Avalon » Serie komiksowe » Age of Ultron » Age of Ultron #6

Age of Ultron #6

Zapowiedź

• Bohaterowie ruszają na Ultrona, prowadzi ich Captain America.
• Tymczasem Wolverine podejmuje szokującą decyzję... i nie zgadniecie, kto będzie mu towarzyszyć.

Cytat

Wolverine [do Pyma]: "Listen to me carefully, bub... I come from a place not long from now where everything you love, everything, all of it, will be gone... cuz'a you."

Streszczenie

Savage Land, przeszłość. Widząc tętniącą życiem dżunglę, Wolverine stwierdza, że trafił na odpowiednie miejsce w czasie. Ogłasza, że kobieta może wyjść z ukrycia, a wtedy Invisible Woman zrzuca swój kamuflaż. Spytana, czemu nie udała się do przyszłości, Sue stwierdza, że zauważyła wyraz twarzy Logana i wiedziała, że po zniknięciu Capa i tak zrobi to, co planował. Nie wie jednak, czy będzie próbowała go powstrzymać, całość bowiem jest zbyt skomplikowana. Mutant odpiera, że to nieprawda – wystarczy, że odpowie sobie na pytanie – czy zabiłaby kogoś, by uratować swoje dzieci? A potem pomnożyła to przez milion, a może nawet miliard. Nagle rzuca się na nią i każe użyć swoich mocy, by ich ukryć, a po chwili na miejscu zjawia się aerochód S.H.I.E.L.D. prowadzony przez Nicka Fury'ego. Gdy agent znika w jaskini, Wolverine stwierdza, że druga taka szansa się już nie powtórzy i kradnie pojazd.

Savage Land, przyszłość. Widząc tętniącą życiem dżunglę, Avengers stwierdzają, że spodziewali się czegoś innego. Nagle jednak Captain America zauważa, że nie ma z nimi Invisible Woman, co wścieka Fury'ego. Iron Man próbuje go uspokoić, zauważając, że niewiele by ona pomogła – nawet w jego starej zbroi jest zainstalowana termowizja, Ultrony na pewno więc również ją posiadają. Nadal niezadowolony z obrotu sytuacji Fury wysyła Quicksilvera na zwiad, po czym prosi Storm, by przeniosła ich do Nowego Jorku, każąc Quake zniszczyć wszystko, co próbuje się do nich zbliżyć.

W przeszłości Wolverine i Invisible Woman docierają do Nowego Jorku, gdzie mutant każe zostać kobiecie na zewnątrz. Tymczasem, w swoim laboratorium Hank Pym studiuje Dragon Mana, nagrywając jednocześnie swoje przemyślenia. Jest pod wrażeniem faktu, że ktoś żyjący na uboczu społeczności naukowej stworzył tak zaawansowaną sztuczną inteligencję, zauważa jednak, że nadal jest ona niczym innym, niż dzieckiem. Dochodzi do wniosku, że ludzie potrzebują sztucznej inteligencji, która byłaby mądrzejsza od nich samych i która poprowadziłaby ich ku świetlanej przyszłości. A że nie stworzył nic godnego uwagi, od kiedy odkrył Cząsteczki Pyma, postanawia, że to on poczyni kolejny krok w rozwoju tej dziedziny. Wtedy na miejscu zjawia się Wolverine, który ogłasza, że pochodzi z miejsca, w którym wszyscy, których zna, zginęli przez Hanka, po czym rzuca się na herosa.

W przyszłości Avengers docierają do Nowego Jorku, który cały – podobnie, jak większość Wschodniego Wybrzeża – został przebudowany na modłę Ultrona. Wszyscy są przerażeni tym faktem, poza Iron Manem, który zauważa w tym wszystkim piękno technologii. Herosi nie mają jednak czasu na rozważania o estetyce, zostają bowiem zaatakowani przez oddział dron-głów Ultrona. Gdy radzą sobie z pierwszą falą, do ataku przystępuje cała armia małych robotów, z czasem zyskując przewagę nad Mścicielami i zabijając ich jednego po drugim.

W przeszłości Logan przygotowuje się do zadania ostatecznego ciosu, zapewniając Pyma, że uczynił on w swoim życiu wiele dobrego, dlatego też nie jest to łatwe. Wtedy jednak powstrzymuje go Sue Richards, pewna, że musi istnieć jakieś inne wyjście. Logan przypomina, że przez Hanka zginął jej mąż i dzieci, a także większość świata. Postawiona przed takim obrazem, Susan uwalnia ramię mutanta, a ten kończy dzieła. Następnie postanawia wrócić do teraźniejszości, pewien, że cokolwiek tam zastaną, będzie lepsze od tego, co zostawili za sobą.

Autor: S_O

Galeria numeru

Age of Ultron #6 Age of Ultron #6 Age of Ultron #6 Age of Ultron #6 Age of Ultron #6 Age of Ultron #6 Age of Ultron #6 Age of Ultron #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.