Avalon » Serie komiksowe » Age of Ultron » Age of Ultron #5

Age of Ultron #5

Zapowiedź

• Ocalali udają się do Savage Land, by odkryć sposób przetrwania w świecie Ultrona.
• Jaką jednak bohaterowie mają szansę, kiedy połowa z nich jest już martwa?
• Wybór, który na zawsze odmieni uniwersum Marvela.

Cytat

Nick Fury: "Okay then... Welcome to the end of the world."

Streszczenie

Kilka miesięcy temu. Tony Stark prezentuje Reedowi Richardsowi i Hankowi Pymowi Visiona. Dzięki zdolności samonaprawy syntezoid wygląda jak nowy. Tony nie jest jednak w stanie go "obudzić", dlatego poprosił pozostałych geniuszy o pomoc. Hank przyznaje, że nie są w stanie w pełni zrozumieć, jak Vision działa, nie pojmują bowiem w pełni technologii, na bazie której powstał. Gdy Richards przypomina, że syntezoida stworzył Ultron, którego z kolei zbudował Pym, ten stwierdza, że to nie do końca prawda. Owszem, skonstruował pierwszą wersję Ultrona, zaprojektował jednak jego sztuczną inteligencję, by był mądrzejszy od ludzkości, a reszty robot dokonał sam. Stwierdza, że nie raz zastanawiał się nad tym, jak wyglądałby świat, gdyby cofnął się w czasie i powstrzymał samego siebie przed zbudowaniem Ultrona, wtedy jednak przypomina sobie, że bez Ultrona nie byłoby też Visiona, a kto wie, jak wtedy potoczyłyby się losy świata. Geniusze zaczynają rozprawiać ogólnie o podobnych paradoksach czasowych, wtedy jednak Vision budzi się i wita ich.

Teraz, Savage Land. Tony nagle wybucha śmiechem – właśnie zrozumiał ironię losu. Sami przyjęli Visiona do zespołu, jedna z Mścicielek nawet wyszła za niego za mąż. Sami zaprezentowali Ultronowi sposób, by ten mógł ich pokonać, choć ten nigdy nawet tego nie planował. Captain America próbuje uspokoić przyjaciela, a Black Widow stwierdza, że dotarli na miejsce. Emma oświadcza, że jaskinia, przed którą stoją, jest osłaniana przed telepatami, Cap wysyła więc do środka Sue, która odkrywa gigantyczne wrota. Nikt nie zna do nich kodu, Red Hulk zostaje więc wysłany, by się przez nie przebić. Gdy w końcu mu się to udaje, zostaje ostrzelany z futurystycznej broni. Steve powstrzymuje kolejne ataki ze strony swojej drużyny – okazuje się bowiem, że wewnątrz bunkra znajduje się Nick Fury we własnej osobie. Upewniwszy się, że naprawdę ma do czynienia z herosami, pułkownik wita ich u końca świata.

Austin w Teksasie. Para kłóci się, nie wiedząc, czy ewakuować się z miasta i gdzieś się ukryć, czy czekać, aż Avengers rozwiążą problem. Wtedy przybywa armia Ultronów, niszcząca wszystko na swojej drodze.

W swoim bunkrze Fury wyjaśnia, że czekał na kogokolwiek od tygodnia. Gdy Stark pyta, jaki jest jego plan, Nick każe mu spojrzeć pod nogi, a wtedy Tony rozpoznaje wbudowaną w podłogę platformę czasową Doctora Dooma. Pułkownik wyjaśnia, że gdy jego Helicarrier został zaatakowany nad Moskwą, systemy wykryły komunikacje między różnymi momentami w historii, domyśla się więc, że Ultron dowodzi swoją armią z przyszłości. Dlatego postanowił zebrać drużynę herosów i wyruszyć w przyszłość, by zniszczyć robota. Tony stwierdza, że ten plan nie ma szans na powodzenie – nawet, jeśli Ultron od początku nie planował, by herosi dowiedzieli się o miejscu i czasie jego pobytu i nie zastawił na nich pułapki, teraz wie, że oni wiedzą i będzie przygotowany na atak. Gdy Quicksilver odpiera, że ten atak jest ich jedyną szansą, a Wolverine ripostuje, że ich ruchem powinna być podróż w przeszłość i zabicie twórcy Ultrona. Inni herosi przypominają, że mówi o Hanku Pymie i sugerują, że mogliby po prostu spróbować go przekonać, by nie budował robota. Logan jest jednak pewien, że geniusz uzna to jako wyzwanie i weźmie się za projekt z jeszcze większą werwą. Sue i Peter przypominają o tym, jak bardzo mogłoby to namieszać w kontinuum czasowym, mutant odpiera więc, że cokolwiek nastąpi, nie będzie gorsze niż teraźniejszość. Pyta Starka, czy na miejscu Pyma zrezygnowałby z bodowy Ultrona, gdyby go poprosili, ten jednak nie potrafi znaleźć na to odpowiedzi. Fury nie zamierza uczestniczyć w dyskusjach na temat moralności i prezentuje herosom swoją zbrojownię, wypełnioną wszystkim od miotaczy energii, po starą zbroję Iron Mana i energetyczną tarczę Captaina.

Wkrótce później zespół zebrany przez Fury'ego, do którego należą on sam, Captain America, Black Widow, Invisible Woman, Iron Man, Quake, Quicksilver, Red Hulk i Storm, staje na platformie czasowej. Przed jej uruchomieniem Nick każe jeszcze pozostałym odczekać trzy godziny i, jeśli do tej pory się nie odezwą, zniszczyć to miejsce. Gdy jednak tylko znikają, Wolverine każe ponownie uruchomić urządzenie. Gdy pozostali domyślają się, że zamierza wyruszyć w przeszłość i zabić Pyma, zaczynają protestować, mutant stwierdza jednak, że widział, jak roboty zabiły ich najsilniejszych wojowników i jest pewien, że zespół wysłany do przyszłości również polegnie. Nie zamierza pozwolić, by wszystko to poszło na marne, a wysuwając pazury dodaje, że to nie była prośba.

Autor: S_O

Galeria numeru

Age of Ultron #5 Age of Ultron #5 Age of Ultron #5 Age of Ultron #5 Age of Ultron #5 Age of Ultron #5 Age of Ultron #5 Age of Ultron #5 Age of Ultron #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.