Avalon » Serie komiksowe » New Avengers vol. 3 » New Avengers vol. 3 #6

New Avengers vol. 3 #6

Postacie
Zapowiedź

• Wykorzystując informacje od Black Swan, New Avengers planują przekroczyć pewną granicę.
• Pierwsze tajemne przymierze.

Streszczenie

Nekropolis, Niecałe osiem godzin do zagłady. Avengers prezentują Black Swan zmodyfikowany model bomby, z którą przybyła na Ziemię. Wykorzystanie urządzenia wiąże się z zagładą planety, co wywołuje w bohaterach wątpliwości natury moralnej. Wspólnie dochodzą jednak do wniosku, że nie mają już alternatywnych możliwości i wraz z bombą wyruszają do Latverii na spotkanie z Niszczycielem Światów - Rabum Alalem.

Gdy Avengers pojawiają się w państwie Victora Dooma i przekraczają "incursion wall" Black Swan ogarnia niepokój, gdyż proces zagłady przebiega w inny sposób, niż sobie wyobrażała. Spodziewała się zobaczyć czerwone niebo, zapowiadające rychły koniec świata, tymczasem niebo spowite było niebieską poświatą. Była więźniarka wyjaśnia towarzyszom, że oznacza to przybycie Mapmakerów - postaci, które niszczą każdą formę życia na planecie, którą odwiedzą. Nad błękitnym niebem króluje zagadkowy skalny glob, który zbliża się do Ziemi. Zdezorientowani Avengers dostrzegają Kristoffa Vernarda - syna Dooma, walczącego z Mapmakerami na murach zamku w Latverii. Czas nagli, więc grupa Mścicieli udaje się na zbliżającą się do Ziemi planetę, by stamtąd podjąć niezbędne działania w celu zapobiegnięcia apokalipsie.

Po wylądowaniu na obcym globie Black Swan wyjaśnia, że ten martwy i skalisty świat był kiedyś Ziemią (oczywiście z innego wymiaru). Jednak pojawili się na niej Mapmakers i zniszczyli każdą formę życia. Detektory Iron Mana nie wykrywają żadnych jego oznak, co potwierdza słowa kobiety. Black Swan wyjaśnia jak działają Mapmakers - wysysają życie z danego globu, a gdy zbliża się kolizja - wysadzą go. Fragmenty zniszczonej planety służą za znaczniki, dzięki którym niszczyciele odnajdują kolejną ofiarę. Ponieważ na planecie nie ma znaków życia, bohaterowie decydują się na jej wysadzenie. Ojczysta planeta Avengers zostaje uratowana, a Mapmakers pokonani, przy dużym udziale Dr. Dooma i jego syna.

Black Swan ponownie zostaje zamknięta w swojej celi. Reed Richards wydaje się być przeciwny temu i daje do zrozumienia więźniarce, że wciąż jest potrzebna. Obok celi kobiety znajduje się cela Terraxa. Dwójka pojmanych rozpoczyna dialog na płaszczyźnie mentalnej. Wiadomo z niego, że herold Galaktusa tęskni za poszukiwaniem nowych światów. Black Swan wypowiada w kontekście tego dialogu tajemnicze słowa "A day is coming". 

Tymczasem w Latverii zostaje odnaleziony kryształ, który pozostał do inwazji Mapmakers. Wydaje się, że Dr. Doom snuje co do niego jakiś niecny plan...

Autor: Trollem

Galeria numeru

New Avengers vol. 3 #6 New Avengers vol. 3 #6 New Avengers vol. 3 #6 New Avengers vol. 3 #6 New Avengers vol. 3 #6 New Avengers vol. 3 #6 New Avengers vol. 3 #6 New Avengers vol. 3 #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.