Avalon » Serie komiksowe » Fantastic Four vol. 4 » Fantastic Four vol. 4 #6

Fantastic Four vol. 4 #6

Fantastic Four vol. 4 #6

"The Big Bang!"

Postacie
Zapowiedź

• F4 cofają się w czasie do samego początku, by zobaczyć Wielki Wybuch.
• Ku ich zaskoczeniu, nie są tam sami!

Streszczenie

U końca wszechrzeczy. Trybunał ogłasza uwięzionemu w pancerzu oskarżonemu, że za swoje zbrodnie przeciw rasom Wszechświata zostanie wysłany na początek czasu, gdzie będzie świadkiem narodzin Kosmosu. A potem stanie się pierwszą istotą w historii, która zginie.

Na pokładzie statku Fantastycznej Czwórki Franklin i Valeria przedstawiają prezentację o Wielkim Wybuchu. Gdy kończą, Reed gratuluje im i ogłasza, że w ciągu kilku godzin dotrą na to miejsce w czasie i będą światkami początku Wszechświata.

W swojej kabinie wściekły i męczony bólem głowy Ben próbuje się dostać do opakowania z aspiryną, zamiast go jednak otworzyć, niszczy go. Nagle jego oczy zaczynają się świecić, wtedy do drzwi zaczynają się dobijać dzieciaki, informując, że zbliżają się do celu.

Podczas, gdy Sue i Johnny pilotują statek, Reed wyjaśnia dzieciom, że wokół pojazdu utworzyli czasową "bańkę", dzięki której będą odseparowani od rodzącego się Wszechświata. Co więcej, będą mogli oglądać wydarzenia w gigantycznym przyspieszeniu – tysiące lat na sekundę. Gdy docierają na miejsce, Susan zauważa unoszący się w przestrzeni pancerz przykuty do skały i zwraca na to uwagę męża.

Wkrótce później. Czwórka dyskutuje nad tym, czy powinni ratować istotę, skoro nie wiedzą, kim lub czym jest, ani jak się tu dostała. Valeria stwierdza, że skorupa uniemożliwia im przeskanowanie postaci, wiedzą jednak na pewno, że jest nadal żywa, a także że pochodzi z przyszłości – czytniki wykryły rozchodzące się od pancerza promieniowanie chroniczne. W końcu Ben, ubrany w skafander, ogłasza, że jako bohaterowie nie mogą po prostu zostawić kogoś na śmierć i wyrusza na "spacer". Dopada do skały, którą kruszy, po czym zabiera opancerzoną postać na pokład. Już w hangarze jednak pancerz eksploduje, a uwolniony Blastaar stwierdza, że nie widział Fantastycznych od kiedy zginęli wieki temu.

Podczas, gdy Sue osłania dzieci, każąc im udać się na mostek i uruchomić protokoły awaryjne, Thing rzuca się na łotra. Ten potężnym wyładowaniem energetycznym wyrzuca go za pokład, rozrywając poszycie statku. Wtedy do walki dołącza Invisible Woman, swoimi polami siłowymi odbijając wystrzeliwane w swoją stronę wiązki energii. By uniknąć zniszczenia statku, Reed owija się wokół kosmity, zostaje jednak powalony. Na ratunek Fantasticowi rusza Human Torch, którego razem z Blastaarem zamyka w polu siłowym Sue.

Tymczasem Reed zauważa kilka z kryształów, które odpadły od ciała ich przeciwnika i teraz rozpuszczają podłogę w miejscu, gdzie upadły. Domyślając się, że są one czymś w stylu prętów kontrolnych w reaktorach nuklearnych stwierdza, że moce Blastaara są niestabilne, a w tym samym momencie kosmita powala Torcha. Wtedy do akcji wkraczają dwa kontrolowane przez dzieciaki roboty HERBIE – przystosowane do prac wydobywczych, teraz użyte jako broń. Podczas, gdy Blastaar zajmuje się nimi, Czwórka, z wyłączeniem Bena, który nadal znajduje się na zewnątrz statku, trzymając się rozerwanego poszycia, ewakuuje się do kokpitu. Tam zaczynają zastanawiać się, jak rozwiązać ich obecny problem. Valeria sugeruje, by udać się do przyszłości – do momentu, z którego przybył kosmita. Reed stwierdza, że ich pojazd nie jest w stanie wytrzymać takiej podróży, wtedy Franklin oferuje się to zrobić. Reed zabrania mu, chłopak jednak stwierdza, że w przeciwnym wypadku wszyscy zginą. Koncentruje się, a po chwili statek, wraz z całą szóstką, znika. A pozostawiony sobie samemu Blastaar, nie chroniony już przez swój pancerz, zostaje pochłonięty przez energie Wielkiego Wybuchu.

Autor: S_O

Galeria numeru

Fantastic Four vol. 4 #6 Fantastic Four vol. 4 #6 Fantastic Four vol. 4 #6 Fantastic Four vol. 4 #6 Fantastic Four vol. 4 #6 Fantastic Four vol. 4 #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.