Avalon » Serie komiksowe » Scarlet Spider vol. 2 » Scarlet Spider vol. 2 #17

Scarlet Spider vol. 2 #17

Scarlet Spider vol. 2 #17

"Wrath" - Part 1

Postacie
Zapowiedź

• Kaine jest winny przysługę Gildii Zabójców... jedno zabójstwo.
• Kogo chcą widzieć martwego?
• Podpowiedź: SNIKT!

Cytat

Aracely: "You can't leave me unattended! I'm really irresponsible! Except in whatever way I can help you!"

Streszczenie

Do szpitala w Houston zostaje przywieziona kolejna ofiara wojny gangów. Operujący na nim doktor Meland odnajduje w jego ciele obcy obiekt – niewielką kulkę z wyrytym imieniem Kaine'a. Jakiś czas później w restauracji czekający wraz z Bella Donną Smithy stwierdza, że heros pewnie już zbiegł z miasta, wtedy jednak zostaje powalony przez niewidzialnego Scarlet Spidera, który na dokładkę przebija jego dłoń żądłem. Następnie pyta przywódczynię Gildii Zabójców, czego szuka w jego mieście, ta więc przypomina o ich umowie – obiecał on zabić dla niej jedną osobę. Wręcza mu teczkę, w której Kaine znajduje informacje na temat jego celu – Wolverine'a.

Jakiś czas później. Aracely próbuje przekonać Kaine'a, by zabrał ją ze sobą, pewna, że będzie w stanie mu pomóc, nie dając mu nawet dojść do głosu – dopiero więc, gdy kończą się jej argumenty, klon Spider-Mana może jej wręczyć jej nowy, fałszywy paszport.

Po jakimś czasie Kaine i Aracely docierają do Nowego Jorku, gdzie ich limuzynę, opłaconą przez Gildię, mija nieświadomy tego (Superior) Spider-Man. Tego wieczora Scarlet Spider – w końcu zmieniwszy deseń stroju na pierwotny [patrz Amazing Spider-Man #650 – przyp. S_O] – i Aracely – w nowym "superbohaterskim" stroju i każąca się nazywać Hummingbird – docierają w okolicę Instytutu Jean Grey, którego wnętrze Kaine "infiltruje" z pomocą pająków. Odnalazłszy Logana, wysyła dziewczynę do drzwi, które otwiera Toad – który dzięki jej mocom ucieka przerażony. To pozwala nieproszonym gościom na wejście do środka, co melduje Bella Donnie obserwujący wszystko z ukrycia skrytobójca. Podczas, gdy Pająk maskuje się, kontaktująca się z nim telepatycznie Aracely wpada na Rachel Grey, która postanawia sprawdzić, z kim ma do czynienia. Na swoje nieszczęście jednak trafia na ukrytego w umyśle dziewczyny Huitziloptichtli, który wywołuje sprzężenie zwrotne uderzające we wszystkich telepatów. Rachel jest jednak w stanie dojrzeć, że na miejscu znajduje się ktoś inny, a Beast szybko wyczuwa Scarlet Spidera i atakuje go wraz z Icemanem. Kaine szybko sobie z nimi radzi, powala go jednak Kitty Pryde, fazująca swoją dłoń przez jego głowę. Sama jednak zostaje uderzona przez telepatyczną falę niechcący wywołaną przez Hummingbird, a wtedy na miejscu zjawia się Wolverine. Widząc swój cel, Kaine informuje go, że musi go zabić, po czym obaj anty-herosi rzucają się na siebie. Mimo lepszych atrybutów, klon ledwo radzi sobie z Loganem, a gdy zostaje ranny, kontrolę na chwilę przejmuje bestia, która wbija żądło w pierś mutanta i rozrywa jego serce na strzępy.

Autor: S_O

Galeria numeru

Scarlet Spider vol. 2 #17 Scarlet Spider vol. 2 #17 Scarlet Spider vol. 2 #17 Scarlet Spider vol. 2 #17 Scarlet Spider vol. 2 #17 Scarlet Spider vol. 2 #17 Scarlet Spider vol. 2 #17 Scarlet Spider vol. 2 #17

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.