Avalon » Serie komiksowe » Silver Surfer vol. 3 » Silver Surfer vol. 3 #34

Silver Surfer vol. 3 #34

Silver Surfer vol. 3 #34

"...Even Demigods Must Dream!"

Postacie
Streszczenie

Zmęczony ostatnimi przejściami Silver Surfer dociera w swej kosmicznej podróży do pustynnej planety pozbawionej form życia. Surfer postanawia wylądować na powierzchni i w końcu odpocząć. Jest tak zmęczony, że po chwili zasypia, czego nie doświadczył od kilku lat.

W środku nocy budzi Surfera błysk światła. Zrywając się na równe nogi dostrzega przed sobą budynek w kształcie wielkiej czaszki, z oświetlonym wejściem i dymem unoszącym się z oczodołów. Bohater postanawia wejść do środka by zbadać co się dzieje. Zaczyna kojarzyć wnętrze budowli, jednak nie wie skąd dokładnie. Na środku sali dostrzega górę czaszek a na ścianach twarze przerażonych istot, wykrzywione z okropny sposób.

Do sali wchodzą dwie istoty niosące skrzynię zamkniętą na kłódkę. Ku zdziwieniu Silver Surfera wygląda na to, że go nie dostrzegają. Stwory rozmawiają między sobą, iż muszą się spieszyć, ponieważ ich Pani jest ostatnio niecierpliwa. Surfer dochodzi do przekonania, że to jest jego sen. Utwierdza się w tym gdy wychodzi na chwilę z budynku i widzi swoje ciało śpiące na powierzchni planety.

Bohater postanawia zbadać swój i sen i wraca do budynku. W środku dwa stwory dostają od swojej Pani polecenie otwarcia skrzyni. Surfer dostrzega po chwili, że na swoim tronie z czaszek siedzi Pani Śmierć i to ona włada stworami. Po otwarciu skrzyni wylatuje z niej dusza pewnej istoty, u której Silver Surfer wyczuwa prawdziwe zło.

Dusza istoty posłusznie wysłuchuje informacji przekazywanych przez jednego ze sług Śmierci. Okazuje się, iż Pani Śmierć jest przekonana o panującym braku równowagi we Wszechświecie i chce by uwolniona istota przywróciła równowagę nim będzie za późno. Istota poprzysięga, że zniszczy planety, wiele istnień, tylko po to by ponownie zrealizować polecenia Pani Śmierć.

Słudzy Śmierci informują istotę, iż Pani dostrzegła, że jedyną osobą mogącą stanowić zagrożenie jest Silver Surfer. W tym właśnie momencie bohater orientuje się, że jest widzialny dla wszystkich obecnych w sali. Dusza Istoty ze skrzyni stwierdza, że Silver Surfer nie jest dla niego zagrożeniem i atakuje go wiązką promieni ze swoich oczu. Bohater jest zaskoczony, że we śnie może doświadczyć uczucia bólu, którego właśnie zakosztował, po przeleceniu przez całą salę do wyjścia.

Silver Surfer postanawia zebrać myśli i po wyjściu na zewnątrz doznaje szoku. Widzi przed sobą wielką rzeszę kosmicznych istot, która zwraca swój wzrok w kierunku działającego wulkanu. Bohater widzi u szczytu wulkanu kobietę, która wrzuca do środka niemowlę. Surfer rzuca się do środka wulkanu by je ratować. Gdy powraca na powierzchnię zostaje niespodziewanie zaatakowany przez to niemowlę, które zaczyna przekształcać się w wielki zielony kokon oplatający bohatera. Aby ratować własne życie Surfer używa pełni swej mocy, niszcząc oponenta.

Silver Surfer budzi się po chwili na powierzchni pustynnej planety. Zaczyna zastanawiać się na głos czy to czego doświadczył było faktycznie tylko snem. W tej właśnie chwili słyszy odpowiedź, iż być może to było ostrzeżenie.

Oczom Surfera ukazuje się siedząca na latającym fotelu istota, którą widział w formie bezcielesnej duszy w swoim śnie. Na pytanie kim jest odpowiada, iż nazywa się Thanos.

Autor: Xavier83

Galeria numeru

Silver Surfer vol. 3 #34

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.