Avalon » Serie komiksowe » Deadpool vol. 3 » Deadpool vol. 3 #9

Deadpool vol. 3 #9

Deadpool vol. 3 #9

"The Devil & the Deep Blue Sea"

Postacie
Zapowiedź

• Deadpool atakuje osobę z wodnymi mocami!
• Potem łączy swoje siły z Superior Spider-Manem!
• Obiecujemy, że jednego z nich zabije!

Streszczenie

W umyśle Deadpoola Preston próbuje obudzić Wade'a, który mruczy coś o "Eleanor". Nagle zauważa, że "drzwi", które pozostawały zamknięte, gdy jej "gospodarz" był przytomny, teraz są otwarte, zagląda więc do środka. Po drugiej stronie odkrywa "muzeum" wypełnione dziełami sztuki przerobionymi na "Deadpoolowato" – i samoświadomymi. Pyta rzeźby o zaciemnione pomieszczenie, te więc odpierają, że nie zaglądają tam, gdyż jest tam zbyt strasznie. Sam Wade – odzyskujący przytomność – zaczyna do niej przemawiać z kopii "American Gothic", a gdy agentka pyta, czemu twarze farmerów zostały wycięte i kim jest "Eleanor", Wilson odpiera, że tego nie wie i każe jej się wynosić. Preston obiecuje więc, że zostawi tę sprawę – na razie. W prawdziwym świecie Deadpool odgania dobierającego się do niego bezdomnego i wraca do swojego wozu z lodami, gdzie czekają już na niego Michael i Ben Franklin. Wyjaśniają oni, że okazało się, że biblioteka Ancient One'a znajduje się głęboko pod ziemią na wyspie, na której obecnie stoi więzienie Rykera. Mike zauważa, że nie może po prostu się tam przeteleportować – bez punktu odniesienia mógłby pojawić się wewnątrz jakiegoś przedmiotu. Deadpool ma jednak pewien plan.

Jakiś czas później Mike staje przed patrolem policji i unosi przed mundurowymi swój kilt. Zostaje powalony i zaciągnięty do więzienia, gdzie sprowadza swoich kompanów. Następnie tworzy dla Bena magiczną linę, po której schodzi on do podziemi – a gdy duch potwierdza, że biblioteka nadal się tam znajduje, mag przenosi wszystkich na miejsce. Podczas, gdy Mike i Ben zaczynają szukać wskazówek na temat przeniesienia Preston do innego ciała, Deadpool – obserwowany przez portret Ancient One'a – postanawia skreślić kolejne imię z listy Vetisa. Michael stwierdza, że boi się, że demon ich zdradzi i będzie próbował zdobyć ich dusze, Wade odpiera więc, że to oczywiste.

Jakiś czas później na plaży w Asbury Park w New Jersey ratownik zauważa tonącą postać, rzuca się więc na ratunek. Okazuje się jednak, że "tonącym" był Deadpool, który teraz próbuje utopić swego "wybawcę" – po chwili przypomina sobie jednak, że potrafi on oddychać pod wodą. Artie, bo tak nazywa się ratownik, przyzywa więc dwa żarłacze, które wbijają swe zęby w ciało najemnika, zostawiają go jednak w spokoju, by Arthur mógł go uratować. Deadpool jednak przebija go mieczem i zostawia go na pożarcie rekinom.

Deadpool dociera z powrotem na ląd z resztkami Artiego, gdzie odnajduje go Vetis. Wysysając duszę z kadłubka, demon wyjaśnia, że wiele lat temu Arthur nie mógł zapobiec śmierci pasażerów tonącej łodzi, sprzedał więc swoją duszę za moc, która pozwoliłaby mu na uratowanie każdego. Widząc, że Wade źle się z tym czuje, wybucha śmiechem, po czym przypomina, że ratownik zginął robiąc to, co kochał – ratując życie innego człowieka, w tym przypadku Michaela. Dodaje, że by pokonać Mephisto, musi zebrać sporą moc, dlatego używa ludzi jako kryjówek.

Deadpool dociera do swego wozu, gdzie Michael i Ben mają dobrą i złą wiadomość – udało im się znaleźć paręnaście książek, z których jedna może mieć to, czego poszukują, są one jednak zabezpieczone czarem, który utrudnia ich czytanie. Wade każe im jednak na razie to zostawić, stwierdzając, że mag musi pogadać z przełożonym Vetisa – to jedyny sposób, by upewnić się, że demon zostawi ich w spokoju. Gdy Mike zauważa, że nie ma wystarczających mocy, by poprawnie przywołać demona takiej rangi, Wade odpiera, że zna inny sposób i przykłada mu nóż do szyi, po czym, mimo protestów pozostałych, podrzyna mu gardło.

Autor: S_O

Galeria numeru

Deadpool vol. 3 #9 Deadpool vol. 3 #9 Deadpool vol. 3 #9 Deadpool vol. 3 #9 Deadpool vol. 3 #9 Deadpool vol. 3 #9 Deadpool vol. 3 #9

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.