Avalon » Serie komiksowe » Ultron » Ultron #1

Ultron #1

Zapowiedź

• Ultron ma władzę nad światem.
• Ultron wybił bohaterów.
• Ultron... jest twoim ojcem.
• Kiedy jesteś Victorem Mancha, "problemy rodzinne" nie oddają skali problemu.

Streszczenie

Zniszczone Los Angeles. Victor Mancha przekrada się ruinami miasta, rozmyślając o swoim pokrewieństwie z Ultronem – jego "ojcem", który stworzył go, by ten mógł zinfiltrować i zniszczyć Avengers. Jednocześnie prowadzi odnalezionego wśród ruin chłopca, Jaimego, w bezpieczne miejsce. Gdy zauważa ich patrolująca okolicę drona Ultrona, Victor zaczyna uciekać z dzieciakiem w rękach, trafia jednak na ślepy zaułek. Każe Jaimemu się ukryć, samemu stając na drodze robota i, gdy dzieciak już go nie widzi, uruchamia kamuflaż, dzięki któremu na sensorach pojawia się jako byt mechaniczny. Tak dzieje się też i tym razem, w związku z czym drona zostawia go w spokoju. Gdy jest już bezpiecznie, Mancha prosi Jaimego, by wyszedł z ukrycia i prowadzi go do ich kryjówki.

Jakiś czas później, Bronson Canyon. Victor prowadzi swojego nowego podopiecznego do wbitego w skałę Leapfroga, a po przejściu przez zdezelowany pojazd docierają do korytarza prowadzącego do Hostelu, dawnej kryjówki Dzieci Pride. Tam chłopak przedstawia Jaimemu resztę jego małej grupy – grające z tenisa stołowego Cait i Cloudy. Gdy pyta, gdzie jest ostatni mieszkaniec kryjówki, zjawia się niewiele starszy od Jaimego Marcus. Widząc, że ma on na głowie śmieszną czapkę, Victor wściekły zrywa mu ją z głowy, a gdy pozostali są zaskoczeni jego reakcją, przeprasza i wyjaśnia, że należała ona do jego przyjaciółki i że to jedyne, co mu po niej zostało. Poza wspomnieniami. Reszta przypomina, co on im powiedział, gdy ich znalazł – że nie należy żyć przeszłością i trzeba trzymać się razem. Ten przyznaje im rację, po czym ujawnia, że znalazł im coś do jedzenia. Podczas, gdy reszta delektuje się płatkami i ciastkami, Victor stwierdza, że jest zmęczony i udaje się do swojego pokoju.

Tam podłącza do siebie projektor holograficzny, dzięki któremu jest w stanie stworzyć obraz swoich wspomnień – jego pierwszego spotkania z resztą Uciekinierów. Przyjmuje "rady" Karoliny, Nico i Gert, nagle jednak Lucy in the Sky proponuje, by starał się być bardziej maszyną, a mniej człowiekiem – dokładne przeciwieństwo tego, co powiedziała naprawdę. Gdy Mancha stwierdza, że nawet jego wspomnienia ulegają rozkładowi, do jego pokoju zagląda Cait. Odkrywając, że jej "wybawca" sam jest maszyną, wpada w panikę i stwierdza, że musi ostrzec pozostałych, nie przyjmując do wiadomości prób wytłumaczenia się ze strony Victora.

Nagle ich kryjówka zostaje zaatakowana, a sklepienie zaczyna się osuwać, Victor używa więc swoich mocy, by podtrzymać je w miejscu. Dopada do dziewczyny i pyta, gdzie są pozostali. Ta stwierdza, że znajdują się we wzmocnionej bibliotece, jednak nigdzie nie mogli znaleźć Jaimego. Victor przebija się do wołającej o pomoc Cloudy, która wyjaśnia, że dzieciak nie mógł przestać gadać o tym, jak Victor nakrzyczał na Marcusa – pewnie wiele razy w swoim życiu musiał nasłuchać się czegoś podobnego. Tak, czy inaczej, dziewczyna podejrzewa, że uciekł na zewnątrz, alarmując w ten sposób roboty. Gdy Mancha pyta, gdzie jest Marcus, Cloudy stwierdza, że próbowała go wyciągnąć, było jednak zbyt wiele kawałków, a gdy android pyta, o kawałki czego chodzi, Cloudy wyjaśnia, że mówi o kawałkach Marcusa.

W następnej chwili oddział dron przebija się do środka, Victor postanawia więc przestać się ukrywać. Gdy dziewczyny uciekają, on rusza do walki, wykorzystując pełnię swoich mocy.

Autor: S_O

Galeria numeru

Ultron #1 Ultron #1 Ultron #1 Ultron #1 Ultron #1 Ultron #1 Ultron #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.