Avalon » Serie komiksowe » Uncanny Avengers » Uncanny Avengers #7

Uncanny Avengers #7

Postacie
Zapowiedź

• Wejście Apocalypse Twins.
• Dlaczego chcą rozzłościć Celestiali? Co ich łączy z Kangiem? Jak Thor może być odpowiedzialny za ich potężną moc?
• Śmierć z rąk Mściciela dzieli drużynę.
• Czy Sunfire torturą S-Mana ocali życie mutantów?

Cytat

Wasp: "Choose to see the positive side. You're one of the chairmen of the Avenegers, one hell of a promotion. Has everyone wondering who you slept with to get the job."
Havok: "It was Thor."
Wasp: "I knew it. Choose to see the positive side. It could have been the Hulk."

Streszczenie

Kosmiczna stacja badawczo-nadawcza Starcore, w pobliżu Słońca. Genocide przybył tu z Jeźdźcami swego ojca, by upomnieć się o swoje dziedzictwo. Jego apel dotarł na drugą stronę wszechświata. W odpowiedzi w pobliżu stacji pojawia się Celestial. Ocenia, że Genocide jest godny tego, by zostać nowym Apocalypse'em. Przekazuje mu Ziarno Śmierci, lecz zanim może go obdarzyć zbroją Celestiali, zostaje zaatakowany przez dorosłe dzieci Archangela i Pestilence - Uriela i Eimin. Uriel uderza Celestiala Jarnbjornem - zaklętym toporem, niegdyś należącym do Thora - i zabija go.

Eimin próbuje zabrać swoją matkę w bezpieczne miejsce. Na drodze stają jej War i Famine, wciąż wierni Genocide'owi. Eimin zabija ich swoim kwasem. Uriel oferuje Genocide'owi łaskę - oszczędzi mu życie, jeśli ten ślubuje wierność jemu i Eimin, zostając jednym z ich Jeźdźców - Śmiercią. Genocide odrzuca tę ofertę, krzycząc, że jest dziedzicem Apocalypse'a i atakuje Uriela. Ten bez trudu chroni się przed atakiem, przerzucając wiązkę energii w przeszłość. Przerażony Genocide mówi mu, że konsekwencje zabicie Celestiala będą straszliwe. Uriel właśnie na to liczy.

Avengers Mansion. Maria Hill i Nick Fury Jr. informują Havoka, że Red Skull znalazł popleczników - ataki na mutantów są coraz częstsze, a ofiary są znajdywane z czerwonymi czaszkami namalowanymi na twarzach. Avengers kłócą się o to, jak najlepiej walczyć z Red Skullem, i kto powinien się za to zabrać. Havok przerywa im, wracając ze spotkania z Hill i Furym. Rogue nie będzie odpowiadać ze zabicie Grim Reapera, ale przez jakiś czas nie może brać udziału w misjach. Thor sprzeciwia się jego decyzji, ale Summers pozostaje niewzruszony - Rogue ma się zająć poszukiwaniem Magneto.

Peak, orbitalna baza S.W.O.R.D.. Abigail Brand pokazuje Kapitanowi Ameryce i Sunfire'owi nagrania ze stacji Starcore. Rogers jest przerażony śmiercią Celestiala - i tym, co to oznacza dla Ziemi. Rozmowę przerywa im pojawienie się statku Celestiali, szykującego się do ataku.

Scarlet Witch odwiedza Wonder Mana w jego pokoju. Simon obawia się, że jego brat miał rację, i nie powinien żyć. Wanda pociesza go. Simon mówi jej, że ją kocha, i próbuje ją pocałować. Wanda cofa się, mówiąc mu, że również go kocha - jak brata.

Wasp pokazuje Havokowi linię ubrań wzorowaną na uniformach X-Men. Zapewnia Alexa, że młodzi ludzie pokochają mutantów - ubrania już się rozeszły. Nie tylko zmienią nastawienie opinii społecznej do mutantów, ale i sfinansują działalność Drużyny Jedności Avengers. Summers nie potrafi tak optymistycznie podejść do życia, jak Janet. Wasp przekonuje go, że koszmarne wypadki przytrafiają się wszystkim ludziom, i że nie można się nimi tak przejmować. Zaczyna z nim flirtować, nie przejmując się jego protestami. Rozmowę przerywa im sygnał alarmowy.

Kapitan Ameryka łączy się z rezydencją, informując resztę zespołu o śmierci Celestiala i nadlatującym okręcie. Sunfire go rozpoznał - to statek Apocalypse'a. Zgromadzeni Avengers widzą nagranie ze stacji Starcore, przedstawiające Uriela z Jarnbjornem. Thor i Wolverine są zszokowani, ale nie dzielą się swoją wiedzą z pozostałymi. Havok zaczyna wydawać polecenia, ale kiedy dochodzi o Thora, odkrywa, że Asgardczyk zniknął.

Abigail zarządza ewakuację Peak - statek Apocalypse'a jest na kursie kolizyjnym. Cała załoga ucieka w jednoosobowych kapsułach ratunkowych. Kapitan Ameryka nie może otworzyć swojej, więc Sunfire wpycha go do tej, z której sam miał skorzystać. Shiro zostaje na stacji sam.

Okręt Apocalypse'a taranuje Peak. Stacja wypada z orbity, spadając ku Ziemi. Leci wprost na Rio de Janeiro. Do obrony miasta szykuje się Thor, wspominając słowa swojego ojca - "czy to następnego dnia, czy to za tysiąc lat, twoje błędy zgubią nas wszystkich".

Autor: Krzycer

Galeria numeru

Uncanny Avengers #7 Uncanny Avengers #7 Uncanny Avengers #7 Uncanny Avengers #7 Uncanny Avengers #7 Uncanny Avengers #7

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.