Avalon » Serie komiksowe » Deadpool vol. 3 » Deadpool vol. 3 #10

Deadpool vol. 3 #10

Deadpool vol. 3 #10

"Eight Legs to Kick You"

Postacie
Zapowiedź

• Deadpool atakuje osobę z wodnymi mocami!
• Potem łączy swoje siły z Superior Spider-Manem!
• Obiecujemy, że jednego z nich zabije!

Cytat

Kobieta: "Cool suit, Spidey? What's your sign?"
Deadpool: "Cancer, I guess."

Streszczenie

Wściekły Ben Franklin nie może uwierzyć, że Deadpool zabił ich przyjaciela, ten odpiera więc jedynie, że śmierć Michaela jest dobrym ruchem z taktycznego punktu widzenia – to jedyna rzecz, której Vetis może się nie spodziewać. Duch stwierdza, że zbyt długo przyklaskiwał działaniom najemnika i opuszcza auto, wyrażając żal, że Preston nie może mu towarzyszyć.

Michael znajduje się tymczasem w gigantycznej kolejce do piekła – zaraz obok złodzieja, który próbował wykorzystać pluskwę milenijną do obrabowania banku. Nie mając innego wyboru, Mike ogłasza, że żąda audiencji z Mephisto, a słysząc to, zajmujący się rejestracją "petentów" demon staje przed nim, stwierdzając, że nikt nie ma prawa wymawiać imienia ich Pana w tym miejscu. Michael oświadcza, że ma informacje tylko dla jego uszu, demon pożera go więc, oświadczając, że jeśli władca Piekła nie będzie miał co do niego planów, on go odnajdzie.

Tymczasem w Nowym Jorku Deadpool wspina się po wieżowcu należącym do milionera Daniela Gumpa, który sprzedał swą duszę za zdolność przewidywania przyszłości. Preston proponuje, by skontaktować się z S.H.I.E.L.D. w sprawie jej duszy, sugerując, że mogliby oni przenieść jej świadomość tak, jak to zrobili z Visionem, Wade nie zamierza jednak ponownie stać się królikiem doświadczalnym. Dociera na szczyt wieżowca, zostaje jednak potężnie uderzony i zaczyna spadać – na szczęście zostaje złapany przez Spider-Mana, który ogłasza, że Gump przeniósł się ze świata biznesu do półświatka przestępczego, a on zamierza go powstrzymać. Wróciwszy na górę, antyherosi radzą sobie z ochroniarzami Gumpa. Podczas walki Deadpool zaczyna dyskutować na temat galerii złoczyńców Pająka, wyśmiewając zwłaszcza Doctora Octopusa. Spider-Man protestuje, wtedy jednak na miejscu zjawia się Gump, noszący kamizelkę wyładowaną ładunkami wybuchowymi. Następnie wysyła do ataku wynajętych nadludzi – Batroca, Chance'a, Taskmastera, Trapstera i Lady Stilt Man, która wcześniej zrzuciła Wade'a z dachu. Podczas, gdy Spider-Man owija dłoń milionera siecią, uniemożliwiając detonację bomby, Deadpool powala Batroca i Taskmastera, który niespecjalnie jest zainteresowany walką. Wtedy jednak dopada do niego Trapster, sądząc, że nadal nie posiada on swego czynnika gojącego. Czeka go jednak przykra niespodzianka, a po powaleniu go Wade strzela do węża łączącego jego zbiornik z klejem z dozownikami. Podczas, gdy Gump ucieka na ramionach Lady Stilt Man, Wade chroni się przed klejem na barkach Spider-Mana, od którego kradnie wyrzutnię sieci. Rusza w pościg za Gumpem, zalepiając mu usta siecią, by nie mógł on ostrzegać swej najemniczki o jego kolejnych ruchach. Następnie wysadza nogi Lady Stilt Man i przebija milionera mieczem, zapewniając, że Vetis też zapłaci za to, co zrobił. Po chwili na miejscu zjawia się Spider-Man, powalając Deadpoola. Jakiś czas później Wade budzi się, spleciony siecią wraz z "innymi łotrami". Gdy Pająk go opuszcza, Deadpool uwalnia się jednak dzięki ukrytemu palnikowi.

Autor: S_O

Galeria numeru

Deadpool vol. 3 #10 Deadpool vol. 3 #10 Deadpool vol. 3 #10 Deadpool vol. 3 #10 Deadpool vol. 3 #10

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.