Avalon » Serie komiksowe » Age of Ultron » Age of Ultron #8

Age of Ultron #8

Zapowiedź

• Kto weźmie odpowiedzialność za zniszczenie świata?
• Poczekajcie, aż zobaczycie kto włada nowym porządkiem... i jak dotarł do tej pozycji.
• Wybór, który zostanie podjęty, będzie miał wpływ na uniwersum Marvela przez najbliższe lata.

Cytat

Emma: "You know my feeling: Something this insane has to be what it is."
Tony: "Then we're saying these two lunatics have broken the timeline."

Streszczenie

Na jednym z carrierów Starkguard Tony przegląda skopiowane z umysłów jego więźniów wspomnienia obcego mu świata, nie mogąc uwierzyć w to, co widzi. Jego telepaci – Charles Xavier i Emma Frost – potwierdzają, że schwytane osoby to w istocie Wolverine i Invisible Woman, choć nie ci, których znają. Tony pyta, jaka jest szansa na to, że to sztuczka Morgany LeFay, Emma stwierdza więc, że jeśli czarownica potrafi stworzyć coś tak przekonującego, to już wygrała. Sama uważa, że coś tak szalonego musi być prawdziwe, na co Stark mówi, że jeśli to, co widzą, w istocie jest prawdą, oznacza to, że ich więźniowie dokonali nieodwracalnych uszkodzeń w kontinuum czasowym. Gdy Xavier wspomina, że "ich" Wolverine chce przesłuchać drugiego Logana, Tony odmawia i każe odesłać Defenders, po czym prosi JARVISa, by ten przygotował nagranie ze śledztwa w sprawie morderstwa.

Jakiś czas później Tony staje przed uwięzionym Wolverine'em, stwierdzając, że przez długi czas byli pewni, że za śmiercią Pyma stały Skrulle. Gdy mutant pyta, co stało się geniuszowi, ten odpiera, że stracił dolną połowę swego ciała podczas wojny między Asgardem i Latverią – gdy próbował powstrzymać Morganę LeFay przed podbiciem świata. Stwierdza jednak, że najwyraźniej w "jego świecie" nic takiego się nie wydarzyło. Pokazując więźniowi nagranie z laboratorium Hanka Pyma, przedstawiające jego śmierć, Stark stwierdza, że wkrótce po tym, jak mutant zabił Pyma, Avengers zostali rozwiązani, a z czasem magia wygrała z technologią, a Asgard odciął się od ich świata.

W swojej celi Susan Richards pyta, czy może z kimś porozmawiać, a gdy nikt nie odpowiada, zaczyna się skupiać i, mimo inhibitora mocy, zaczyna tworzyć pole siłowe, które napiera na jej kajdany.

W celi Wolverine'a Stark pyta, czy mutant wie, czym jest efekt motyla, ten więc odpiera, że zrobił to, co było konieczne do ocalenia świata przed tym, co widział. Tony pyta więc, czy nie próbował innej metody – jak choćby rozmowy z Hankiem – Logan odpiera więc, że to nie zadziałało, dokładnie tak, jak "jego" Stark to przewidział.

Na pokładzie Carriera Defenders niecierpliwią się brakiem informacji, Strange każe im się jednak uspokoić. Po chwili stają przed nimi Xavier i Frost, przekazując im, że Stark uznał sprawę przybyszów za ściśle tajną i zapewnia, że skontaktują się z drużyną, gdy dochodzenie dobiegnie końca. Wolverine jednak dobrze wie, że tak się nie stanie, a Thing postanawia wziąć sprawy w swoje ręce, zamierzając porozmawiać z Sue. Emma próbuje go powstrzymać. Strange uznaje to za atak na jego drużynę i rzuca na telepatów urok dezorientujący, każąc Scottowi udać się z Benem i Loganem. Razem trójka herosów przebija się przez strażników, próbując dostać się do celi Invisible Woman.

W celi Wolverine'a Stark zaczyna rozmyślać nad innymi rozwiązaniami, które mógł zastosować mutant – wirus komputerowy stworzony przez "jego" Starka bądź Richardsa, bądź dodatkowa linijka kodu, stworzona przez Pyma podczas programowania sztucznej inteligencji. Nagle jednak JARVIS informuje go o ataku. Tony uznaje, że dwójka przybyszów miała jedynie odwrócić ich uwagę i, każąc uruchomić drony, strzela do Logana.

Gdzie indziej na pokładzie Cable, Thing i Wolverine dostają się do celi Sue, która okazuje się być pusta – a przynajmniej tak się im wydaje, dopóki niewidzialna Susan nie zamyka ich w środku. Po chwili pojawia się przed nią Stark, ogłaszając, że widzi wszystkie spektra i że kobieta się przed nim nie ukryje. W tym samym czasie na niebie pojawia się błysk światła – teleport, przez który zaczyna przelewać się armia Morgany LeFay z samą czarownicą ujeżdżającą smoka na czele. Podczas, gdy Defenders ruszają jej na spotkanie, Tony próbuje zastrzelić Susan, gdy jednak jego drony są gotowe do walki, rusza na ich czele naprzeciw armii Morgany. Krzyczy, że jej sztuczka z podróżą w czasie nic nie dała, ta jednak nie rozumie, o co mu chodzi. Każe mu się odwrócić – nie chce, by przegapił to zdarzenie. Po chwili dwa z carrierów Starkguard uderzają w siebie, po czym opadają na Nowy Jork...

Autor: S_O

Galeria numeru

Age of Ultron #8 Age of Ultron #8 Age of Ultron #8 Age of Ultron #8 Age of Ultron #8 Age of Ultron #8 Age of Ultron #8

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.