Avalon » Serie komiksowe » Savage Wolverine » Savage Wolverine #4

Savage Wolverine #4

Savage Wolverine #4

"Savage" - part 4

Postacie
Zapowiedź

• Występuje: Man-Thing!
• The Savage Land ma wiele tajemnic, wśród nich może być klucz do zmartwychwstania... ale za jaką cenę?

Streszczenie

Savage Land. Gdy tubylcy zanoszą ciało Shanny do świętego miejsca, Amadeus pyta wodza, czy obrzęd na pewno będzie skuteczny. Ten jest tego pewien, wyjaśnia jednak, że pradawne siły natury, na których opiera się ceremonia, nie zawsze są przewidywalne. Spytany dodaje, że ostatni raz odprawił rytuał wiele lat temu – nie na człowieku, lecz na grupce małych gorylątek.

W końcu docierają na miejsce – do świętego gaju, w którego centrum, ku swemu zaskoczeniu, Cho odkrywa Man-Thinga, a przynajmniej coś, co wygląda jak monstrum z bagien. Wojownicy układają ciało Shanny w jamie u stóp Man-Thinga, a wódz wbija się nożem w głowę potwora. Z "rany" zaczyna wyciekać zielony płyn, który wypełnia nieckę, a wódz zaczyna wzywać Matkę Ziemię, prosząc ją o pomoc. Po chwili z wypełnionej cieczą jamy wyłania się Shanna, cała i zdrowa. Natychmiast rzuca się wodzowi do gardła, żądając wyjaśnień, wtedy więc głos zabiera Amadeus. Tłumaczy, że zginęła podczas walki, tubylcy jednak ożywili ją. Wódz dodaje, że jej życie jest teraz nierozerwalnie powiązane z życiem Savage Land, i dopóki puszcza istnieje, dopóty kobieta będzie żyć. To jeszcze nie wszystko, wszystko bowiem w Savage Land stało się dla niej otwartą księgą – to właśnie dlatego jest ona w stanie zrozumieć mowę tubylców.

Wódz wymienia kolejne dary, które otrzymała kobieta, w tym siłę dziesięciu ludzi, Amadeus przerywa mu jednak, pytając, jak Shanna w ogóle dostała się na wyspę. Ta wyjaśnia, że była przewodnikiem dla oddziału S.H.I.E.L.D. mapującego ten obszar. Ujawniając, że wie o polu zakłócającym, chłopak pyta jeszcze, na jakiej wysokości znajdował się ich pojazd, gdy zaczął opadać, po czym zaczyna prowadzić obliczenia, chcąc poznać moc maszyny. Słysząc o urządzeniu, Shanna ujawnia, że wraz z Wolverine'em zamierzali wysadzić je w powietrze i wezwać pomoc, wtedy jednak Cho uświadamia jej, że zadaniem maszyny jest utrzymanie w ryzach pradawnej bestii uwięzionej we wnętrzu góry. Jeśli jego obliczenia są prawidłowe, jeśli ją uwolnią, będą potrzebować mocy rzędu 250 tysięcy teradżuli – co porównuje do co najmniej trzech potężnych ładunków termonuklearnych [dla porównania – eksplozja w Hiroszimie uwolniła "jedynie" 63 teradżule – przyp. S_O] – by z powrotem ją uwięzić. Nagle wszyscy słyszą odgłos dęcia w róg – znak, że ktoś zaatakował świątynię. Domyślając się, o kogo chodzi, Shanna puszcza się biegiem.

Wolverine, mając dość skradania się, rzuca się z pazurami na straż świątyni, nie oszczędzając nikogo. Gdy na miejscu pozostaje tylko kobieta dmąca w róg, mutant każe jej uciekać. Ta ogłasza jedynie, że nadszedł dzień jego śmierci i wzywa strzegące budowli gigantyczne goryle. Bestie stanowią dla Logana większe wyzwanie, w końcu jednak je również powala. Ciężko ranny i ledwo żywy, Wolverine udaje się do świątyni. Dociera do kamiennej machiny, nim zdoła przyczepić do niej bombę, zostaje przebity włócznią przez Shannę. Gdy mutant jest zdziwiony jej obecnością, kobieta przyznaje, że zginęła, ale już jej lepiej. Po chwili na miejsce dociera też Amadeus Cho, który jest pod wrażeniem prędkości Shanny. Stwierdza, że ledwo co uniknęli katastrofy. Wtedy Calvin wykrywa anomalię energetyczną, a po chwili prosto przed bohaterów zostaje teleportowany Hulk.

Autor: S_O

Galeria numeru

Savage Wolverine #4 Savage Wolverine #4 Savage Wolverine #4 Savage Wolverine #4 Savage Wolverine #4 Savage Wolverine #4 Savage Wolverine #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.