Avalon » Serie komiksowe » Deadpool vol. 3 » Deadpool vol. 3 #8

Deadpool vol. 3 #8

Deadpool vol. 3 #8

"Running with the Devil"

Postacie
Zapowiedź

• Najpierw... przypomnienie przygody Deadpoola z Iron Manem z przeszłości!
• Potem... Deadpool zostaje wynajęty przez demona, aby odzyskał potępione dusze!
• Dodatkowo... Wade odkrywa swój żeński pierwiastek!

Cytat

Preston: "Now what? You're going to draw attention really quick."
Deadpool: "We're fine. We'll blend in with ll the other murderers in New Jersey."

Streszczenie

Podczas, gdy w jego umyśle trwa przyjęcie powitalne dla agent Preston, Deadpool podjeżdża skradzionym wozem lodziarza pod dom agentki. Ta protestuje, nie chcąc, by jej rodzina poznała najemnika, po chwili jednak dochodzi do wniosku, że być może powinni zajrzeć do środka, by sprawdzić, czy są oni w porządku. Wade zakrada się więc do pokoju jej syna, Jeffa. Gdy ten się budzi, Wilson ucisza go, wyjaśniając, że dusza jego matki została przeniesiona przez domorosłego magika do jego głowy. Chłopiec przyjmuje to nadzwyczaj dobrze, Preston przejmuje więc "stery" i zapewnia, że znajdzie sposób, by do niego wrócić, po czym prosi, by dopilnował, by jego tata z nikim się nie spotykał. Mężczyzna tymczasem postanawia sprawdzić, co dzieje się w pokoju syna, Deadpool ewakuuje się więc, choć nie zanim Shane Preston zdąży władować mu garść śrutu ze strzelby w zadek. Dociera z powrotem do wozu i zaczyna odjeżdżać, wtedy jednak na siedzeniu pasażera zjawia się Vetis. Wade atakuje demona, ten przypomina więc, że ich kontrakt sprzed lat miał klauzulę pełnej satysfakcji – a on nie jest usatysfakcjonowany. Ujawnia, że został uwolniony tylko dlatego, że wszyscy w Piekle byli wielkimi fanami chaosu, który wywołał swoją nekromancją Michael – jeden z pierwszych śmiertelników, z którymi zawarł umowę. Wręcza Wade'owi listę czterech osób, których dusze ma dla niego zebrać – w przeciwnym razie on odbierze dusze także Michaela i Wade'a.

Jakiś czas później Deadpool spotyka się z Michaelem i Benem Franklinem w pewnym barze. Magik  wyjaśnia, że podpisał kontrakt demona, gdyż nie miał wystarczających mocy, by pozostać w eksperymentalnej dywizji S.H.I.E.L.D., do której został zwerbowany. Dodaje też, że nie udało im się skontaktować ze Strangem, którego Sanctum Sanctorum zniknęło, będą musieli sami więc znaleźć sposób na przeniesienie duszy Preston do nowego ciała – Ben stwierdza więc, że w czasach Wojny o Niepodległość znał ówczesnego Sorcerera Supreme, Ancient One'a, i wie, gdzie znajduje się jego biblioteka. Wade tymczasem postanawia zająć się nazwiskami na liście Vetisa.

Jakiś czas później, Ridgewood w stanie New Jersey. Deadpool obserwuje rabującego bank Corrado Colorundo, który sprzedał swoją duszę w zamian za niezniszczalność. Gdy złodziej wsiada do samochodu, Wade atakuje, zabijając kierowcę. Następnie oplątuje swój cel liną i sam siada za kierownicą, ciągnąc złodzieja za sobą. Dociera na plac budowy, gdzie ładuje kulkę prosto do nosa przeciwnika, po czym, stwierdzając, że zawarł pakt z diabłem i powinien się spodziewać, że zostanie oszukany, zalewa jego twarz stopionym metalem. Gdy ten zastyga, a Corrado umiera, Wade proponuje, by Preston przeniosła się do tego ciała, ta jednak nie czuje się z tym dobrze. Gdy chwilę później Wade wychodzi z placu budowy, podchodzi do niego pewna kobieta, która prosi go o pomoc. Wyjaśnia, że śledzą ją dwaj podejrzani mężczyźni, a on wygląda na groźniejszego od nich, wie więc, że będzie przy nim bezpieczna. Nagle Wade zostaje zaatakowany przez wspomnianych, a ci pozbawiają go przytomności z pomocą specjalnie przygotowanej substancji. Cała trójka dopada do najemnika, pobierając jego krew i jedną z nerek – nie są w stanie pobrać też jego wątroby, stwierdzają jednak, że poprzednim razem już jedną zdobyli.

Autor: S_O

Galeria numeru

Deadpool vol. 3 #8 Deadpool vol. 3 #8 Deadpool vol. 3 #8 Deadpool vol. 3 #8 Deadpool vol. 3 #8 Deadpool vol. 3 #8

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.