Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 » Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #23

Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #23

Postacie
Zapowiedź

• Czy tragedia zmusi Spider-Mana do odejścia?
• Bombshell powraca!
• Zupełnie nowi Cloak i Dagger!

Cytat

Gwen: "I went through this too. I lost my dad. Spider-Man-related and everything."
Miles: "I'm ok."
Gwen: "No, Miles, anyone can see that you're not."

Streszczenie

Rok później.

Katie Bishop przysiada się do Milesa na przerwie w szkole. Chcieliby się pocałować, ale nauczyciele dali im już dość ostrzeżeń. Dosiada się do nich Ganke rozpaczający, że nie udało mu się kupić najnowszego kolekcjonerskiego zestawu Lego. Zmieszana Katie zostawia przyjaciół samych. Miles zastanawia się, czy nie powiedzieć jej o swojej superbohaterskiej przeszłości. Ganke odpiera, że to bardzo kiepski pomysł. Przez ostatni rok unikał poruszania tego tematu, a tu nagle Miles sam do niego wraca. Ganke jest zdania, że z superbohaterstwa nie można się wypisać i że jego kolega jeszcze założy kostium. Poirytowany Miles jest odmiennego zdania.

Rozmowę przerywa SMS od Jessici Drew. Byli omówieni, a on o tym zapomniał. Miles nie ma ochoty na powtórkę rozmowy, którą właśnie przeprowadził z Ganke, dlatego próbuje spławić dziewczynę, ale ta odpisuje, że jest blisko i jeśli sam do niej nie przyjdzie, to ona będzie musiała się pofatygować. Chłopak robi się więc niewidzialny i wspina na dach, gdzie czeka na niego Spider-Woman.

Jessica przekazuje Milesowi walizkę. Chłopak podejrzewa, co jest w środku i nie chce jej przyjąć. Prosi, by zostawiła go w spokoju. Dziewczyna zwraca mu uwagę, że wiedział, że z założeniem kostiumu wiąże się pewne ryzyko i fakt, że go zdjął nie zdejmuje z niego odpowiedzialności. Przypomina, że jego mama była z syna dumna. Na wspomnienie Rio Miles wścieka się. Zabrania Jessice kontaktowania się z nim, po czym skacze z dachu.

Wieczór. Pomimo tego, że to dzień powszedni, Miles wraca do domu, do poruszającego się o lasce ojca. Proponuje, by wyszli gdzieś na miasto. Podczas gdy Jefferson się przebiera, Miles zagląda do swojego pokoju, gdzie leży walizka, którą wcześniej próbowała mu przekazać Jess. W środku jest nowy kostium Spider-Mana i liścik, zwracający uwagę Milesowi, że rok przerwy to wystarczająco długo i że najwyższy czas otrząsnąć się. Patrząc na stojące na jego szafce zdjęcie mamy Miles wspomina chwilę jej śmierci. Wtedy z korytarza woła go tata. Chłopak zamyka walizkę i chowa ją na szafę. Z dachu naprzeciwko obserwuje go Jess.

W drodze do knajpy z chińszczyzną ojciec opowiada synowi o postępach sprawy o odszkodowanie. Policjant zastrzelił Rio, należy się im zadośćuczynienie od państwa. Jefferson jest dobrej myśli. Za te pieniądze chce opłacić Milesowi studia, pojechać na jakąś egzotyczną wycieczkę, a może nawet wyprowadzić się z Nowego Jorku.

Wchodzą do knajpy i siadają przy stoliku. Miles mówi, że nie chce się wyprowadzać, a Jefferson trafnie odgaduje, że chodzi o dziewczynę. Chłopak przechodzi do defensywy próbując przekonać tatę, że Katie jest niesamowita. Ojciec się z tego cieszy, bo zaczynali z mamą podejrzewać, że między Milesem a Ganke jest coś więcej, niż przyjaźń. Miles nie ma czasu wyrazić swego zaskoczenia i zmieszania, bo do ich stolika podchodzi kelnerka. Jest nią Gwen Stacy.

Szok na twarzach młodych nie uchodzi uwagi Jeffersona, który jest ciekaw, skąd się znają. Miles kłamie, że ze szkoły. Moralesowie składają zamówienie. Kiedy Gwen odchodzi, Miles przeprasza na moment ojca i podąża za nią.

Na zapleczu Gwen przytula kolegę. Po dłuższej chwili wypuszcza go z objęć i mówi, że rozumie, dlaczego przestał odpisywać na jej SMSy. Próbuje przełamać lody zwracając uwagę, że Miles przez ostatni rok urósł, a jego tata też wygląda dobrze. Miles nie chce już rozmawiać. Gwen zatrzymuje go i przypomina, że i ona straciła bliskich. Chłopak próbuje ją zbyć twierdzeniem, że wszystko z nim ok, ale Gwen nie daje się oszukać. Ona wie z autopsji, że ten ból nigdy nie przeminie. Zapewnia, że jeśli będzie chciał z kimś o tym pogadać, to ona zawsze go wysłucha. Poirytowany Miles wyrywa się i wraca do stolika, zostawiając za plecami zasmuconą Gwen.

Widząc rozdrażnienie syna Jefferson proponuje, by jednak zrezygnowali z posiłku w tej restauracji. Miles jest wdzięczny i kiedy wstają do wyjścia, właścicielka biegnie za nimi. Myśli, że to przez Gwen traci klientów. Aby nie narobić dziewczynie kłopotów Jefferson zaprzecza. Nagle aktywuje się pajęczy zmysł Milesa, a wybuch odrzuca wszystkich na kilka metrów.

Jefferson jest lekko ogłuszony. Po upewnieniu się, że tacie nic nie będzie, Miles podchodzi do roztrzaskanego okna, gdzie jest już Gwen. Z niedowierzaniem obserwują zamieszanie przed restauracją. Cloak i Dagger polują na Bombshell.

Autor: Hotaru

Galeria numeru

Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #23 Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #23 Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #23 Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #23 Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #23

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.