Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 » Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #21

Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #21

Postacie
Zapowiedź

• Gdy jego ojciec znajduje się w stanie krytycznym, Miles próbuje rozwiązać tajemnice nowego Venoma.
• Skąd złoczyńca wie tyle o nim?
• Miles zwraca się o pomoc do jedynej osoby, która może mu pomóc... do Gwen Stacy!

Cytat

Miles: "How do you know so much about all this?"
MJ: "You have to tell him..."
Gwen: "I used to be one."
Miles i Ganke: "I'm sorry, what?"
Gwen: "I was killed by one of those."

Streszczenie

Brooklyn. W zatłoczonym coffee shopie Gwen w końcu może zamówić gorącą czekoladę. Dopiero po chwili orientuje się, że obsługuje ją Mary Jane. Gwen wykorzystuje tą okazję by zapytać koleżankę, czemu ta od tygodni jej unika. Nie słucha jednak odpowiedzi, bo w telewizorze widzi relację z walki Spider-Mana z Venomem. Dziewczyny rozpoznają Milesa. Gwen wybiega z zamiarem pomocy chłopakowi, a po chwili – zwolniwszy się z pracy – dołącza do niej MJ.

Ostry dyżur. Lekarz dyżurny nakazuje ustabilizować Jeffersona i wykonać kompletną baterię testów, nawet na promieniowanie. Skoro wplątał się w bijatykę super-ludzi, kto wie, czym go poczęstowali.

Pod domem Milesa, Brooklyn. Na rojące się od mundurowych miejsce przyjeżdża detektyw Hill z wydziału zabójstw. Dziwi się, że nikt z policjantów nie ruszył w pościg za czarnym monstrum.

Siedzącego na schodach Milesa pociesza Ganke. Chłopak robi sobie wyrzuty, że zaczął bijatykę pod własnym domem, zamiast uciekać z rodzicami. Ganke używa smartfona i znajduje w Sieci zapis walki Petera Parkera z podobnym potworem. Tymczasem pogrążony w czarnych myślach Miles dochodzi do wniosku, że ma dowód na to, że nie powinien był być Spider-Manem. Chce iść do szpitala, gdzie zabrano jego tatę, ale Ganke go powstrzymuje. Przypomina mu, że kiedy jego tata umierał, to plączące się pod nogami dzieciaki tylko denerwowały dorosłych. Teraz będzie podobnie. Proponuje, by zamiast tego, wytropił stwora i powstrzymał go, zanim skrzywdzi kogoś jeszcze.

Propozycję popierają Gwen i Mary Jane, które właśnie dotarły na miejsce. Proponują wejść do mieszkania i szczerze sobie porozmawiać. Idą na górę, co nie umyka uwadze Marii Hill.

Kilka przecznic dalej. Venom wynurza się z kanałów siejąc postrach wśród ludzi.

Mieszkanie Milesa. MJ i Gwen tłumaczą, że symbiot to wynalezione przez ojca Petera lekarstwo na raka, które ktoś przekształcił dla celów militarnych. Symbiot jest niczym bez gospodarza. Miles chce wiedzieć, jak potwór go odnalazł, ale na to dziewczyny nie mają odpowiedzi. Teoretyzują, że monstrum miało ojca Milesa za Spider-Mana, ale teraz już wie, że było w błędzie.

W końcu Miles zapytuje, skąd wiedzą tak dużo o symbiocie, a wtedy Gwen zdradza, że kiedyś sama nim była. Opowiada, że jeden z nich ją zabił, a potem wykorzystał jej esencję (patrz: Ultimate Spider-Man #62). Cudem jej jaźń ocalała i z pomocą przyjaciół przezwyciężyła pasożyta. Pamięta niewiele, w tym uczucie bezdennej pustki.

Mary Jane wraca do sprawy Venoma. Rzuca pomysł, że monstrum może polować na Spider-Mana, bo oczekuje kompatybilności genetycznej między nim, a Parkerem. W końcu ukąszenie pająka z laboratoriów Osborna uczyniło z nich Spider-Manów.

Nastolatków zaskakuje detektyw Hill. Intryguje ją, że najpierw wujek, a teraz tata Milesa ucierpieli w incydentach z tym nowym Spider-Manem. Gwen każe policjantce się wynosić, twierdząc, że nie ma prawa przebywać w mieszkaniu bez nakazu. Maria rozpoznaje wszystkich. Ciekawi ją, o czym dobre przyjaciółki Petera Parkera mogą rozmawiać w kuchni z dwójką młodszych chłopców z Brooklynu. Miles prosi, żeby wyszła, a wtedy Hill wspomina o reporterce, która zginęła dwa dni wcześniej. Ofiara tego samego dnia rozpowiadała, że poznała tożsamość Spider-Mana (patrz: Ultimate Comics Spider-Man #16.1). Hill proponuje, by jej zaufali – inaczej nie będzie w stanie im pomóc, zanim nie zginie ktoś jeszcze.

Gwen jest nieugięta. Każe policjantce się wynosić, a Mary Jane grozi, że ujawni całą tę rozmowę, bo nagrała ją swym tabletem, a wtedy Hill będzie musiała odpowiadać za wtargnięcie. Zasmucona kobieta upomina nastolatków, że to nie jest gra, po czym wychodzi.

Izba przyjęć. Pielęgniarka odnajduje Rio i chce ją zaprowadzić do lekarza prowadzącego jej męża. Nie ma jednak na to szansy, bo do szpitala właśnie wtargnął Venom.

Autor: Hotaru

Galeria numeru

Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #21 Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #21 Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #21 Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #21 Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #21 Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #21

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.