Avalon » Serie komiksowe » Age of Ultron » Age of Ultron #4

Age of Ultron #4

Zapowiedź

• Stało się niemożliwe!
• Ziemia została przejęta przez Ultrona. Ci, którzy przetrwali, walczą o przeżycie.
• Luke Cage odkrywa sekret zwycięstwa Ultrona. Sekret, o który fani Marvela będą się kłócili przez lata.

Streszczenie

Wewnątrz fortecy Luke Cage pyta Visiona, czy może pomówić z Ultronem. Syntezoid zapewnia, że robot go słyszy. Gdy Luke nadal dopytuje się, gdzie jest przywódca inwazji, Vision na chwilę zwalcza kontrolę swojego "ojca", by ostrzec Mściciela, że robot dowodzi wszystkim z przyszłości, po chwili jednak znowu jest kontrolowany przez Ultrona. She-Hulk, która tylko udawała nieprzytomną, stwierdza, że słyszała wystarczająco dużo i dosłownie wyrzuca Cage'a z fortecy, po czym zaczyna walkę z dronami. Jedna z nich zabija ją jednak skoncentrowaną wiązką energii, która przebija jej głowę na wylot. Cage'a atakuje tymczasem inny oddział dron. Gdy ten nie zamierza się im poddawać, postanawiają dokonać autodestrukcji, tworząc w mieście sporych wielkości krater.

W San Francisco Moon Knight budzi się ze snu i zauważa Black Widow przeglądającą jakieś papiery. Natasha wyjaśnia, że są to plany Fury'ego na wypadek najgorszych ewentualności, i właśnie znalazła wzmiankę o kryjówce przygotowanej na wypadek sytuacji takiej jak ta, w której znalazł się świat. Jedyny problem jest taki, że znajduje się ona w Savage Land.

Nad Nowym Jorkiem herosi unoszą się na wiatrach wytwarzanych przez Storm. Widzą eksplozję w głębi miasta, nie zwracają jednak na to większej uwagi i, osłaniani mocą Invisible Woman, wyruszają w podróż do Savage Land.

Chicago. Przed uciekającym Taskamsterem ląduje Red Hulk, który oskarża go o dezercję. Najemnik próbuje wyjaśnić, że postępował zgodnie z ich planem, według którego mieli opuścić miasto po zdobyciu próbki technologii Ultrona. Rulk stwierdza, że mu nie ufa. Zabija go i udaje się w dalszą podróż.

Osiem dni później. Herosi dowodzeni przez Captaina Americę docierają do Savage Land i lądują obok starego wraku Quinjeta. Widzą, że dolina pokryta jest kraterami. Logan stwierdza, że nie wyczuwa żadnych maszyn. Po chwili Emma zauważa Ka-Zara, który prowadzi ich do wioski. Tam telepatka wyczuwa Cage'a, którego myśli przekazuje reszcie. Odkrył on, że Ultron steruje swoimi armiami z przyszłości, wykorzystując Visiona jako łącznik. Wyjaśnia, że mężczyzna był w centrum eksplozji nuklearnej, nie zamierzał jednak umrzeć, dopóki nie przekaże im tej informacji, dlatego porwał samolot i dotarł do Savage Land i do tej wioski, oczekując na nich. W tej chwili Wolverine ogłasza, że Luke umarł. Gdy wszyscy zastanawiają się, co zrobić, właśnie przybyli Black Widow, Moon Knight i Red Hulk ogłaszają, że muszą wymazać Ultrona z rzeczywistości, a dzięki Nickowi Fury'emu wiedzą, jak to zrobić.

Autor: S_O

Galeria numeru

Age of Ultron #4 Age of Ultron #4 Age of Ultron #4 Age of Ultron #4 Age of Ultron #4 Age of Ultron #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.