Avalon » Serie komiksowe » Superior Spider-Man » Superior Spider-Man #5

Superior Spider-Man #5

Superior Spider-Man #5

"Death Sentence"

Postacie
Zapowiedź

• Ile osób musi zginąć by SSM zabił złoczyńcę?
• Superior Spider-Man kontra Massacre.

Streszczenie

Mirand Pullman, menedżer Phizzy Cola Industries, odbiera telefon od Norah Winters z Daily Bugle, która prosi ją o komentarz w sprawie masakry w jednym z lokali Burger Town. Kobieta nie ma jednak zamiaru udzielać żadnych informacji i rozłącza się, po czym dzwoni do jednego ze swych pracowników, by jak najszybciej znalazł sposób na odbudowanie marki. Niespodziewanie w pokoju pojawia się Massacre, który każe jej się rozłączyć i go posłuchać. Przedstawia jej ofertę – za dwanaście milionów zabije dla niej kilkanaście osób w centrum Nowego Jorku będąc ubranym w koszulkę z logiem konkurencyjnej firmy Mocha Cola. Dzięki temu odbuduje ona markę, na której jej tak zależy.

Uatu wraz ze Spider-Manem siedzą na dachu i mimo wątpliwości chłopaka co do słuszności ich czynu, aktywują w spider-botach program rozpoznający twarze, dzięki któremu Otto ma jeszcze większą kontrolę nad sytuacją w mieście. Zadowolony Spider-Man odlatuje i udaje się na zaplanowane wcześniej spotkanie. Gdy przebrany już w cywilne ubranie puka do drzwi Anny Marii Marconi, otwiera mu niska dziewczyna. Zaskoczony wchodzi do środka i jak się okazuje dziewczyna jest szukaną przez niego osobą, korepetytorką z chemii i fizyki, która chce mu pomóc w zdaniu testów Lamaze'a. Otto nie ma jednak zamiaru skorzystać z jej usług, chce tylko powiedzieć jej, by zaprzestała wysyłać do niego wiadomości ze swoją ofertą. Dziewczyna nie poddaje się tak łatwo i zaprasza go do stołu, gdzie zaskoczony Octavius zauważa involtini, włoskie roladki, które robiła dla niego kiedyś mama. Gdy je próbuje, stwierdza, że są najlepszymi jakie kiedykolwiek jadł. W ten sposób Marconi zaczyna powtarzać z nim potrzebne wiadomości. Jak się okazuje miała o nim zupełnie inne pojęcie, a teraz, po kilku jego wypowiedziach, uznała go za geniusza.

Gdy spotkanie się kończy, Otto już jako Spider-Man, wyrusza na patrol, w trakcie którego dostaje sygnał od jednego ze spider-botów. W ten sposób dowiaduje się, gdzie znajduje się teraz Massacre. Ku zaskoczeniu ducha Parkera, który cały czas mu towarzyszy, Otto dzwoni na policję, którą informuję o położeniu złoczyńcy i prosi o wysłanie grupy wsparcia. Następnie dzięki wspomnieniom Petera, dowiaduje się, że Massacre zawsze trzyma gdzieś zakładników i na podstawie fal radiowych potrzebnych do zdetonowania towarzyszącej im bomby, Otto odkrywa szukane pomieszczenie. Po tym jak rozbraja ładunek i uwalnia zakładników, jedna z kobiet ku jego zaskoczeniu rzuca się mu w ramiona i zapłakana dziękuje za ratunek.

Tymczasem Massacre zostaje dostrzeżony przez parę policjantów, którzy każą mu się zatrzymać. Złoczyńca odwraca się do nich i zabija ze swej broni. Zgromadzeni w budynku ludzie zaczynają uciekać przed kulami, wszystkie drzwi w budynku są jednak zamknięte i - jak się chwilę potem okazuje - uzbrojone w ładunki wybuchowe. Dlatego zebrani na zewnątrz policjanci nie mogą na razie wkroczyć do budynku, o czym informują na bieżąco burmistrza. Jameson jest wściekły, bo Spider-Man obiecał mu się tym zająć i nie dopuścić do śmierci kolejnych ludzi.

Tymczasem Otto wchodzi do budynku przez niezabezpieczone przez Massacre okna, gdy ten zabija kolejnych ludzi, w większości policjantów. Traci jednak moment zaskoczenia, gdyż ratuje przed kulami jednego z chłopców, przez co złoczyńca zauważa go. Spider-Man unika jednak pocisków i w końcu uderza Massacre. Powalony łotr wyciąga detonator i grozi zabiciem zakładników. Otto informuje go, że już się tym zajął, po czym chwyta leżącą na ziemi broń i strzela do złoczyńcy. Ten upada i zaczyna się czołgać do drugiej z broni. Otto powstrzymuje go przed chwyceniem jej, po czym trzymając broń wycelowaną w głowę Massacre, pyta tłum, czy ma go zabić. Jeden z mężczyzn krzyczy, żeby to zrobił. Tymczasem przerażony Massacre zaczyna płakać i stwierdza, że pierwszy raz od dawna zaczyna coś czuć, co jest dla niego piękne. Duch Parkera zaczyna krzyczeć, że zawsze jest nadzieja na zmianę i może właśnie teraz nadeszła ona dla łotra. Otto myśli jednak inaczej i po chwili zabija Massacre.

Później. Miranda Pullman ogląda wiadomości, w których mimo jej oczekiwań nie pojawia się wzmianka o jej konkurentach. Niespodziewanie program zmienia się na ogłoszenie od Spider-Mana. Otto informuje Mirandę, że wie co zrobiła i gdy ta zaczyna krzyczeć, gdy kilkanaście spider-botów zaczyna się do niej zbliżać, zapewnia, że od teraz widzi wszystko i osądzi każdego z nowojorczyków.

Autor: Rodzyn

Galeria numeru

Superior Spider-Man #5 Superior Spider-Man #5 Superior Spider-Man #5 Superior Spider-Man #5 Superior Spider-Man #5 Superior Spider-Man #5 Superior Spider-Man #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.