą z nim porozmawiać o Cyclopsie. Mutant ich informuje, że właśnie ogląda jego ostatnie wystąpienie. Mścicielom jednak chodzi o innego Scotta.

Teraz. X-Men stoją naprzeciwko Uncanny Avengers. Rogue ze Scarlet Witch czują się dziwnie. Natomiast młody Cyclops z niedowierzaniem patrzy na wyrośniętego brata, który chwali się swoją drużyną. Po rodzinnych uściskach Rogers prosi, aby rozmowę kontynuowali już w samolocie. Havok ma na ten temat inne zdanie i odchodzi z bratem na stronę aby porozmawiać o tym, dlaczego Scott znalazł się w teraźniejszości.

Tymczasem Wolverine zaczyna kłócić się z Kapitanem odnośnie zatrzymania samolotu. Iceman natomiast jest zdenerwowany, że obok nich stoi członkini Bractwa Złych Mutantów. Jean reaguje od razu. Korzysta ze swoich mocy i dowiaduje się o "No more mutants" [patrz House of M #7 – dop. Undercik]. Po tym co zobaczyła oskarża Wandę o bycie morderczynią, po czym ją atakuje. Po krótkim pojedynku sytuacja się uspokaja, a rozpłakana Grey pada na kolana. Scarlet Witch informuje Jean, że ta nie zna sytuacji i jej nie zrozumie. To zbyt skomplikowane. Rogers dodaje, że i tak to nie ma znaczenia, bo to oryginalni X-Men są teraz poszukiwanymi przestępcami.

Bank of England, Londyn. Bractwo wywołuje wybuch na ulicach Londynu i włamuje się do banku. Lady Mastermind zastanawia się po co jeszcze kradną, skoro stać ich już na kupno własnego państwa. Mystique odpowiada na to, że mutantka ma problemy, bo jej ojciec miał problemy. Na to Regan odpowiada, że to czego się nauczyła, to wykrywanie kłamstw innych. Dodaje także, że mimo zaprzeczeń, Raven interesuje się sprawą mutantów, ale nie daje po sobie tego poznać. Mystique twierdzi, że wie co robi, bo miała już do czynienia z Avengers i X-Men. Prosi także, aby Lady Mastermind zajęła się tym co miała robić. Regan na odchodne tworzy iluzje Fing Fang Fooma i dodaje, że Darkholme i tak będzie musiała się jej wytłumaczyć.

Cyclops wypytuje Rogersa dlaczego są ścigani. Swoje trzy grosze dorzuca także Wolverine. Steve pokazuje więc X-Manom nagrania z przesłuchania świadków włamania do Resilent Headquarters. Okazuje się, że widziano tam oryginalną piątkę która obrabowała firmę i pozabijała strażników. Logan informuje Captaina, że mutanci się mieli z tym nic wspólnego. Po chwili Wolverine domyśla się o co chodzi. To musiała być Mystique. Scott jednak broni Raven mówiąc, że nie wiedzą czy to ona. Kitty i Logan tłumaczą mu jednak jej historię i to, że Darkholme nie zawsze mówi prawdę. Summers pyta się więc, czy to prawda, że Kanadyjczyk jest mordercą. Jean na szybko sprawdza i dodaje, że Mystique nie ma wśród zebranych. Rogue dodaje, że równie dobrze Raven mogła zmienić się w Grey. Rogers chce, aby mutanci wrócili do szkoły, a Avengers kontynuowali śledztwo. Wolverine rozkazuje swoim podopiecznym wracać do samolotu. Scott jeszcze raz przytula się z bratem. Dodaje przy tym, że z tego co zobaczył w obecnych czasach, to jego brat przysporzył mu najwięcej radości.

Już na pokładzie Logan informuje, że nie zamierza wracać do szkoły i każe lecieć na wschód. Jean nadal jest w szoku po tym, co zobaczyła w głowie Wandy. Kitty mówi jej, że ostrzegała ją przed zaglądaniem do czyichś myśli. Grey na swoją obronę mówi, że mózg Scarlet Witch aż o tym krzyczał i nie mogła tego nie zauważyć. Pryde postanawia więc przybliżyć jej, o co chodziło. Oznajmia, że skoro przeżyli swój najgorszy moment, to już nic ich nie zatrzyma.

Opuszczony magazyn. Lady Mastermind, Mystique i Sabretooth stoją podziwiając góry skradzionych pieniędzy.

Autor: Undercik

Galeria numeru

All-New X-Men #12 All-New X-Men #12 All-New X-Men #12 All-New X-Men #12 All-New X-Men #12 All-New X-Men #12 All-New X-Men #12

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.