Avalon » Serie komiksowe » Daredevil vol. 3 » Daredevil vol. 3 #25

Daredevil vol. 3 #25

Postacie
Zapowiedź

• Tajemniczy przeciwnik, odpowiadający za kłopoty DD, zagrywa swojego asa.
• Życie Foggy'ego zagrożone.
• Kim jest tajemniczy dobroczyńca "Nelson & Murdock" i czego oczekuje?

Cytat

Ikari: "Someone has, in fact, managed to re-create the toxic chemicals that blinded you, gave you enhanced senses. Someone whose hate for you keeps him alive. But he didn't waste this process on weak, malnourished vagrants. He used it to baptize a warrior."

Streszczenie

W Centrum Onkologii Matt przesłuchuje Larry'ego, któremu udało się uciec porywaczom przeprowadzającym eksperymenty na mężczyznach żyjących w przytułkach. Obiecuje, że może pokazać prawnikowi na mapie, gdzie znajduje się ich kryjówka, ten jednak stwierdza, że lepiej, żeby pokazał mu to osobiście – przy nim będzie najbezpieczniejszy. Przebrawszy się w kostium, Daredevil upewnia się, że jego nowy kompan nie cierpi na żadne sercowe przypadłości, po czym zabiera go w podróż nad miastem na linie. Gdy lądują na dachu pewnego magazynu, DD każe Larry'emu udać się do najbliższego szpitala i kazać zacząć operować, ujawniając, że doskonale wie o rozruszniku serca, który miał go zmylić. Wtedy jednak maszyna przestaje działać, a Larry pada martwy, Śmiałek domyśla się więc, że jego przeciwnikom nie zależy już, czy wie on, że to pułapka. Przebija się przez świetlik do opustoszałego pomieszczenia, gdzie po chwili zjawia się jego przeciwnik. Ujawnia on, że część z tego, co powiedział, Larry, było prawdą – przeprowadzali eksperymenty, nie zmarnowali ich jednak na byle łotrzyków – wykorzystali substancję do chrztu wojownika, który będzie dla niego wyzwaniem. Zrzucając płaszcz Battlin' Jacka Murdocka, wojownik ten przedstawia się jako Ikari. DD rusza do ataku, jego przeciwnik jednak unika ciosu, przypominając, że również posiada radar, heros domyśla się więc, że to dlatego walczą w pustym magazynie i wyskakuje na zewnątrz, zmuszając przeciwnika do pogoni. Zaczynają walczyć na sznurku do prania, gdzie Ikari zacina przeciwnika jedną z dwóch kama [japońskich bojowych sierpów – przyp. S_O], po czym przecina sznur. Opadając, Daredevil przypomina sobie swój trening ze Stickiem, w ostatniej chwili chwyta broń Ikariego i rozbraja go. Następnie obaj zaczynają wymieniać ciosy, stwierdzając jednak, że nie wygra w ten sposób, Matt postanawia zmienić taktykę i wpada do pobliskiego sklepu sportowego, pewien, że mnogość towarów pozwoli mu się ukryć przed niewytrenowanym radarem przeciwnika. Dodatkowo uruchamia spryskiwacze, by jeszcze bardziej osłabić jego zmysły, po czym, ukryty, zaczyna sięgać po kij baseballowy. Nagle jednak Ikari radzi, by Śmiałek użył czerwonego kija, ujawniając tym samym, że nie jest niewidomy, po czym powala przeciwnika i zaczyna go okładać. Przerywa jednak atak, nim zada ostateczny cios, wyjaśniając, że nie ma za zadanie go zabić – a w każdym razie jeszcze nie teraz. Zapewnia, że zabiją go wkrótce – nie będzie jednak wiedział, kiedy. Gdy DD wstaje i, kusztykając, zaczyna uciekać, Ikari krzyczy za nim, że tylko jego przywódca wie, jak przerazić herosa.

Autor: S_O

Galeria numeru

Daredevil vol. 3 #25 Daredevil vol. 3 #25 Daredevil vol. 3 #25 Daredevil vol. 3 #25 Daredevil vol. 3 #25 Daredevil vol. 3 #25 Daredevil vol. 3 #25 Daredevil vol. 3 #25 Daredevil vol. 3 #25

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.