Avalon » Serie komiksowe » Age of Ultron » Age of Ultron #7

Age of Ultron #7

Zapowiedź

• Usiłując pokonać Ultrona, dwoje bohaterów bierze na barki misję zbudowania uniwersum od nowa.
• Ale czy ten nowy świat jest rzeczywiście lepszy od tego, który zostawili za sobą?

Cytat

Invisible Woman: "But didn't Ultron create the Vison? (...) Without them, what will the world be like?"
Wolverine: "I don't know and you don't know. But we're both betting it's better than what we left behind."

Streszczenie

Savage Land, w przeszłości. W kradzionym aerochodzie Susan Richards nie może uwierzyć w to, co dopiero zrobili. Wolverine zapewnia, że podjęli właściwą decyzję. Sue nadal nie jest przekonana. Stwierdza, że w ich rzeczywistości Hank Pym uczynił jeszcze wiele dobrego, a i Vision, którego Hank był pośrednim twórcą, przysłużył się Avengers i zastanawia się, jak historia potoczy się bez nich. Logan nie ma pojęcia, wie jednak, że oboje mają nadzieję na najlepsze, po czym ląduje i ukrywa pojazd w puszczy z dala od jaskini, wyjaśniając, że młody Nick Fury będzie szukał swojego auta, a oni będą potrzebować transportu po powrocie do teraźniejszości. Nagle coś wyczuwa, a po chwili atakuje ich gigantyczny dinozaur. Gotowego do poszatkowania jaszczura Logana powstrzymuje jednak Sue, która tworzy wokół pyska zwierzęcia pole siłowe i stwierdza, że zabójstwo nie zawsze jest rozwiązaniem. Po jakimś czasie dwójka herosów dociera do jaskini, gdzie uruchamiają platformę czasową.

Gdy wychodzą z jaskini w teraźniejszości, zamiast tętniącej życiem dżungli widzą cmentarzysko statków kosmicznych. Gdy dostają się bliżej, Invisible Woman rozpoznaje pojazdy Kree i Skrullów, po czym zgaduje, że musiała mieć tu miejsce jedna z bitew ich wojny – w ich rzeczywistości Mścicielom udało się ją powstrzymać, nim dotarła do Ziemi, tutaj jednak musiało się to potoczyć inaczej. Nagle oboje zauważają grupkę strażników rozmawiających na temat związku jednego z nich z agentką Hydry. Podczas ich dyskusji bohaterowie wyłapują słowo, które budzi ich niepokój – Starkguard.

Jakiś czas później. Wolverine i Invisible Woman docierają aerochodem do Nowego Jorku – otoczonego grupą gigantycznych pojazdów przypominających Helicarriery. Nagle ich pojazd zostaje zestrzelony, a gdy Sue udaje się opuścić ich na ziemię bez szwanku, zostają zaatakowani przez tutejszy super-zespół – Defenders w składzie Doctor Strange, Cable, Captain Marvel, Colonel America, Hulk, Starlord, Thing i Wolverine. Wszyscy poza Benem, który jest pewien, że mają do czynienia z jego starą przyjaciółką, biorą przybyszy za Skrulli lub podobną sztuczkę. Logan nie zamierza jednak wyjaśniać. W następnej chwili Susan powala herosów polem siłowym i, uczyniwszy siebie i kompana niewidzialnymi, zaczyna uciekać. Wolverine stwierdza, że nie ma to sensu – jego odpowiednik będzie w stanie ich odnaleźć na węch. I rzeczywiście, chwilę później Defenders doganiają uciekinierów. Hulk dopada do Invisible Woman i przyszpila ją do ziemi, a Wolverine atakuje Logana. Ich potyczka rzuca nimi z jednego miejsca do drugiego, w końcu wysyłając ich na zaplecze restauracji. Tutejszy mutant pyta, z kim ma do czynienia, jego odpowiednik ze Świata Ultrona odpiera, że nie uwierzyłby, gdyby powiedział mu prawdę. Zapewnia jednak, że jest tym, na kogo wygląda, po czym powala swój odpowiednik, ciężko go raniąc. Pewien, że jego rany się zagoją, stwierdza, że poświęcili swoje dusze, by drugi Wolverine mógł cieszyć się życiem i więzią z przyjaciółmi. Gdy jednak próbuje wyjść, zostaje znokautowany przez Thinga, który kładzie go obok nieprzytomnej Sue. Strange sugeruje, by wezwać "jego", lecz Rogers woli tego nie robić. Nie ma jednak co do tego większego wyboru – właśnie przybyły Tony Stark, teraz nierozerwalnie połączony ze swoją zbroją i otoczony dronami, pyta, co się stało.

Autor: S_O

Galeria numeru

Age of Ultron #7 Age of Ultron #7 Age of Ultron #7 Age of Ultron #7 Age of Ultron #7 Age of Ultron #7 Age of Ultron #7 Age of Ultron #7 Age of Ultron #7

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.