Avalon » Serie komiksowe » Superior Spider-Man » Superior Spider-Man #7

Superior Spider-Man #7

Superior Spider-Man #7

"Troubled Mind" Part 1

Postacie
Zapowiedź

• Koniec z byciem Mścicielem?
• Czy Avengers pozbędą się Pająka z drużyny, kiedy nawet opinia publiczna zauważa, że nie jest to już "Friendly Neighborhood" Spider-Man?
• Powrót Cardiaca.
• Początek letniego eventu z udziałem Pająka.

Streszczenie

Norah Winters przeprowadza wywiad z Eliasem Wirthamem przed otwartą przez niego kliniką H.E.A.R.T, którą założył w budynku będącym wcześniej bazą Mister Negative. Gdy rozmowa się kończy, mężczyzna przebiera się w strój Cardiaca i przedostaje się do ukrytych w klinice pomieszczeń, gdzie zatrudnieni przez niego lekarze pomagają nagłym przypadkom i wynajdują nowe metody leczenia. Elias jest zadowolony ze swojego dzieła, jeden z lekarzy alarmuje go jednak, że pacjentka z uszkodzeniami mózgu prawdopodobnie umrze, jeżeli jak najszybciej nie sprowadzą odpowiedniego urządzenia.

Tymczasem duch Petera, gdy Otto śpi, zastanawia się, jak przekazać światu wiadomość, że nie on jest teraz Spider-Manem. Próbuje przejąć kontrolę nad ciałem i gdy udaje mu się opanować jedną z rąk, pisze wiadomość w leżącym koło łóżka notesie. Okazuje się jednak, że zamiast "Pomocy!" nabazgrał bliżej nieokreślone słowo. W tym samym momencie spider-alarm w telefonie Otto powiadamia go o kolejnym przestępstwie. Zanim jednak Octavius się wybudza, Parker resztką sił strąca notes do kosza, by mężczyzna nie dowiedział się, że wciąż istnieje w jego głowie. Otto postanawia pomóc policji przy tej akcji i przebiera się w strój Spider-Mana.

Gdy dociera na miejsce ataku Cardiaca, czyli budynek, w którym policja przechowuje przedmioty należące do przestępców, nakazuje znajdującym się tam policjantom, by opuścili obiekt. Następnie odnajduje przestępcę i atakuje go. Kiedy Cardiac leży już na ziemi Otto nakazuje mu się poddać nim ten policzy do trzech. Gdy czas mija i Spider-Man przymierza się do zadania bolesnego ciosu, duch Petera krzyczy, by ten się powstrzymał. Ku zaskoczeniu Parkera Otto go usłyszał i rozproszony zostaje zaatakowany przez Cardiaca. Unika kolejnych ciosów i w końcu rzuca przestępcę na zgromadzone w budynku pudła. Wśród nich Cardiac odnajduje poszukiwane przez siebie urządzenie i zaczyna uciekać. Spider–Man używając swojej pajęczej sieci przejmuje pudło i orientuje się, że znajduje się w nim jego wynalazek, który pozwalał mu się kontaktować z mechanicznymi rękami. Cardiac nie poddaje się i rozkazuje bohaterowi oddać mu urządzenie. Otto ponownie powala go i jest wściekły, że ktoś chce wykorzystać jego dzieło. Parker zmienia jednak kierunek jego ciosu. Otto, który nie wie co się dzieje, pozwala Cardiacowi, by ten go ogłuszył. Spider-Manowi udaje się jednak przyczepić do mężczyzny pluskwę namierzającą.

Później. Otto pracuje w swoim laboratorium, gdy dostaje sygnał od Avengers. Rusza natychmiast do Avengers Tower, gdzie okazuje się, że superbohaterowie są zaniepokojeni jego ostatnim zachowaniem. Dlatego chcą by wykonał kilka testów by mogli potwierdzić jego członkostwo. Z całej sytuacji zadowolony jest duch Parkera, który cieszy się, że jego przyjaciele wreszcie zaczęli coś podejrzewać. Otto natomiast jest wściekły i postanawia opuścić spotkanie. Gdy Kapitan Ameryka go zatrzymuje, Spider-Man rzuca nim o ziemię, co sprawia, że pozostali Avengers przygotowują się do walki.

Autor: Rodzyn

Galeria numeru

Superior Spider-Man #7 Superior Spider-Man #7 Superior Spider-Man #7 Superior Spider-Man #7 Superior Spider-Man #7

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.