Avalon » Serie komiksowe » Avenging Spider-Man » Avenging Spider-Man #20

Avenging Spider-Man #20

Avenging Spider-Man #20

"Chameleon Sanction" Part 1

Postacie
Zapowiedź

• Czy Spider-Man zachowa swoje sekrety, gdy spotka Secret Avengers?
• S.H.I.E.L.D. zatrzymało Chameleona. SSM chce go.
• Pora włamać się do Helicarriera!

Streszczenie

Moskwa. Pan Stovic oznajmia, że Chameleon został schwytany przez S.H.I.E.L.D.. Niestety zna sekrety, które powinny należeć tylko do Rosjan. KGB wolałoby nawet, aby Dmitri umarł z tą wiedzą. Dwójka mężczyzn z cienia oznajmia, że zajmie się to sprawą i jeśli będzie potrzeba, oprócz Nikolayevicha zginie każdy, kto stanie im na drodze.

Nowy Jork. Agenci S.H.I.E.L.D. z młodszym Nickiem Furym na czele, przeczesują domniemany budynek A.I.M. Ku ich zaskoczeniu, na miejscu spotykają Spider-Mana, który uwięził wszystkich naukowców w ogromnej pajęczynie. Agencja nie imponuje Pająkowi. Bohater nie dowierza także, że osoba która spotkał to Nick Fury. Mimo to udaje się z nowymi znajomymi na Helicarrier, na który postanawia się włamać i po chwili z niego uciec.

Helicarrier. Coulson prowadzi Hawkeye'a i Black Widow na spotkanie, przy okazji wspominając ostatnia misję w Brazylii. Zastają tam Spider-Mana, o co jest zdenerwowany Phil, który prosił, aby nigdy nie wprowadzać Ścianołaza do tego miejsca. Przy okazji wywiązuje się pogawędka między Mścicielami. Potto wykorzystuje delikatne rozprężenie i rozsyła pajęcze pluskwy po całym statku, aby znaleźć swój cel. W końcu jedna z maszyn dociera w miejsce przesłuchania Cameleona. Złoczyńca bardziej boi się zdradzić sekrety niż nacisku S.H.I.E.L.D.. W międzyczasie do Hellicariera podlatuje niezidentyfikowany samolot.

Superior stara się jednocześnie rozmawiać z Clintem i Natashą, a także obserwować widok z pajęczych pluskw. Pogawędka zaczyna schodzić na temat zmiany, jaka się dokonała w Spider-Manie. Black Widow pyta się Potta, czy myślał o tym, co mu ostatnio powiedziała [patrz Superior Spider-Man #8 – dop Undercik]. Nagle w statku siada napięcie. Bohaterowie szybko próbują zlokalizować zagrożenie. W końcu odnajdują grupę Rosjan dowodzona przez Sainta i Skulla. To sprawia niespodziankę Pająkowi i komplkuje jego plan. Wywiązuje się walka. Potto uzmysławia sobie, że przez przypadek pomógł złoczyńcom. Spider-Man natychmiast próbuje uciec od starcia i znaleźć Chameleona, który został uwolniony. Na jego drodze staje Hulk, który ma tylko jedno do powiedzenia - "MIAŻDŻYĆ".

Autor: Undercik

Galeria numeru

Avenging Spider-Man #20 Avenging Spider-Man #20 Avenging Spider-Man #20 Avenging Spider-Man #20 Avenging Spider-Man #20 Avenging Spider-Man #20

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.