Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 » Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #22

Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #22

Postacie
Zapowiedź

• Venom kontra Spider-Man. Decydujące starcie.
• Jakie odpowiedzi pozna Gwen Stacy i jak wpłynie to na życie jej i Milesa Moralesa?
• Gościnnie: Mary Jane Watson!

Cytat

Rio, konając: "Look at you. Look what you can do. Baby, don't ever let him know. Don't ever let your father--"

Streszczenie

Miles, Ganke, Gwen i MJ patrzą za odchodzącą Marią Hill. Dziewczyny niepokoją się, że coraz więcej osób zna tożsamość nowego Spider-Mana. Chcą wiedzieć, co Miles ma zamiar z tym zrobić.

Chłopak zbiega na dół za panią detektyw. Chce zaprzeczyć jej domysłom, ale Hill zbywa jego kłamstwa wzruszeniem ramion. Stwierdza, że znalezienie dowodów, że ma rację co do jego tajnej tożsamości, nie powinno być trudne. Nie o to jednak chodzi. Policjant z radiowozu informuje o alarmie w szpitalu Brooklyn General. Ten czarny potwór pojawił się tam i terroryzuje wszystkich wokół. Maria stwierdza, że Miles dotrze na miejsce szybciej od funkcjonariuszy. Każe mu uratować jak najwięcej postronnych osób, nie angażować się w walkę. Ona tymczasem powiadomi S.H.I.E.L.D. i Ultimates. Chłopak rusza biegiem w kierunku szpitala, do którego zawieziono jego tatę, nie przejmując się tym, że skacze po dachach na oczach detektyw Hill.

Tymczasem w szpitalu Venom domaga się Spider-Mana. Rio ucieka wraz z tłumem pacjentów i obsługi, prowadząc przed sobą wózek z napotkaną starszą pacjentką. Chowają się w jednej z sal, zatrzaskują za sobą drzwi i gaszą światło licząc, że monstrum pójdzie dalej. Przez drzwi Rio słyszy, jak Venom nawołuje Spider-Mana.

Monstrum dociera do dyżurki. Obezwładnia ochronę i terroryzując pielęgniarki domaga się wydania Jeffersona Daviesa. Wtedy do akcji wkracza Spider-Man, który z całej siły razi przeciwnika żądłem. Nie robi to jednak na nim większego wrażenia. Rio przygląda się walce ze strachem w oczach.

Venom łapie Milesa. Wtedy Rio wkracza do akcji i zaczyna ostrzeliwać potwora podniesionym z podłogi pistoletem. Spider-Man każe jej uciekać, ale Venom znów go pochwyca z zamiarem pożarcia. W tej chwili Rio kończą się kule w magazynku.

Potwór zaczyna powoli wchłaniać Spider-Mana, stwierdzając że tajemnica jego przyszłości jest w chłopaku. Nagle jego monolog przerywa krzyk Rio, która staje przed nim i błaga, by uwolnił jej syna.

Zaintrygowany potwór chwyta kobietę w swoje macki, a wtedy wreszcie żądło Milesa zaczyna działać. Symbiont odpada od nosiciela, akurat w chwili, kiedy szpital szturmują oddziały policji, którzy momentalnie oddają ogień. Miles rzuca się na mamę i osłania ją własnym ciałem.

Za późno. Kula trafia jego mamę prosto w serce.

Podczas gdy policjanci zastanawiają się, kim jest martwy nosiciel potwora, Miles próbuje wezwać lekarzy, ale konająca mama chce mu coś powiedzieć. Rio mówi, że jest z niego dumna. Trzymając ją w objęciach, Miles wysłuchuje ostatniego życzenia mamy – by jego tata nigdy nie dowiedział się, że jego syn jest Spider-Manem.

Policja zaczyna ewakuować szpital w obawie przed skażeniem. Właśnie w tej chwili na miejscu pojawiają się Ganke, Gwen i MJ. Widok tulącego w ramionach martwą matmę Milesa rozdziera im serca.

Roxxon Industries, później. Okazało się, że nosicielem Venoma był dr Conrad Marcus. Prezes firmy nakazuje podwładnym pełną współpracę z władzami. Tylko tak mogą uśpić czujność policji. Kiedy sprawa przycichnie, wrócą do swojego małego projektu stworzenia własnego Spider-Mana.

Ranek. Miles budzi się i przeciągając idzie do kuchni. Kiedy nie zastaje w nim rodziców, a przyjaciela z jego mamą, momentalnie przypomina sobie wydarzenia ostatniego wieczora. Zatrzaskuje się w pokoju i w furii rozdziera kostium Spider-Mana na strzępy.

Autor: Hotaru

Galeria numeru

Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #22 Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #22 Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #22 Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #22 Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #22 Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #22

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.