Avalon » Serie komiksowe » New Avengers vol. 3 » New Avengers vol. 3 #5

New Avengers vol. 3 #5

New Avengers vol. 3 #5

"Black Swan"

Postacie
Zapowiedź

• Poznaj pochodzenie enigmatycznej Black Swan.
• Jakie odpowiedzi może dostarczyć?
• Zobacz, jak New Avengers robią coś nie do pomyślenia.

Streszczenie

Po trudnej walce Mścicielom udało się pokonać i pojmać Terraxa. Decydujący cios zadał heroldowi Galactusa Black Bolt. Nie zdołali jednak powstrzymać ogromnego wybuchu na bliźniaczej Ziemi.

Tydzień po tym wydarzeniu Reed Richards odbywa rozmowę z Black Swan. Prosi ją o pomoc w skonstruowaniu planu ratunkowego dla swojego wszechświata. Pojmana jest zdesperowana, by ocalić swoje życie, więc Mr. Fantastic do spółki z Black Pantherem decyduje się ją uwolnić. Aby zabezpieczyć się przed nieprzewidywalnymi zagrywkami ze strony Black Swan, bohaterowie zakładają jej na szyję specjalny naszyjnik (żeby nie powiedzieć obrożę). Kobieta jednak wyśmiewa pomysł twierdząc, że nie jest takim łatwym przeciwnikiem jak Terrax.

W Nekropolis odbywa się zebranie Avengers, na którym uczestniczy także Black Swan. Mściciele przyznają, że chwytają się wszelkich możliwych kół ratunkowych, by ocalić swój wszechświat, a pojmanie Terraxa było jednym z nich. Była więźniarka bohaterów nie znajduje wspólnego języka z Dr. Strangem i zabrania mu się do siebie odzywać. Reed Richards łagodzi sytuację miedzy wspomnianą dwójką i zachęca Black Swan do opowiedzenia czegoś więcej o niebezpieczeństwie, w którym znalazła się Ziemia.

Przybyszka opowiada swoją historię. Okazuje się, że kiedyś nazywała się Yabbat Ummon i była trzecią siostrą księcia Dadingry, spadkobiercy tronu Ukrytego Miasta, a także posiadacza tajemnego klucza, otwierającego wrota Biblioteki Światów. Miejsce to było czymś w rodzaju skupiska portalów teleportacyjnych pomiędzy wszelakimi planetami. Jednak problem polegał na tym, że portali tych mogły używać tylko stworzenia zwane przez tamtejszych Great Ladies. Tylko one bowiem posiadały niezbędną do tego wiedzę i doświadczenie. Dadingra każdego dnia otwierał drzwi Biblioteki, aby spotkać wspomniane istoty, ale nigdy mu się to nie udało.

Pewnego dnia na planetę młodego władcy przybyli Czarni Kapłani i rozpoczęli masowe mordowanie mieszkańców. Tylko Yabbat udało się ujść z życiem, gdyż schroniła się z Bibliotece Światów. Spotkała tam Great Ladies, które wyjaśniły, że jej planeta została ofiarowana Wielkiemu Niszczycielowi - Rabum Alal. Yabbat została przyjęta do Great Ladies i przybrała imię Black Swan. Obecnie Biblioteka Światów już nie istnieje, a "Wielkie Damy" się rozpadły.

Black Swan wyjaśnia, że za niebezpieczeństwo zagrażające Ziemi odpowiada właśnie Rabum Alal. Twierdzi, że sposobem, aby zapobiec katastrofie jest ewakuacja świata. Informuje, że jest to ósmy ze sposobów, które zna, aby powstrzymać zbliżające się niebezpieczeństwo. Wszystkie możliwości zostały nazwane "Shading The Apocalypse". Black Panther wciąż jest nieufny w stosunku do byłej więźniarki. Spięcie pomiędzy bohaterami zostaje przerwane, gdyż za pomocą specjalnego urządzenia umieszczonego w oczach, Black Swan wyczuła zbliżającego się Rabum Alala. Zadanie dla Avangers jest tym bardziej utrudnione, że sygnał Niszczyciela pochodzi z Latverii...

Autor: Trollem

Galeria numeru

New Avengers vol. 3 #5 New Avengers vol. 3 #5 New Avengers vol. 3 #5 New Avengers vol. 3 #5 New Avengers vol. 3 #5 New Avengers vol. 3 #5 New Avengers vol. 3 #5 New Avengers vol. 3 #5 New Avengers vol. 3 #5 New Avengers vol. 3 #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.