Avalon » Serie komiksowe » FF vol. 2 » FF vol. 2 #7

FF vol. 2 #7

FF vol. 2 #7

"That was the Worst Field Trip Ever!"

Postacie
Zapowiedź

• Wycieczka do serca Strefy Negatywnej.
• Scott Lang już stracił córkę... co się stanie, gdy postawi wszystko, by ratować Bentleya-23?
• Szokujące ujawnienie przeciwnika, który do tej pory pociągał za sznurki i nastawił rodzinę przeciwko rodzinie.
• Misja ratunkowa jakiej do tej pory nie widzieliście: FF kontra FF!

Streszczenie

Dwadzieścia minut temu. W groteskowej kopii Budynku Baxtera Wizard wyjaśnia, że rodzina jest najważniejsza, Bentley-23 stwierdza, że Blastaar i Medusa nie są jego rodziną, on nie jest jego ojcem, a Strefa Negatywna, w której się znajdują, nie jest jego domem. Wściekły, Wittman każe Medusie porozmawiać z "jej synem", klon domyśla się jednak, że królowa Inhumans jest kontrolowana przez szaleńca i próbuje przemówić jej do rozsądku. Ta na krótką chwilę odzyskuje zmysły. Wizard na nowo ją sobie podporządkowuje, po czym stwierdza, że to, co teraz się stanie, będzie winą chłopaka. Zdziwionemu dziecku Medusa wyjaśnia, że łotr zamierza zabić Future Foundation.

Teraz. We właśnie przeniesionym do Strefy Negatywnej Budynku Baxtera Future Foundation zauważa stojącą nieopodal kopię wieżowca. Scott każe dzieciakom przygotować się do walki, a gdy Onome pyta, czy nie martwi się, że coś się im stanie, mężczyzna wyjaśnia, że martwi się o nich cały czas – od kiedy wstaną, aż do czasu, gdy ostatnie z nich zaśnie. Świat nie jest zawsze bezpiecznym miejscem, nie zmienią tego jednak, jeśli będą się izolować od jego problemów. Po chwili, uzbrojeni uczniowie ruszają do walki przeciwko Frightful Four u boku Ant-Mana i Ms. Thing. Darla i Dragon Man atakują Medusę, na nich z kolei jednak rzuca się Blastaar. Podczas, gdy Artie i Leech próbują przemówić królowej Inhumans do rozsądku, Bentley zauważa kamizelkę teleportacyjną i zaczyna nad nią pracować. Wizard tymczasem zaczyna tyradę na temat wyższości tradycyjnej, heteronormatywnej rodziny nad zbieraniną FF, Lang ucisza go jednak celnym ciosem. Tymczasem Medusa, otoczona przez uczniów, próbuje się od nich oswobodzić, Scott rusza więc na nią, zostaje jednak uwięziony przez jej włosy. Blastaar tymczasem powala Darlę i niszczy jej egzoszkielet, chełpiąc się swą wyższością i pytając, kim ona w ogóle jest. Ta więc przedstawia się jako Darla Deering, gwiazda muzyczna i zdobywczyni wszelkich możliwych nagród, a także przyjaciółka Bentley'a. W następnym momencie klon zjawia się za Blastaarem, owija go kamizelką teleportacyjną i przenosi go – jak się okazuje, nie tylko w przestrzeni, ale też w czasie, do końca Wszechrzeczy. Medusa tymczasem traci przytomność pod naporem "ataków" uczniów. Jakiś czas później budzi ją Lockjaw, właśnie przybyły wraz z She-Hulk i Ahurą.

Później, Attilan. Medusa wyjaśnia mężowi, że Wizard ma obsesję na punkcie wiecznego życia, która tym razem objawiła się jako chęć stworzenia rodziny. Wykorzystał jej słabość, by przejąć kontrolę nad jej myślami i osadzić ją w roli "matki" jego klona, Bentley'a-23. Nie prosi o litość dla Wittmana, a jedynie zrozumienie – w końcu jaki rodzic nie pragnie miłości swoich dzieci? Po chwili król Inhumans ogłasza swoją decyzję i odchodzi, a nie rozumiejącemu Wizardowi Medusa wyjaśnia, że Black Bolt chce zamienić z nim parę słów.

Niedługo później Budynek Baxtera wraca na swoje miejsce w Nowym Jorku. Darla stwierdza, że w końcu doczekali się szczęśliwego zakończenia.

Latveria. W Castle Doom do czekającego Alexa Powera podchodzi gospodarz, prosząc, by opowiedział mu o FF i ich planie "zniszczenia Dooma".

Autor: S_O

Galeria numeru

FF vol. 2 #7 FF vol. 2 #7 FF vol. 2 #7 FF vol. 2 #7 FF vol. 2 #7 FF vol. 2 #7

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.