Avalon » Serie komiksowe » Thor: God of Thunder » Thor: God of Thunder #8

Thor: God of Thunder #8

Thor: God of Thunder #8

"Godbomb" Part 2

Postacie
Zapowiedź

• Thor w kajdanach, Gorr tryumfuje. Szanse na boskość zaprzepaszczone.
• Bomba ma niedługo detonować. Czy Dziewczęta Grzmotu ją powstrzymają?

Streszczenie

Planeta Gorra, Miasto bogów-niewolników, Góra Bożej Bomby. Biczowany Thor buntuje się przeciwko czarnym bestiom, jednak po chwili uspokaja go trójka kobiet. Jeżeli wznieci bunt, Gorr ukrzyżuje kolejnych bogów. Gdy zostaje przez nie przekonany, wraca do pracy, a trzy boginie piorunów, jego przyszłe wnuczki, odchodzą. Nie może jednak przestać myśleć o tym, co wraz z innymi niewolnikami buduje. Gdy zaczyna się nad tym zastanawiać na głos, podchodzi do niego syn Gorra. Wyjaśnia, że budowla ta jest bombą, która zabije wszystkich bogów, bez których życie zwykłych istot będzie szczęśliwsze. Thor nie wierzy w ani jedno słowo młodzieńca i po chwili zostaje odciągnięty od niego przez czarne potwory, by wrócić do pracy.

Jak się okazuje, Gorr w ramach żartu pozwalał każdego siódmego dnia tygodnia odpocząć bogom od pracy. Podczas jednej z takich przerw, trzy siostry postanowiły namówić innych bogów do wspólnego działania, gdyż wkrótce Boża Bomba będzie gotowa a oni znikną na zawsze. Thor, który niepostrzeżenie dostał się na ich spotkanie, proponuje siebie jako ochotnika do zniszczenia bomby i przedstawia się im jako bóg piorunów. Jego wnuczki nie wierzą jego słowom, jednak przedstawiają mu swój plan: przez wieki budowy udało im się ukraść trochę ładunku napędzającego Bożą Bombę, dzięki czemu mają własną broń. Gdy ponownie zaczynają się sprzeczać między soboą, kto powinien ją wziąć, młody Thor chwyta ładunek i biegnie w stronę budowli. Stojące na jego drodze czarne stwory zostają powalone przez przywołany przez niego deszcz ognia, czym ostatecznie udowadnia jego trzem wnuczką kim jest. Gdy w końcu dociera do Bożej Bomby rzuca w nią z całej siły jedyną broń zniewolonych bogów, a wybuch wyrzuca go aż poza orbitę.

Tymczasem Król Thor i Thor Mściciel docierają w końcu w okolice planety opanowanej przez Gorra, wyczuwając w pobliżu burzę. Po chwili na pokładzie pojawia się młody Thor, który atakuje swoje starsze odpowiedniki. Udaje im się go jednak uspokoić, a on z chęcią dołącza do ich wyprawy, by ponownie zmierzyć się z Gorrem. Gdy docierają bliżej powierzchni, widzą, że Boża Bomba stoi nietknięta. To jeszcze bardziej motywuje bogów i trzymajać swe młoty w ręce, są gotowi do walki.

Autor: Rodzyn

Galeria numeru

Thor: God of Thunder #8 Thor: God of Thunder #8 Thor: God of Thunder #8 Thor: God of Thunder #8 Thor: God of Thunder #8

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.