Avalon » Serie komiksowe » Avenging Spider-Man » Avenging Spider-Man #18

Avenging Spider-Man #18

Postacie
Zapowiedź

• Superior Spider-Man mierzy się z Thorem.
• Powrót Electro.
• Czy SSM i Thor mogą odłożyć na bok swoje ego, by uratować świat?

Streszczenie

Thor klęcząc na ziemi krzyczy z bólu z powodu piorunów skierowanych w jego klatkę piersiową. Spider-Man w myślach stwierdza, że ostrzegał przed tym Thora.

Kilka dni temu. Electro ląduje w Queens. Próbuje ustalić jak się dostał w to miejsce, po czym przypomina sobie, jak Thor zaabsorbował go swoim młotem [patrz Amazing Spider-Man #683 - dop. Underick]. Max postanawia znaleźć Odinsona i go zabić.

Później. Potto znajduje ślady, które zostawił złoczyńca i od razu identyfikuje je z Dillonem.

Manhattan. Spider-Man buja się na sieci i wspomina Electro, a w szczególności wydarzenia z "Ends of the Earth". Stwierdza, że mężczyzna został poniżony przez Thora i będzie szukał zemsty.

Tajna baza A.I.M.. Electro przybywa z zapytaniem czy źli naukowcy chcą mu pomóc zabić Thora. Po chwili namysłu, A.I.M. przystaje na propozycje.

Avengers Tower. Spider-Man rozmawia z Thorem na temat Electro. Odinson lekceważy zagrożenie, ponieważ on sam jest bogiem piorunów. Zdegustowany Potto postanawia samemu rozprawić się ze złoczyńcą.

Apartament Petera Parkera. Spider-Man namierza Electro przez satelity. Nie trwa to długo i już po chwili Potto wie, gdzie znajduje się jego przeciwnik.

Laboratorium A.I.M.. Naukowcy planują przekonwertować energię Electro z elektronów na protony. Teoretycznie ma to umożliwić zabicie Thora, a praktycznie najpierw może uśmiercić samego Dillona. Maxowi to nie przeszkadza, dopóki do grobu pójdzie razem z Thorem. Chwile później do bazy wpada Spider-Man, który nokautuje grupę naukowców. Przybywa za późno, gdyż eksperyment nad Electro właśnie się kończy. Max nagle znika z oczu Ścianołaza.

McManus' Pub. Thor opowiada zgromadzonym swoje historie. Przerywa mu Spider-Man, który informuje go o tym, że Electro może złapać Odinsona w każdej chwili. Gromowładny po raz kolejny lekceważy Pająka. Okazuje się, że to Ścianołaz miał racje, ponieważ po chwili Thor zostaje brutalnie zaatakowany przez Dillona. Rozpoczyna się walka. Odinson jest skołowany, ponieważ Mjolnir nie działa na Maxa. Spider-Man sugeruje więc rozwiązanie naukowe. Oznajmia, że Electro jest teraz antymaterią i jeżeli odpowiednio uderzy się w niego elektrycznością, a protony zderzą się z elektronami, to Dillon powinien zostać unicestwiony. Ścianołaz wyrusza do laboratorium skołować wynalazek do pomocy, a Thor przenosi walkę poza miasto, aby ograniczyć straty i kupić czas Pająkowi.

Kiedy Odinson walczy już resztkami sił, Spider-Man dostarcza odpowiednie urządzenie. Thor łącząc swoje pioruny i prąd z generatora uderza prosto w Electro. Tworzy się ogromny wybuch, który zostaje zredukowany przez inne urządzenie z laboratorium A.I.M.. Thor przeprasza za lekceważenie zagrożenia i uznaje Dillona za godnego przeciwnika, którego na szczęście udało się powstrzymać.

Laboratorium Doctora Octopusa. Spider-Man zmienia zdanie na temat Odinsona i zastanawia się, co zamierza teraz zrobić, ponieważ ma pod kluczem Sandmana i Electro.

Autor: Undercik

Galeria numeru

Avenging Spider-Man #18 Avenging Spider-Man #18 Avenging Spider-Man #18 Avenging Spider-Man #18 Avenging Spider-Man #18 Avenging Spider-Man #18

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.