Avalon » Serie komiksowe » Avengers Assemble #14AU » Avengers Assemble #14AU

Avengers Assemble #14AU

Zapowiedź

• Black Widow udaje się do San Francisco na kawę... i koniec naszego świata.
• Age of Ultron nadeszło - i nikt ne wyjdzie bez szwanku.

Cytat

Stuntmaster: "What is it, Nat? What's happening?"
Black Widow: "Ultron is happening. A machine intelligence that wants to end all life on this planet. And it's insane. That's how we beat it. If it ever got its act together... Well. Now we know."

Streszczenie

Podczas swojego dnia wolnego Natasha Romanova odwiedza San Francisco, gdzie spotyka się w kawiarni ze starymi znajomymi – Georgem Smithem, oryginalnym Stuntmasterem, który porzucił karierę superherosa i wrócił do wykonywania trików motocyklowych ku uciesze tłumów, i Richardem Fensterem, niegdysiejszym specjalistą od PR pracującym dla Champions, a obecnie menadżerem George'a. Przyjaciele wspominają dawne czasy i nowe tournée Smitha. Natasha zauważa nową protezę przyjaciela. Ten wyjaśnia, że to prezent od jego sponsorów, Resilient. Stworzona z inteligentnego metalu według projektu Tony'ego Starka, jego nowa dłoń reaguje na jego myśli, jednocześnie monitorując jego stan zdrowia i w razie wypadku kontaktując się z pogotowiem.

Rozmowa tak odpręża Romanovą, że prawie nie zwraca ona uwagi na dziewczynę oglądającą przy stoliku obok wiadomości z ataku na Nowy Jork. Sięga po swoją kartę identyfikacyjną Avengers, nikt jednak jej nie wzywa. Mimo to każe przyjaciołom przygotować się do uspokajania tłumu i sama próbuje się skontaktować z pozostałymi Mścicielami, krótkotrwałe połączenie z przerażonym Iron Manem szybko jednak zostaje zerwane. Prezenter telewizyjny tymczasem informuje o utracie łączności ze stolicą, a po chwili i jego studio zostaje zaatakowane. W następnym momencie na niebie zjawia się armia Ultronów, niszcząca wszystko na swojej drodze. Jednym z zabitych w pierwszym ataku jest Richard, Natasha nie ma jednak czasu na żałobę i organizuje pozostałych przy życiu mieszkańców, każąc im uciekać – tym sposobem być może odciągną uwagę wracających robotów od rannych. Jej plan się powodzi – drony podążają za nią i jej nowymi "podopiecznymi", których Black Widow wysyła do kanałów. Nim jednak sama zdąży tam wskoczyć, zauważa rannego mężczyznę proszącego o jej pomoc. Walcząc ze swym wyszkoleniem, Wdowa wraca po niego, wtedy jednak roboty oddają kolejną salwę, zabijając rannego i odrzucając bohaterkę, która wpada przez studzienkę do kanałów. Tam każe pozostałym natychmiast pozbyć się wszelkich urządzeń elektrycznych, które Ultron może wykorzystać przeciw nim, po chwili jednak zauważa, że coś jest nie tak z Georgem. Nim jednak domyśli się, że to jego proteza wpływa na mężczyznę, ten trafia pod kontrolę Ultrona i atakuje Wdowę, rozorując jej twarz. Nie widząc innego wyboru, Rosjanka atakuje gardło przyjaciela, zabijając go. Cywile tymczasem oddalają się od walki, gdy nagle zaczynają czuć w powietrzu zapach wybielacza. Nim zdążą się zorientować, co się dzieje, padają ofiarami zatrucia chlorem, rozpylanym przez niewielkie drony Ultrona zbudowane w oparciu o pierwszą wersję robota. Widząc to, Natasha ucieka, przeklinając łotra.

Dopiero po zapadnięciu zmroku bohaterka decyduje się wyjść na powierzchnię. Unikając patroli, dociera do zakładu fryzjerskiego będącego przykrywką dla kryjówki Nicka Fury'ego. Tam odnajduje Marca Spectora, który wyjaśnia, że wraz z agentem S.H.I.E.L.D. brał udział w tajnej akcji, gdy Ultrony zaatakowały i zabiły jego kompana. Przed śmiercią agent wysłał go jednak w to miejsce. Widząc, że Moon Knight jest bliski załamania, Black Widow postanawia go uspokoić i wmawia mu, że również została wysłana na misję, którą wypełniła bez zarzutu. Stwierdza, że są Mścicielami, teraz więc muszą pomścić zabitych. Nie jest jednak pewna, jak to zrobić.

Autor: S_O

Galeria numeru

Avengers Assemble #14AU Avengers Assemble #14AU Avengers Assemble #14AU Avengers Assemble #14AU Avengers Assemble #14AU Avengers Assemble #14AU

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.