Avalon » Serie komiksowe » Uncanny Avengers » Uncanny Avengers #8

Uncanny Avengers #8

Uncanny Avengers #8

"Ragnarok Now" Part 2

Postacie
Zapowiedź

• Xavier nie żyje, zaczyna się era Apocalypse Twins. Zaczyna się Ragnarok, a to wszystko z winy Thora!
• Peak, baza S.W.O.R.D., zostaje zaatakowana przez statek Apocalypse'a. Jaki szokujący los czeka Celestiala?

Cytat

Sunfire: "No need to thank me, Rio - thank the Avengers for having the foresight to beg Sunfire to join them."

Streszczenie

Statek Apocalypse'a. Uriel obserwuje spadający na Ziemię wrak orbitalnej stacji S.W.O.R.D.. Pyta swoją siostrę, co pamięta z dzieciństwa. Eimin wspomina obozy koncentracyjne dla mutantów i strach, że Ahab przemieni Uriela w Ogara. Jej brat zapewnia ją, że Rzeź Red Skulla nie dojdzie do skutku - nie tym razem.

Thor rzutem Mjolnira rozbija spadający na Rio de Janeiro wrak Peak na dwie części. Następni niszczy jedną z nich uderzeniem pioruna.

Uriel zastanawia się, czy nie posunęli się za daleko - w końcu nie wszyscy ludzie przyłączyli się do Red Skulla - ale Eimin przerywa jego rozmyślania, mówiąc, że nie mogą się cofnąć.

Córka Archangela gra na fortepianie. Kang ukarał ją kiedyś, odbierając jej wzrok. W zamian obdarzył ją synestezją czasoprzestrzenną - Eimin potrafi zamienić muzykę w wizje przyszłości. Ale nie tym razem - tama tachionów sprawia, że Eimin jest kompletnie ślepa.

Thor waha się, czy zniszczyć pozostałą część wraku. Piorun, który musiałby przywołać, żeby to zrobić, może zabić tysiące ludzi. Ale jeśli niczego nie zrobi, zginą miliony. Zanim Asgardczyk może coś zrobić, wrak zostaje unicestwiony w wielkiej eksplozji. Pozostałości stacji płoną w powietrzu, nic nie spada na ziemię. Sunfire tryumfuje, ale Thor szybko mu przerywa. Wspólnie lecą na orbitę. Thor pyta go, jakim cudem płonie w kosmosie. Shiro wyjaśnia, że kiedy był Jeźdźcem Apocalypse'a, En Sabah Nur obdarzył go umiejętnością tworzenia tlenu, dzięki któremu oddycha i płonie w pustce. Zbliżając się do statku, Shiro sugeruje, że mogą poczekać na wsparcie. Thor stanowczo odpowiada, że nie ma czasu do stracenia - napastnikom trzeba odebrać Jarnbjorna, magiczny topór którym niegdyś się posługiwał, i zniszczyć go, albowiem jest przeklęty. Śluza statku otwiera się przed nimi. W środku odkrywają, że załoga została wybita do nogi. Thor wzywa do odwrotu. W tym momencie statek znika.

Havok, Wasp, Wolverine, Scarlet Witch i Rogue lecą quinjetem w kierunku bieguna północnego. Logan wie, że dziedzice Apocalypse'a najprawdopodobniej wykorzystują ukryte miasto Akkaba jako bazę. Havok podejrzewa, że Wolverine coś przed nimi ukrywa. Avengersi mu przytakują, ale Rogue kontruje, że Thor rozpoznał topór mordercy Celestiala, ale nie podzielił się tą wiedzą.

Anna-Marie bierze Logana na tył samolotu, żeby porozmawiać na osobności. Mutantka pyta Kanadyjczyka, czemu bliźnięta, których szukają, wyglądają jak Archangel. Wolverine zapewnia ją, że to nie Warren. Mówi, że później wszystko jej powie. Na razie prosi, żeby mu obiecała, że nikt nie zginie - że znajdą inny sposób na rozwiązanie całej sprawy. Rogue mu to przyrzeka. Wasp słyszy tylko końcówkę rozmowy, co utwierdza ją w przekonaniu, że X-Men nie ufają reszcie zespołu. Prosi oboje mutantów, żeby wrócili na swoje miejsca. Abigail Brand właśnie poinformowała Havoka, że Kapitan Ameryka zaginął.

Kapsuła ratunkowa, do której Sunfire wepchnął Kapitana Amerykę, wylądowała w Południowym Sudanie. Otaczający ją żołnierze są przekonani, że to amerykański dron szpiegowski, dlatego otwierają ogień, kiedy Rogers wychodzi na zewnątrz. Wojskowi ścigają go. Udaje im się postrzelić go w ramię, ale Steve w końcu ich gubi. Chowa się w piwnicy zrujnowanego kościoła. Kiedy opatruje swoją ranę dostrzega zakurzony mechanizm, podpisany "do Kapitana Ameryki - wciśnij przycisk". Mechanizm wyświetla wiadomość. Tajemniczy nadawca przeprasza Rogersa za to, że został ranny, ale wydarzenia musiały zostać zaaranżowane w ten sposób, żeby ich spotkanie odbyło się dyskretnie. Tylko w ten sposób będą mogli ocalić świat.

Statek Apocalypse'a pojawił się w ukrytym mieście Akkaba. Thor i Sunfire kroczą jego alejami. Docierają do podium, umieszczonego pomiędzy olbrzymimi statuami Apocalypse'a i Archangela. Tam witają ich hologramy Uriela i Eimin. Oskarżają nowoprzybyłych o to, że działania Drużyny Jedności Avengers doprowadzą do katastrofy, i dlatego jej członkowie muszą zostać ukarani.

Uriel i Eimin kroczą między zgiętymi w pokłonach członkami Akkaba. Podziwiają piękno ukrytego miasta, zastanawiając się, jak wyglądałoby ich życie, gdyby Kang ich nie porwał. Eimin stwierdza, że bez bólu, którego doświadczyli, nie byliby tym, kim teraz są - a Kang niedługo zapłaci za to, co im zrobił. Na pytanie Uriela jedna z kobiet Akkaba oświadcza, że wszyscy mieszkańcy miasta są ludźmi - ich dary zostały im odebrane przez wiedźmę - córkę Magneto. Ale oni wciąż są wierni opiekunom ewolucji - ich powrót jest dla nich błogosławieństwem. Eimin stwierdza, że należy ich wynagrodzić.

Hologramy przedstawiają się - Eimin, Wieczny Sen, i Uriel, Światło Kosmosu. Pytają Sunfire'a, czy jest gotowy ponownie służyć jako Głód - jeden z Jeźdźców. Shiro się wścieka. Uriel zapewnia go, że nie są jego wrogami. Mówi również, że Thor już zdążył się im przysłużyć. Bóg Gromu protestuje, ale Uriel wyjaśnia, że to on zaczarował Jarnbjorna. W przyszłości, w której się wychowywali, Kang korzystał z topora by zabić wszystkich, którzy wstępowali na tron Apocalypse'a. Mutanci nie mieli opiekuna i zostali niemal doszczętnie wytępieni. Ale bliźnięta znalazły sposób, by do tego nie dopuścić. Kontynuując, Uriel wymienia innych zdrajców, którzy muszą zostać wytępieni. Wolverine i jego X-Force zabili ostatnich spadkobierców Apocalypse'a - dziecięcego klona En Sabah Nura i Archangela.

Uriel i Eimin oświadczają klęczącym członkom Akkaba, że choć doceniają ich cierpliwość i wierność, to sto tysięcy byłych mutantów nie jest im potrzebne. Ale ewolucja zatryumfuje i bez nich. Z tymi słowami Uriel przyspiesza czas - Akkaba w ułamku sekundy giną ze starości.

Thor protestuje - Wolverine to honorowy człowiek, który nigdy nie zabiłby dziecka. Uriel sugeruje, żeby zapytał o to Logana. Następnie oświadcza, że nic nie powstrzyma nadciągającej katastrofy - oto zbliża się Ragnarök.

Uriel i Eimin wylatują z ukrytego miasta Akkaba. Są przekonani, że ich słowa rozbiją sojusz Avengers i X-Men - w końcu słowa to najgroźniejsza broń we wszechświecie.

Bliźnięta przelatują tuż przed kokpitem quinjeta. Chwilę później statek Apocalypse'a eksploduje, niszcząc ukryte miasto Akkaba i oślepiając bohaterów zebranych na pokładzie samolotu.

Autor: Krzycer

Galeria numeru

Uncanny Avengers #8 Uncanny Avengers #8 Uncanny Avengers #8 Uncanny Avengers #8 Uncanny Avengers #8 Uncanny Avengers #8 Uncanny Avengers #8

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.